Registracija motora na dvije godine

putnik

Member
Tražim informaciju al' nikako da nađem. Jel netko zna kako se to može riješiti, ako se uopće može riješiti?
 
oli planiras jos neko maxi putovanje? :misli: :misli:
 
putnik said:
Tražim informaciju al' nikako da nađem. Jel netko zna kako se to može riješiti, ako se uopće može riješiti?

vjerujem da ti osiguranje osiguravatelj moze i poslati negdje ali neznam jel tehnicki moguce obaviti izvan lijepe nase
osobno sam misljenja da nije
 
desmosedici said:
oli planiras jos neko maxi putovanje? :misli: :misli:

Ma nije, planiram nešto osrednje  :mrgreen:

Chimpa said:
vjerujem da ti osiguranje osiguravatelj moze i poslati negdje ali neznam jel tehnicki moguce obaviti izvan lijepe nase
osobno sam misljenja da nije

Da, tako nešto bi se dalo izvesti, jedino tehnički ostaje upitan
 
Zanimljivo pitanje. Preko bare znam da to ide, kod nas sumnjam zbog obaveznog tehničkog iako možda postoji mogućnost nekih međunarodnih ugovora... :misli:
 
a kaj ti uopće i treba tehnički, ako ideš u inozemstvo? kolko sam ja upućen, u USA to ne postoji, a znam i da u Francuskoj nemaš godišnji pregled, već samo kad vozilo mijenja vlasnika (ili možda ipak je svakih 2 godine  :misli: ).

Uglavnom, mislim da ti to neće baš puno značiti vani da ti motor nije regan, naravno, zelena karta ti mora vrijedit. Tako da ako to možeš dobit na dvije godine, onda si bez brige.
 
nek ti neko od bližnjih uplati osiguranje i pošalje, npr DHL.om, nisam siguran dali osiguranje važi ako je istekao i TP. 8)
 
Jedno od rješenja je kupiti novi motor i s njim onda na put...  :mrgreen:
 
Kolko ja znam, a provjeri sa hakom, njemacki tuv vrijedi i kod nas..
 
nije na dvije nek na jednu  :mrgreen:


nikad nisam imao ovakvu situaciju pa da pitam ... tehnički (registracija) mi vrijedi do 31.5. ... a osiguranje do 01.07. 


i sta sad odem na tehnički ... i poslje kupim osiguranje ... e sad , da bi ga regao moram imati osiguranje , koje imam ali vrijedi još par dana ...


ili netrebam kupit poslje osiguranje a imam regan motor  :misli:    :LOL:

 
moover said:
Jedno od rješenja je kupiti novi motor i s njim onda na put...  :mrgreen:
Kao da novom drugu god netreba potvrdit prometnu.! :rofl:
 
Igoreta said:
a kaj ti uopće i treba tehnički, ako ideš u inozemstvo? kolko sam ja upućen, u USA to ne postoji, a znam i da u Francuskoj nemaš godišnji pregled, već samo kad vozilo mijenja vlasnika (ili možda ipak je svakih 2 godine  :misli: ).

Uglavnom, mislim da ti to neće baš puno značiti vani da ti motor nije regan, naravno, zelena karta ti mora vrijedit. Tako da ako to možeš dobit na dvije godine, onda si bez brige.
mora ti vrijedit i prometna i polica osiguranja, a ne samo zeleni karton koji se veže uz urednu policu, jer te na graničoj kontoli traže dokumente vozila, a svaka država ima u dokumnetima naveden rok valjansoti, odnosno isteka (nebitno jel se radi o tehničkom pregledu il nečem drugom) al mislim da postoji neka kombinacija, samo treba pitat u hak-u.
 
biso1 said:
mora ti vrijedit i prometna i polica osiguranja, a ne samo zeleni karton koji se veže uz urednu policu, jer te na graničoj kontoli traže dokumente vozila, a svaka država ima u dokumnetima naveden rok valjansoti, odnosno isteka (nebitno jel se radi o tehničkom pregledu il nečem drugom) al mislim da postoji neka kombinacija, samo treba pitat u hak-u.

ne postoji nikakva kombinacija da se ove godine dođe na tehnički i da ovjera prometne dozvole vrijedi 2 godine, bez obzira i ako je novi motor pa mu tehnički vrijedi 24mjeseca, svake se godine moraju doći platiti obveze i produžiti valjanost prometne dozvole
 
markookram said:
nije na dvije nek na jednu  :mrgreen:


nikad nisam imao ovakvu situaciju pa da pitam ... tehnički (registracija) mi vrijedi do 31.5. ... a osiguranje do 01.07.  


i sta sad odem na tehnički ... i poslje kupim osiguranje ... e sad , da bi ga regao moram imati osiguranje , koje imam ali vrijedi još par dana ...


ili netrebam kupit poslje osiguranje a imam regan motor   :misli:    :LOL:

ako hočeš da ti se produži valjanost prometne dozvole na godinu dana, onda moraš napraviti novu policu osiguranja, a ako hočeš da ti se to uskladi,možeš tražitit povrat od preostale neiskorištene premije osiguranja, napraviti novu policu i to je to