REGA

Robi01

New member
Dođem ja danas informativno pitati u stanicu za tehnički  pregled u V.G koliko me bude došla rega za novi prvi motor (gs f 800 naručio ga u petak  :D) Dođem do gospođe koja mi se ljubazno smije. Kažem joj svoj problem ,a ona kaže samo malo. Nakon par sekundi tipkanja pita me "dal vam je to registracia prvog motocikla" ja kažem da , a ona će na to " joj super imat čete neki popust onda. Ja sav sretan :) . nakon još par sekundi tipkanja kaže ona meni " za gotovinu sa popustom  sa osnovnim osiguranjem samo vozaća cijena će biti  4700 kn  :shock: pa to je više nego za auto! jel se to ona malo prošla u izračunu il je ova drževa fakat popi... do kraja?  to je ciena za motore od 500-1000 ccm-a iznad je još više.
 
Je,a kaj bi ti  :misli: :mrgreen:
Ja za Hayabusu placam policu cca 3200kn, sa 50% premije, i oko 800kuna cestarine i teh pregled.
Znaci sve zajedno oko 4000kn :?
 
Robi01 said:
Dođem ja danas informativno pitati u stanicu za tehnički  pregled u V.G koliko me bude došla rega za novi prvi motor (gs f 800 naručio ga u petak  :D) Dođem do gospođe koja mi se ljubazno smije. Kažem joj svoj problem ,a ona kaže samo malo. Nakon par sekundi tipkanja pita me "dal vam je to registracia prvog motocikla" ja kažem da , a ona će na to " joj super imat čete neki popust onda. Ja sav sretan :) . nakon još par sekundi tipkanja kaže ona meni " za gotovinu sa popustom  sa osnovnim osiguranjem samo vozaća cijena će biti  4700 kn  :shock: pa to je više nego za auto! jel se to ona malo prošla u izračunu il je ova drževa fakat popi... do kraja?  to je ciena za motore od 500-1000 ccm-a iznad je još više.

Ja stvarno ne znam što je tu čudno  :misli:
 
kober said:
Je,a kaj bi ti  :misli: :mrgreen:
Ja za Hayabusu placam policu cca 3200kn, sa 50% premije, i oko 800kuna cestarine i teh pregled.
Znaci sve zajedno oko 4000kn :?
također :?
 
Koliko ja znam ako se nije promijenilo spadaš u kategoriju 750-1000 ccm koja je skuplja od one 500-750 u koju ja spadam. Ali mi se opet čini nekako previše. Provjeri još jednom.
 
Mislim da ti je "teta" dobro rekla  :wink:

Šta si mislio, vozat BMW-a, a za regu se nema :jesus:
 
nije ti previse zracunala (mislim cijena je previsoka, a jbg.)
750 je duplo veca od 500, a klasa od 750 do 1.00 duplo od 750, (tak nekak koja kuna vise manje)
 
http://www.amksiget.hr/grupe.asp?IDGrupa=4&IDPodgrupa=33
ja sam unesel okvirno podatke, ti prepravi pa vidi koliko izađe sa svim
 
za zapremninu mi je rekla da spadam u onu od 500-1000 ccm-a. Nisam znao da je to toliko. Uhvatila me nespremnog  :mrgreen: pa mi je zato toliko cudno, ali šta se mora mora se.
 
Robi01 said:
za zapremninu mi je rekla da spadam u onu od 500-1000 ccm-a. Nisam znao da je to toliko. Uhvatila me nespremnog  :mrgreen: pa mi je zato toliko cudno, ali šta se mora mora se.

klase su bile (barem u 7 mjesecu ove godine
500 do 750

i 750 do 1.000
 
mislim da su uveli jos jednu skupinu
1.000 do 1.300

i 1.300 na dalje,

nisam ziher
 
sid said:
mislim da su uveli jos jednu skupinu
1.000 do 1.300

i 1.300 na dalje,

nisam ziher
ti nisi..ali ja jesam
od 1000 pa nadalje :wink:
 
ja isto za svoj plaćam puuno,
prije sam imal u onoj klasi do 750, a sad sam u onoj prek 1000.
isto dok sam išel prvi put uzimat osiguranje (imam 50%) me malo iznenadilo
ali tak je, žalosno al tak je da se za moj motor koji ima oko 60 konja plaća
isto ko za auto koji ima prek 150.
 
oni to pravdaju vecim rizikom i visokim troskovima popravka

trebalo bi uvesti osiguranje po KS kao i kod automobila, ili jos bolje po procjenjenoj tablicnoj vrijednosti, istoj onoj po kojoj isplacuju stetu,

al bi bilo jeftinoooooooo :D
 
Trebao si birati motor od 749 ccm pa bi spao u nizi razred  :jesus:
 
Rege su odvratno skupe. Mi za XJR-a sa 70% popusta plaćamo oko 3000 kn. A toliko me otprilike košta i za auto. Tako da godišnje za limene ljubimce dajemo popriličan iznos samo za reganje, a di je još i potrošni materijal. Ali hebiga, kad je bal nek je maskenbal.