Razrada motora

sasha19_81

New member
Ok.. pitanje.. procitao sam sta kaze za razradu motora..
a sad imam i pitanje..
Sta je sa dvotaktnim motorima?

Naime kupio sam Suzuki Gt X7

80-ta godina preslatka klasika.

Novi klipovi, nove karike, novi mjenjac, nove kocnice, ocisceni fergazeri isl. itd.

Naime na motoru je sve novo osim bloka i rame. Ono sto nije novo bilo je ocisceno i (restaurirano) slozeno.
Slijedi pitanje koje je gore navedeno.
dobio sam informaciju da 2.taktni motor nije podmazivan za vrijeme kocenja motorom, sto ce mi reci da to nije dobro.
Tocno?
Ako je onda nesmijem kociti motorom jer on ne dobija ulje i ne podmazuje se dovoljno.
Tocno?
Sta sad?
Lagana voznja?
Ili poslusati sta je covjek rekao nagli gas i kocenja?
Savjete primam.
Hvala..
 
Savjetujem ti laganu voznju jer materijali koji se upotrbljavaju danas i koji su se upotrebljavali prije 25 godina nisu ni prblizno isti.
Samo lagano.
 
ok napravio sam 250km na full sintetickom valvolinu, imam namjeru jos tolko, pa cu ga onda moci voziti mozda i iznad dosadasnjih 5000 okretaja. ok,
drugo pitanje

tko kod nas osim lastovcica u smb-u i shakala u zagrebu moze napraviti grane za auspuh. naime bio sam kod lastovcica i napravili su mi 2 grane koje nisu iste duzine, jedna je za 2 cm vise van od druge, ne vidi se, ali mene smeta.
Cijena je bila 300 kn, od prokrama.

Shakal nisam nasao.
Tako da molim i adresu ako neko zna.

Hvala..
 
Shacal ( Saša ) ti je na Novoj cesti ( na Trešnjevci od Ciboninog tornja ideš prema Trešnjevačkom placu i na semaforu prije NAME skreneš desno i prije rotora u jednoj veži ti je radiona - ima tabla vani ). On ti ja mislim može nešto napraviti ( makar radi uglavnom 4T ). Motor razrađuj lagano - moj savjet 0-400 km do 4000 okr/min, 400-800 km 5000 okr/min , 800-1000 km 5500 okr/min , 1000-1200 km do 6000 okr/min i onda slobodno koliko želiš ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
saša,lepo sam ti rekel kak da razradiš suzu,a ti ne vjeruješ. sad si se valjda uvjeril . znaš,žalosno je kaj ti se složi motor a ti onda ne vjeruješ.drugima valjda sad vjeruješ ps. pokušaj se sjetit da bi trebal očistit i prigušivače. ŽELIM TI UGODNU VOŽNJU !
 
2t mašina je malo lošije podmazana kad kočiš motorom jer ti ne ulazi ulje pošto si pustio gas(dakle ne ulazi ti mješavina u karter)...ali nije toliko katastrofalno lošije, samo malo lošije nego u vožnji pošto ti je ostalo malo ulja od prije...
 
vjerovo ja.
cisto htijeo pitat na temelju ovog sto sam procitao, a nisam imao vremena ici smetat ponovo..

dodjem sutra.

da zaboravih rec, skoro sam pao..
 
Nemoj puno ici po brdima je veoma griju nerazradjen motor,cim see znatno ugrije ohladi ga.I preporucujemti ako ima uljnu pumpu i sam mjesa ulje i gorivo ispocetka sipaj malo vise dvotaktola u rezervoar
Npr ako trosi 4% mjesavinu ti sipaj 5%
POZDRAV SVIMA!!!!!!