Registracija vozila (motora) na maloljetnu osobu ?

strasilo

Motorator
Nabavio sin neku kantu od TOMOS-a ... BT naravno... a šta drugo ... i sad to treba registrirati ...  :LOL:

On ima 16 godina (ustvari, nema još, ali taman će napuniti dok se kanta dovede u neko hvale vrijedno stanje ..  :LOL:

pa me zanima kakva je procedura... jel može to ići direktno na njega ili moram ja kao zakonski staratelj ... bla bla...

THX ..  (y)
 
Koliko znam, može.
Al ionak ne može ništ bez tebe obavit, pa ono...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nema veze.. neka se dijete veseli kad mu to već toliko znači ...  (y)

samo neznam kakva je procedura... jel moram je ići s njim, a on potpisuje ugovor i to .. ili kako ?
 
Jel ima osobnu iskaznicu, ima, jel mu mos prepisat kucu, mozes, zasto onda decec nebi mogo bit ponosni vlasnik mog omiljenog tomosa aka motora ikad, BTejca  :0648:
 
ok ... a može li on to sam riješiti ili moram ja ići s njim ?!?

ako može sam, baš ću ga pustiti da se pati i znoji malo ..  :LOL:

moover said:
A vi bi to regali???  :LOL:

ako nastaviš tako, vjerovatno prije nego ti svoj ...  :LOL: :jesus:
 
U normalnim naprednim gradovima moze, al obzirom je o PZ rijec vjerojatno ce zapet vec kod brekala, pa kod nade, pa kod... pa kod...  :LOL:
 
KING RR said:
U normalnim naprednim gradovima moze, al obzirom je o PZ rijec vjerojatno ce zapet vec kod brekala, pa kod nade, pa kod... pa kod...  :LOL:
mogao bi već kod kuće zapet...  :LOL:
 
BT je zakon (y) moj prvi zarađeni motor :mrgreen: Sa novom (potpuno novom mašinom od e90 i sa potpuno novim delortom i marvingom)  bio u moto pulsu 98 ili 99 :misli:  sad nisam siguran .  Straš  (y)
 
nisam ni ja do sad dao ni kune... ali sve se bojim šta me čeka...  :LOL: :LOL:
 
strasilo said:
nisam ni ja do sad dao ni kune... ali sve se bojim šta me čeka...  :LOL: :LOL:
Stavi mu od apn-ca mašinu dok se malo ne oslobodi :mrgreen: A poslje ako uspiješ naći ctk ili e-90 :D a vidit ću ti ja kod ovih momaka imaju li išta pa ti pošaljem  :wink:           
 
strasilo said:
nisam ni ja do sad dao ni kune... ali sve se bojim šta me čeka...  :LOL: :LOL:

Kad krene vozit najebo si  :mrgreen:
 
KING RR said:
Jel ima osobnu iskaznicu, ima, jel mu mos prepisat kucu, mozes, zasto onda decec nebi mogo bit ponosni vlasnik mog omiljenog tomosa aka motora ikad, BTejca  :0648:

Kada sam kupovao jedan stan, mislio sam ga kupiti na malu (16 g.) da ne platim onih 5% poreza, jer bi njoj to bila 1. nekretnina. Rekli su mi da može, ali da moram donijeti neku suglasnost ili odobrenje od centra za socijalnu skrb - nešto za obitelj, uglavnom komplikacija samo takva. Za taj papir bi izgubili jedno 15-tak dana, a bilo nam je onako dosta hitno.

Vjerojatno neće biti tako s nekim prometalom, ali kod nas se mogu očekivati kompliciranja.
 
Moze se!
Kazem ti iz prve ruke jer sam postao vlasnikom jednog motora s 13, drugoga s 15, a trecega sa 17.god  :LOL:
Na policiji mora biti prisutan roditelj, a tehnicki se moze odraditi i samostalno.
To su moja iskustva od pred nekoliko godina.  (y) (y)

Uostalom odlican nacin da za gotovo nista novaca u par godina prikupi bonusa koji ce mu kasnije puno znaciti ako uzme veci motor  :wink:
 
kalimero said:
Kada sam kupovao jedan stan, mislio sam ga kupiti na malu (16 g.) da ne platim onih 5% poreza, jer bi njoj to bila 1. nekretnina. Rekli su mi da može, ali da moram donijeti neku suglasnost ili odobrenje od centra za socijalnu skrb - nešto za obitelj, uglavnom komplikacija samo takva. Za taj papir bi izgubili jedno 15-tak dana, a bilo nam je onako dosta hitno.

Vjerojatno neće biti tako s nekim prometalom, ali kod nas se mogu očekivati kompliciranja.
slično iskustvo imo frend, ali s autom, uredno je auto mogao na malog, no ovaj dio sa centrom za soc. skrb se odnosilo ukoliko bi ga želio prodati
 
ok ... valjda je to to onda...  (y)

ovo sa socijalnom službom se ovdje nebi trebalo pojaviti jer je vrijednost kante manja od onog zakonskog minimalca za koji se treba tražiti suglasnost socijalne službe... s tim sam upoznat ..  (y)

zanimalo me samo jesam ja obavezan biti na potpisivanju ugovora i registraciji ..
 
po meni ne može mali potpisati ugovor
može biti vlasnik ali ne može potpisati ugovor
za njega ugovor potpisuje zakonski zastupnik (otac ili majka)