Registracija vozila

3alfa3

Well-known member
Htio bi na proljece kod prve registracije izbjec placanje "usluge" ispunjavanja prometne i knjizice vozila u stanici za teh. pregled pa me zanima koja je tocno procedura. Jel to obavljanje tehnickog, placanje cestarine i naljepnice tehnickog + polica osiguranja pa sa time otic u mup ili?
 
3alfa3 said:
Htio bi na proljece kod prve registracije izbjec placanje "usluge" ispunjavanja prometne i knjizice vozila u stanici za teh. pregled pa me zanima koja je tocno procedura. Jel to obavljanje tehnickog, placanje cestarine i naljepnice tehnickog + polica osiguranja pa sa time otic u mup ili?
Dođeš u stanicu i naglasiš da želiš obaviti jedino tehnički pregled vozila i platiti "eko porez".
Osiguranje uplatiš u bilo kojoj osiguravajućoj kući (ostave pravu rubriku za reg. oznaku jer još nisi registriran, a registrirati se ne možeš bez osiguranja :mrgreen: - dakle sve vežu na broj šasije, kasnije samo ako hoćeš odeš upisati reg. ozn. i to ako želiš).
Naknadu za ceste platiš na šalteru pošte na policiji (ako registriraš u Heinzelovoj) ili bilo gdje drugdje, samo trebaš iskopati broj računa i sl podatke za uplatnicu (u Heinzelovoj imaju obrazac uplatnice za ispunjavanje).
Sa svim time, dakle papiri o tehničkom, eko porezu, policom osiguranja i plaćenom naknadom za ceste samo na šalter.

Malo veći problem ćeš imati ako to pokušaš napraviti negdje izvan Zg. U Zd recimo već 5-6 godina ne žele ispisati dokumente na policiji nego te tjeraju da to napraviš u stanici. Onda se svađaš. Sa upitnim uspjehom.  :mrgreen:
 
karadolo46 said:
koliko ušparaš s time    :misli:

Ovako napamet - 100+ kuna (ispunjavanje prometne i knjizice vozila).
A ionako moram u MUP - barem da mi potvrde nove dokumente pa kad je vec usput...
 
ma pitam jer nisam upoznat s tom procedurom, pa gledam koji je to sad vrag i kakva ušteda... :mrgreen:
 
itekak se isplati (y) knjizice naplacuju vise nego na policiji pa onda usluga printanja knjizice, usluga usluge printanja i sl nebuloze :mrgreen: ak se dobRRo sjecam usteda je cca 150 kn ... vise neznam u lipu tocno jer bogtepitaj kad sam zadnji put to platio u stp-u ...
 
taman za odvalit Senj-Karlobag-Senj i jos ti za kafu ostane ... meni i vise nego yebeno :jesus:
 
Hrvoje said:
Dođeš u stanicu i naglasiš da želiš obaviti jedino tehnički pregled vozila i platiti "eko porez".
Osiguranje uplatiš u bilo kojoj osiguravajućoj kući (ostave pravu rubriku za reg. oznaku jer još nisi registriran, a registrirati se ne možeš bez osiguranja :mrgreen: - dakle sve vežu na broj šasije, kasnije samo ako hoćeš odeš upisati reg. ozn. i to ako želiš).
Naknadu za ceste platiš na šalteru pošte na policiji (ako registriraš u Heinzelovoj) ili bilo gdje drugdje, samo trebaš iskopati broj računa i sl podatke za uplatnicu (u Heinzelovoj imaju obrazac uplatnice za ispunjavanje).
Sa svim time, dakle papiri o tehničkom, eko porezu, policom osiguranja i plaćenom naknadom za ceste samo na šalter.

Malo veći problem ćeš imati ako to pokušaš napraviti negdje izvan Zg. U Zd recimo već 5-6 godina ne žele ispisati dokumente na policiji nego te tjeraju da to napraviš u stanici. Onda se svađaš. Sa upitnim uspjehom.  :mrgreen:

Teta (SJS )u mom  selu nema pojma koliko košta naknada za ceste,  a šupci na tehničkom ne žele kazati, i kaj sada, da otkopam tomahawku ili postoji kulturniji način  :misli: nije da ne mogu platiti ali je stvar principa da nedam tih sedamdesetak kuna za tu njihovu uslugu  :angry:
 
Lolo said:
Teta (SJS )u mom  selu nema pojma koliko košta naknada za ceste,  a šupci na tehničkom ne žele kazati, i kaj sada, da otkopam tomahawku ili postoji kulturniji način  :misli: nije da ne mogu platiti ali je stvar principa da nedam tih sedamdesetak kuna za tu njihovu uslugu  :angry:
Postoji krajnje kulturan način.
Prvo pogledaš "Info pult", "Lektiru za nadobudne", a možeš pitati i prijatelja Gugla.  :mrgreen:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,43113.0.html
pa
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,43113.msg860032.html#msg860032
pa
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_03_35_806.html
pa računaj  :mrgreen:

Drugo, nazoveš županijsku upravu za ceste i pitaš ih za detalje vezano za ispunjavanje uplatnice (broj računa, poziv na broj, model i sl.)
:mrgreen:

milanche said:
yebena usteda  :mrgreen: :mrgreen: :jesus: :jesus:
I nije baš, ali čovjeka veseli. ;)

 
Al od svega mi je nevjerovatno kako fino bez pardona na račun i napišu... Usluga pounjavanja prometne(ak se ne varam 40ak kn) pa usluga uza uslgu što sam morala brojat tvoje novce i tak... :mrgreen:

Ni ja im (više) ne dam pare, rađe potrošim tih par kuna na kurve i alkohol  :mrgreen: :LOL:
 
nisam imao pojma da nas i na tome deru
ma pisat ce to meni na proljece teta u mupu
ionako je na drzavnim jaslama
 
jel to vrijedi samo kod prve registracije, ili bi se tako dalo uštedit i na registraciji koja ide nakon odjave. (odjava bila jučer, u proljeće ide registracija, nove knjižice i reg. pločica)
 
Chimpa said:
Radije dam te novce nego da gubim par sati u MUP-u u redu

Sent from my GT-S7500

Kad regas novo vozilo ili ga ponovo regas jer si ga odjavio, u mup moras kako god okrenes