Recenzija: Rev'It Sand 4.0 H2O rukavice

StickyFingers

Well-known member
Pozdrav svima,

da i ja dam mali doprinos moto zajednici... Pošto sad već koristim ove rukavice nekih 2 tjedna i napravio sam cca 1000 km s njima, po svakakvom vremenu i cestama, mislim da mogu dat objektivnu recenziju u usporedbi s npr. Virium rukavicom od Rukke koje sam također (tobože, na dosta kraći period) probao...
Kalup mi ne paše (rijetko koji mi i paše, visok sam 169, a imam i dugačke ruke, i velike dlanove i prste) baš nekaj turbo previše, pa su mi u M veličini malo na knap, što je bitno s jednom drugom stvari koju ćemo kasnije spomenuti.
Ovo je u principu jesen/proljeće rukavica sa aspiracijama na hladniji i vlažniji ljetni dan, također kao i gore spominjana konkurencija, i tu sličnosti prestaju... Rukavica ima Hydratex Z-liner koji sprječava prodor vode prema koži, ali slojevi iznad se pokušavaju natopiti. S obzirom da je rukavica, gledano izvana, kombinacija kože (koja je btw jako fina, i djeluje poprilično vodo-odbojna), gume i prozračne tkanine, samo će se tkanina namočiti, a ona je s gornje strane, suprotno od dlana i pruža se niz unutarnji bok palca, te je kao takva izložena nekoj laganoj struji vjetra koji ne hladi jako ruku. Do prvog promakanja došlo je nakon cca sat vremena vožnje po solidno jakoj kiši na cca 12 celzija, tako da za generalnu ocjenu u lošim uvjetima dajem 4.5-5/5 kada se uzme u obzir da je područje koje se namoči jako malo, ne hladi ruku skoro ništa i ne oteža rukavicu (barem ne primjetno). Onaj neugodni osjećaj počeo je tek drugi dan, nisam ih stavio sušiti, već odma ujutro obuo na ruku i otišao po toplu kavu u kišno vikend jutro... I tek iza Karlovca nakon nekih sat i pol vožnje je počelo, no i ovdje moram napomenuti jednu stvar... Rukavice sam navukao na jaknu, pa je moguće da je početak rukavice tu popio dosta vode i uzrokovao vlažnu ruku... No usprkos tome, unutarnji liner koji prianja uz kožu nije stvarao osjećaj nelagode (ili je bar bio minimalan) i imam dojam da se dobro ventilira iznad 30km/h, iako rukavica kao takva nema ventilaciju. Rukavica u vožnji pruža odličnu zaštitu od vjetra, mislim da bi ruke izdržale satima na srednjoj kiši, na par stupnjeva iznad nule i 200km/h i izradom i osjećajem zbilja uljeva sigurnost...
Sa strane čistog komfora, moram uzeti rezervu, meni je malo na knap, ali osjeti se da je komad rukavice, i ima dosta materijala. Ovo vidim k'o jedinu ozbiljnu zamjerku jer Rukkina konkurencija je puno mekša i podatnija rukavica, no ne pruža toliki osjećaj sigurnosti i grip, usprkos svojoj višoj cijeni. Tu moramo napomenuti da je donja strana rukavice od kože, koja djeluje sklisko, ali samo očima. Osječaj na ručkama je skoro pa prirodan, a povratne informacije ne fali, čak ni na dnu dlana i usprkos dobroj podstavljenosti nema osjećaja da je sve to između kože i ručki. Rukka je po meni tu slabija jer nema tvrdu zaštitu kod zapešća i na palcu, a trebalo bi biti must have na ADV rukavici od skoro 200 eura...
Fantastičan feature je meka koža koja se pruža lijevom rukavicom od početka palca do kraja kažiprsta koja služi za brisanje vizira, i funkcionira fenomenalno.. S obzirom da su čitavi prsti od kože, koža dobro reagira sa ekranom od moba tako da će i influenceri među nama moći razmišljati o ovoj rukavici...
Da ne duljim sad previše, vrhunska rukavica za ne tako puno novaca(razmatrajući konkurenciju, tip i performanse)... Za ekipu koja želi imati ljetnu rukavicu, i drugi par za ostatak godine, a miješa grad, otvorenu cestu, pijančevanje po susretima i obilaženje vinograda u jesen putnim endurom vrhunski izbor... Kupljene su za 955kn u Motoristi, dok Virium košta oko 1150. Iako se ovo čini puno, mislim da 955 kn za rukavicu, koja nakon 2 tjedna ne pokazuje ni jedan jedini znak korištenja a pogodna je za 90% ovdašnjih motorista 10 mjeseci u godini, u današnje inflacijsko i ratno vrijeme nije puno...
Eto, tolko, slike idu u idućem postu jer su na mobu, a pišem na kompu...
 
Prst pokazuje na kožu za brisanje vizira, veoma elegantno...

Dizajn po meni veoma moderan i univerzalan, eto ga...
 

Attachments

  • IMG_20221002_104317.jpg
    IMG_20221002_104317.jpg
    4.5 MB · Views: 0
  • IMG_20221002_104307.jpg
    IMG_20221002_104307.jpg
    3.6 MB · Views: 0
  • IMG_20221002_104233.jpg
    IMG_20221002_104233.jpg
    3 MB · Views: 0
  • IMG_20221002_104209.jpg
    IMG_20221002_104209.jpg
    3.6 MB · Views: 0
Meni su upravo stigle Revitove Hydra, djeluju ok ali nisam jos probao. Jakna u ponedjeljak.
 
  • Like
Reactions: gagi
Meni je ovo prvi dodir sa Revitom, uzeo sam više neku gradsku varijantu za motor i skuter da vidim o čemu se radi.
 
Proslu sedmicu sam odlucio kupit revit sand 4 jaketu i gace...
Na kraju nisam kupia,jer me odbilo to sta ne mogu sam spojit jaketu i gace...patent ide cilom duzinom okolo struka i onda je jebada se vrtit oko svoje osi.

Trenutno gledam uzet neke textil goretex gace,koje imaju kroj kao cargo gace.
 
Ja doma imam Sand 2 H2O i nakon 6 godina sam se počastio sa 4-kom.
Kao da je po meni šivana.
I jedna i druga.
A za spajanje hlača i jakne nije ništa kompliciranije nego druge.
Ako se ne varam, trebam pogledati, ima i kraći patent.
 
Na 2 metra i 98kg mogu rec i da sam mrsav.
Onaj kratki patent ne sluzi bas nekoj svrhi...
Ugl trazim dalje...
 
Kupio sam jednom Textilni komplet, ima 2 postave., a cijene toga su idealne...sluzi cijelu godinu po potrebi, za sve, nema bure...nema kise, kakve kabanice...po povratku sa puta, zadnji put oprao na +40.,uvjek kao novo...kaciga je HJC...,te me oprema skoro i ne tangira...