Reparatura radilice

GIXER

Active member
Potaknut sličnom temom, postavio bih jedno pitanje, a to je :Dali netko zna gdje se mogu reparirati oštećene radilica ( npr. GSXR 1100,..... ), ali da to stvarno bude napravljeno kako treba !
Tu podrazumjevam nanošenje materijala,termička obrada, strojna obrada i na kraju da se dođe do tvorničkih tolerancija !!!???

Mislim da će ova tema zanimati mnoge jer mislim da puno mašina starijeg datuma proizvodnje stoji na stalaži baš iz tog razloga .

Hvala !!!
 
GIXER said:
Potaknut sličnom temom, postavio bih jedno pitanje, a to je :Dali netko zna gdje se mogu reparirati oštećene radilica ( npr. GSXR 1100,..... ), ali da to stvarno bude napravljeno kako treba !
Tu podrazumjevam nanošenje materijala,termička obrada, strojna obrada i na kraju da se dođe do tvorničkih tolerancija !!!???

Mislim da će ova tema zanimati mnoge jer mislim da puno mašina starijeg datuma proizvodnje stoji na stalaži baš iz tog razloga .

Hvala !!!

U Hrvatskoj nitko. Pokušao sam kod par eminentnih radionica i velikih firmi ali radilica bi izdržala razradu na 4000-6000 okr. ali bi se na punom gasu brzo raspala. U jednoj poštenoj radioni (Ljubić) su mi priznali da na svom stroju za brušenje uopče nemaju mogućnost podešavanja na tisućinke. Tolerancija cape na radilici GSX-r je 34,984-35.000 . A i upitna je kvaliteta materijala koji se nanaša na radilicu i sam postupak nitriranja. Da li je netko u novije vrijeme nabavio novije strojeve ne znam jer više ni ne pokušavam tako nešto raditi. Bolje je na otpadu potražiti dobru mašinu.
 
Hvala na odgovoru, nažalost je sve teže naći mašine za GSXR 1100 jer je ipak prošlo 13 godina kad je zadnji sišao sa trake, ostaje još samo mašina od Bandita,premda i njh baš nema puno pa su dosta skupe !!!