Rezervoar od stakloplastike

trop

New member
Evo ovako, pošto nemogu naći rezervoar kakav sam si zamislio, odlučio sam ga napraviti sam od onih vlakana tj. stakloplastike.
Negdje davno sam pročitao da se mora iznutra s nečim premazati ili umiješati u smolu da to benzin ne nagrize, pa me zanima ako je netko radio nešto takvo s čim se to radi. Svaki savjet oko izrade je dobrodošao.
 
pokušaj kontaktirat kolegu vukopas sa foruma inače je Riječanin , on je radio takve stvari pa bi ti mogao dati i savjete
 
ostavi se čorava posla.puno truda i posla nizašto.uzmi aluminijski lim i oderi. (y)
 
Nema veze koliko ima posla i truda ( na kraju da li će nešto i ispasti od toga ) bitno je da se nešto radi. Sa plastikom sam već radio i jako mi se dopada, a ako radim od lima isto hrpa problema od oblikovanja, varenja, ...
 
Napravi ga od epoksidne smole i ne trebaju ti nikakvi premazi
 
vickodu said:
Napravi ga od epoksidne smole i ne trebaju ti nikakvi premazi

Bravo  (y) poliester je dobar za štošta, al je porozan i svakako nije dobar odabir za tank  :wink:
 
trop said:
Objasni kakva je to smola?


Epoksidna smola je umjetna smola koja nastaje polikondenzacijom. Stvrdnjavanje se vrši miješanjem komponenti smole i učvršćivača oslobađanjem topline. Kako se u procesu vezivanja radi o poliadiciji, sve komponente se moraju miješati u određenom odnosu. Višak jedne od komponenti vodi ka gubitku čvrstoće te reduciranju postojanosti na kemikalije. Brzina stvrdnjavanja i vezivanja ovisi bitno o temperaturi prostorije.

Prednosti epoksidnih smola leže u stvrdnjavanju bez kala, visokoj postojanosti na kemikalije te na visokim vrijednostima čvrstoće prianjanja. Osim toga nisu topive u otapalima te se ne dofrmiraju pod utjecajem temperature. Epoksidne smole imaju široku primjenu u području podnih obloga i to u najrazličitijim materijalima, u impregnacijama, zaštitnim slojevima i sl.
 
trop said:
Objasni kakva je to smola?

KING RR je to vec manje vise obavio Uglavnom radis isto kao i sa poliesterom samo koristis vunu kao kad radis sa poliesterom nego rowing a mozes i karbon .Smolu mjesaj u tocnom mjeru najlakse je na vagu i vrijeme geliranja je puno duze tako da polako mozes raditi
 
vickodu said:
KING RR je to vec manje vise obavio Uglavnom radis isto kao i sa poliesterom samo koristis vunu kao kad radis sa poliesterom nego rowing a mozes i karbon .Smolu mjesaj u tocnom mjeru najlakse je na vagu i vrijeme geliranja je puno duze tako da polako mozes raditi

Napravio sam jedan sloj sa poliesterom, da li bi sada sa tom epoksidnom smolom mogao napraviti sloj samo sa unutarnje strane tj. da li se mogu te dvije stvari spojiti. 
 
trop said:
Napravio sam jedan sloj sa poliesterom, da li bi sada sa tom epoksidnom smolom mogao napraviti sloj samo sa unutarnje strane tj. da li se mogu te dvije stvari spojiti.  


Mogu   (y)  samo pazi da svagdje bude nanešena i u malo debljem sloju, da ti negdje rupa ne ostane  :wink: ujedno još bi bilo poželjno grubo izgrebat poliester prije nanošenja smole, da ima risove, bolje će se držat smola za njega, ja sam znao čak i izbušit puno rupica dva mm borerom i sa vanjske strane obljepiš krep trakom da smola kroz njih neiscuri, kad se poveže bude ko jedno i nema šanse da se odljepi  :wink: (y)