Ri-Cres-Krk-Ri

alfred stokes

Active member
Evo obavih i taj izlet
Ko nije bio u Lubenicama nek obavezno ide...ja se zaljubio u to mjesto  (y)
Prva slika je Beli....ostalo je sve u Lubenicama....

Trajekt Brestova - Porozina - 56 kn motor i 2 osobe
Merag - Valbiska - ista cijena
270 km

Poslje Lubenica je bila i neka klopa na Krku
Točnije Zora u Dobrinju - gulaš i šurlice  (y)
I da....definitivno nije više vrijeme za vožnju samo u jakni
Smrzoh se do nazad :mrgreen:

Eto....par sličica i to je to...

Dakle....

Beli
IMG_2801.jpg


IMG_2808.jpg


Negdje na Cresu
IMG_2812.jpg


Dalje....Lubenice  :)

IMG_2816.jpg


IMG_2821.jpg


IMG_2825.jpg


IMG_2828.jpg


IMG_2831.jpg


IMG_2843.jpg


IMG_2846.jpg


IMG_2847.jpg


IMG_2837.jpg


IMG_2835.jpg


IMG_2819.jpg


IMG_2817.jpg


IMG_2842.jpg


IMG_2849.jpg





 
Lubenice su super. Konobarica iz konobe mi je rekla da su stare 4.000g sto mi je malo previse.
Ispod Belog je neka "poucno-povjesna" staza sa kamenim rimskim mostom.

Jedini problem sa Cresom je sto nemaju domace spize. Prsut je dalmatinski, vino istarsko a od janjetine ni "meeee".
 
linza said:
Lubenice su super. Konobarica iz konobe mi je rekla da su stare 4.000g sto mi je malo previse.
Ispod Belog je neka "poucno-povjesna" staza sa kamenim rimskim mostom.

Jedini problem sa Cresom je sto nemaju domace spize. Prsut je dalmatinski, vino istarsko a od janjetine ni "meeee".
Ima neč posebno u njima....imaju neku čudesnu atmosferu...
A ovu stazu šta spominješ sam ostavio za jedan poseban izlet...samo za to obavit
Ima 7 km šetnje...a jučer nije bilo dovoljno vremena

Šta se tiče jela....nisam jeo na Cresu....sad je mrtvo sve tu di smo bili...u Lubenicama ne radi niš (nije ni čudo...ne vidjeh nikog živog tamo), a ni u Belom...
Išao sam na sigurno i provjereno u Dobrinju  :mrgreen:
 
alfred stokes said:
Ima 7 km šetnje...a jučer nije bilo dovoljno vremena

Kaj brijes, si lud  :x Kaj je ovo planinarski forum ?
7km nebi prohodo ni da mi zivot ovisi o tome. Most koji ja spominjem je na 124,5m od pocetka staze makar i tu je jedan veeeliki uspon  :mrgreen:

Dobrinje? zakaj ja nis o tom neznam...  :misli:
 
cudno da u belom ne radi restoran :misli:
a sto se hrane tice na cresu se janjetina moze naci vise po kucama ne znam kako je u restoranima
a inace koliko znam manje vise sva su mjesta zimi pusta..jako je malo stalnih stnaovnika..a i oni koji inace tamo zive imaju masu obaveza u rijeci

osim u belom i lubenicama postoji i restoran u loznatima.navodno dobra klopa (malo poslije cresa, kad se krece od porozine)

na onom raskrscu gdje je skretanje za beli (krizisce) je super pogled na obje strane (i krk i istru) i tamo se cesto znaju vidjet bjeloglavi supovi
a inace i plaza ispod lubenica (plava grota, to nije ona koja se vidi odozgo)je super
put je malo heben ali plaza je prekrasna ..kao i spilja..
ima pjesacenja oko pola sata dolje..ali se zaista isplati ako se ide na cijeli dan
 
linza said:
Kaj brijes, si lud  :x Kaj je ovo planinarski forum ?
7km nebi prohodo ni da mi zivot ovisi o tome. Most koji ja spominjem je na 124,5m od pocetka staze makar i tu je jedan veeeliki uspon  :mrgreen:

Dobrinje? zakaj ja nis o tom neznam...  :misli:

:mrgreen:
A jesi ljenčina  :shock:
:LOL:

Nije Dobrinje...nego Dobrinj
Na Krku....lipo staro mjestašce....malo u unutrašnjosti....
otok.jpg
 
Daemona said:
cudno da u belom ne radi restoran :misli:
a sto se hrane tice na cresu se janjetina moze naci vise po kucama ne znam kako je u restoranima
a inace koliko znam manje vise sva su mjesta zimi pusta..jako je malo stalnih stnaovnika..a i oni koji inace tamo zive imaju masu obaveza u rijeci

osim u belom i lubenicama postoji i restoran u loznatima.navodno dobra klopa (malo poslije cresa, kad se krece od porozine)

na onom raskrscu gdje je skretanje za beli (krizisce) je super pogled na obje strane (i krk i istru) i tamo se cesto znaju vidjet bjeloglavi supovi
a inace i plaza ispod lubenica (plava grota, to nije ona koja se vidi odozgo)je super
put je malo heben ali plaza je prekrasna ..kao i spilja..
ima pjesacenja oko pola sata dolje..ali se zaista isplati ako se ide na cijeli dan
Hmh...kad smo bili u Belom i nismo bili baš gladni pa ne dajem ruku u vatru da ne radi restoran  :wink:
A ova pustoš mi je baš dala neku čar  (y)

Očito bi se imao gdje izgubit još pokoji dan na Cresu....


 
PrekraŠno  (y)

Kaj se tiče klope, na Krku mi je ostala u nezaboravnom sjećanju - bili u konobi blizu Malinske (više u unutrašnjosti otoka), kod neke babe, prvo nas je dobro napila raznim rakijicama, a onda nam servirala šurlice sa saftom koji je bio odličan. I naravno, sve to maaaaaasno naplatila  :mrgreen:
 
linza said:
Ispod Belog je neka "poucno-povjesna" staza sa kamenim rimskim mostom.

A iznad Belog, u unutrašnjosti imaš pun klinac raznih starih ostavština,
neki Labirint itd... Ali nije asfalt  :mrgreen:
 
Jao do jaja slike, Cres je mrak za vikend djiravanje  (y)
Kako je vec Daemona rekla kod skretanja za Beli tj malo iza se mogu vidjeti bjeloglavi supovi,a surlice sa sugom su  :klopa: .
Sto se tice makadama kojim se dolazi do labirinta, nije nesto strasno, prosao sam ga i na biciklu, samo se treba paziti ovcica koje skacu sa suhozida bez upozorenja  :LOL:
 
AnteK said:
A iznad Belog, u unutrašnjosti imaš pun klinac raznih starih ostavština,
neki Labirint itd... Ali nije asfalt  :mrgreen:

Mislim da je 9 labirinta razmjesteno po Tramontani  (y)
 
linza said:
Kaj brijes, si lud  :x Kaj je ovo planinarski forum ?
7km nebi prohodo ni da mi zivot ovisi o tome. Most koji ja spominjem je na 124,5m od pocetka staze makar i tu je jedan veeeliki uspon  :mrgreen:

Dobrinje? zakaj ja nis o tom neznam...  :misli:
Ljiki said:
PrekraŠno   (y)

Kaj se tiče klope, na Krku mi je ostala u nezaboravnom sjećanju - bili u konobi blizu Malinske (više u unutrašnjosti otoka), kod neke babe, prvo nas je dobro napila raznim rakijicama, a onda nam servirala šurlice sa saftom koji je bio odličan. I naravno, sve to maaaaaasno naplatila  :mrgreen:

zato jer si i ti kod babe jeo :mrgreen:
 
alfred stokes said:
Ima neč posebno u njima....imaju neku čudesnu atmosferu...
A ovu stazu šta spominješ sam ostavio za jedan poseban izlet...samo za to obavit
Ima 7 km šetnje...a jučer nije bilo dovoljno vremena

Šta se tiče jela....nisam jeo na Cresu....sad je mrtvo sve tu di smo bili...u Lubenicama ne radi niš (nije ni čudo...ne vidjeh nikog živog tamo), a ni u Belom...
Išao sam na sigurno i provjereno u Dobrinju  :mrgreen:

Imas pravo ja sam imal dojam da kao vrijeme stoji tu na tom mjestu,mada je bilo par turistas u tom casu.Neobicno.  (y)
 
IgorZ said:
zato jer si i ti kod babe jeo :mrgreen:

To je tam gdje smo jeli hladetinu i pili rakiju? Konoba u podrumu na malom trgicu pored crkve i poste?
 
linza said:
Mislim da je 9 labirinta razmjesteno po Tramontani  (y)

Prošla ja zelenu i crvenu stazu (nogama :mrgreen:), a bila i u jednom (najvećem) labirintu... mrak. imam i neke fotke, al to kad ih naučim stavljat  :wink:
 
Je Kikki ali ti i ja se nemozemo mjeriti.
Ti moras vjezbati noge da dobro izgledas a ja moram povecavati trbuh da budem pravo musko  :mrgreen:

Jel vidis "Privitak" polje? Preko Browsa nadji slike.  (y)
 
linza said:
To je tam gdje smo jeli hladetinu i pili rakiju? Konoba u podrumu na malom trgicu pored crkve i poste?
Tko bi se više sjećao kaj je na trgiću... nakon kaj te baba napije i opelješi, a uz to se najedeš i odličnih šurlica sa šugom od divljači, više nikaj ne znaš  :LOL: