reparacija navoja

berislavv

Active member
Izglodao mi se navoj na bloku koji ograničava španer lanca i sad naravno moj lanac klepeće i nemreš se tak vozit da ne preskoči slučajno.

Način na koji se to može popravit je pomoću jednog Würth alata konkretno ovog:

http://wueko.wuerth.com/cgi-bin/wu_showpage.pl?7187848175001237718935;06970;PDF;;;0000

Dakle izbuši se malo veća rupa s priloženim svrdlom i u tu rupu se priloženim alatom utisne košuljica koja je iznutra M8 koliko meni treba.

Ima li netko taj alat ili zna nekog tko ima i barata s time?
Ili neka druga metoda.
Hvala unaprijed  (y)
 
Čini mi se da je postojala nekakva radionica negdje na onom istočnom rotoru u Novom Zagrebu (kod Maršalke). Raspitat ću se.
 
imam ja takav alat.... odnosno moj stari...  :mrgreen:
ali nije to nikakvo čudo tehnike, trebao bi ga imati svaki i malo bolji servis...  (y)
 
http://www.louis.de/?topic=artnr_gr&artnr_gr=10003845
 
Stvarno mislim da bi svaki serviser trebao imati taj alat, popularno nazvani  - svrdlo i ureznica !

Ak ti se da, odi u Pevec ili Bauhaus, imaš za kupiti ureznice, a čak mislim da ti ih Saša ima skup sa šerafima !

Pogledaj malo, pa da vidi ak ti se isplati kupovati ili nekome davati 200-300 kuna da ti to zbora i nareže !!!

Prvenstveno pitaj svog mehaničara !  (y)
 
nije ti to skupo za kupit, sam nemoj kupovat negde bezveze
neg di imaju profesionalne alate, mi na poslu svako malo mjenjamo
manje nareznice jer ih teremo maksimalno (mladost ludost), al
veče M-ove nemreš potrti (jedino ak ih na bušilicu deneš)
mislim da cijena za jedan set (za jedan M ti idu 3 nareznice
gruba, fina i najfinija) ne bi smjela bit više od 100 kn.
ak imaš negdi blizu merkur probaj tam pogledat.
 
2Silvije
Moze stati M10 samo mi onda treba fini navoj M10 x 1,25 korak a i sam šaraf je malo specijalniji.Pol je M10 a pol je M8 s prijlazom za dihutng da ulje ne curi, onda moram i takav šaraf veći napravit.

2speed atack cuo sam od drugih da se taj helicoil nakon nekog vremena isto potrga jer se ta zica koju gurnes unutra izvuče, da je bolje s onim Wuerthovim alatom.

Hvala na odgovorima budem vidio kaj će biti.Možda ću ipak morat unutra borat M10.

 
Deliriano said:
Stvarno mislim da bi svaki serviser trebao imati taj alat, popularno nazvani  - svrdlo i ureznica !

Ak ti se da, odi u Pevec ili Bauhaus, imaš za kupiti ureznice, a čak mislim da ti ih Saša ima skup sa šerafima !

Pogledaj malo, pa da vidi ak ti se isplati kupovati ili nekome davati 200-300 kuna da ti to zbora i nareže !!!

Prvenstveno pitaj svog mehaničara !  (y)

To ti nije samo svrdlo i ureznica.AKo pogledaš set bolje vidjet ćeš da ima i bukse s originalnim navojem, tako da ako si imao M8 unutra i nakon uporebe ovog ostane ti M8