Registracija motora - pravna osoba

krcmar

New member
S obzirom da nisam našao sliču temu, otvorio sam ovdje novu.

Dakle, kupio sam motor ali glasi na pravnu osobu, motor je odjavljen i sad bih ga trebao registrirati. Što je potrebno donijeti sve na tehnički: kupoprodajni ugovor, jel treba pečat, i što je najvažnije da li treba na tehničkom biti nazočna ovlaštena osoba u firmi ili može kopija osobne?

Hvala svima
 
Ak si ti kupil motor od pravne osobe treba ti račun koji ti je ta pravna osoba trebala dat za motor (nema kupoprodajnog ugovora), tvoji dokumenti i papiri od motora
 
Mislim da ti treba račun, prometna, knjižica vozila i ovlaštenje ili punomoć odgovorne osobe za osobu koja je dovezla vozilo na tehnički pregled, u policiji ti treba još cca 30 kn biljega.
 
došel sam sa računom i registrirao ga na pravnu osobu. nisu tražili ni štambilj, ni punomoć, ništa, samo moja osobna da znaju tko je vozilo dovezao na tehnički
 
Dobro za tebe ali to je sramotno kako neki (ne)obavljaju svoj posao. Zamisli dodje sveti petar i registrira vozilo na tvoju firmu bez da ga itko ista pita. Ja sam jedno 30 vozila na firmu do sada registrirao i u mupu me znaju vec ali nema teoretske sanse da mi odrade nesto bez ovjerene punomoci.
 
tak je ali onda sveti petar plati i osiguranje na moju firmu (ne pravda si troškove) plati tehnički (isto ne pravda troškove) i to postaje moj auto a kad ja to nekako primjetim onda ga naganjam jer je moj auto kod njega a i više ga nemre prodat nikak jer u papirima piše moja firma

ako bude sranja (kazne , prekrsaji i slicno) panduri meni kucaju na vrata ali to je vec neka druga prica
 
Ja imam pitanje koje se nekako nadovezuje na ovu temu.

Naime, u prilici sam kupiti jedan motor. Kupnju bih obavio preko jednog obrta.
Vlasnik se ponudio da to odradim preko njega, iz razloga što u obrtu trenutno ima dosta prihoda a praktički nikakvih rashoda.
Dakle njemu bi dobro došlo radi smanjenja PDV-a  pošto je u velikoj pretplati te smanjenja poreza na dobit, a meni također jer bih mu trebao uplatiti samo osnovnu cijenu bez PDV-a.

Ono što me zanima je: da li mogu imati kakvih problema kad me npr. zaustavi policija, pošto ja nisam niti vlasnik firme na koju bi motor bio registriran, niti djelatnik iste.

Ako ko zna što o ovoj temi bio bih zahvala na odgovoru.

 
mislim da je dosta samo da napraviš punomoć u hak-u i da bi to bilo dostatno  :misli: