rijeka-crna gora-albania-masedonia-grcka

balegar

Member
evo ekipi da se kratko javimo  :)sada smo trenutno u ohridu, put nas je izmorio jer smo kroz albaniu vozili totalno razrovanom sestom yamaha dragstar 1100,yjr 1300,cbr 600 :nasilni: :zid: :neznam::palacdolje:180 km 7 sati kratera :palacdolje: :palacdolje:ali sada se odmaramo uz skopsko pivo i mastiku kod Naima u ohridu (y)
sutra za skopje pa grcka...imam problema sa tipkovnicom jer je na cirilici :misli: :misli:pozdrav :bananarace:
 
Oooo! Pa cijeli dan vam pokušavamo poslat sms da vidimo  da li ste dočekali benzin u Crnoj Gori!
Ajde baš mi je drago da ste se ovako javili! Pomalo i ne pretjerujte sa hranom i cugom  :mrgreen:
Zahvali Vicu na mms-u.
 
Trebala bi ce i ti prebasit na krave i svinje...
Javljat cemo se na motosceni, poslali smo Bimbu neke slike pa ce ih ctavit na forum...
Sutra planiramo za grcku, Pozdrav ekipi!!! :jesus:
 
S obzirom da nas par ide kroz Albaniju uskoro, zanima me kojom ste to cestom isli da je tako razrovana. Valjda nija ova od Skadra do Tirane  :misli: :shock:

Sretno!!! (y)
 
zec13 said:
S obzirom da nas par ide kroz Albaniju uskoro, zanima me kojom ste to cestom isli da je tako razrovana. Valjda nija ova od Skadra do Tirane  :misli: :shock:

Sretno!!! (y)
Mi bili lani u Makedoniji i sve najbolje o cestama kroz Albaniju.Jedino nismo išli preko Tirane nego za Drač po za Elbasan.
 
maxi said:
Mi bili lani u Makedoniji i sve najbolje o cestama kroz Albaniju.Jedino nismo išli preko Tirane nego za Drač po za Elbasan.

Također....mi bili lani i ceste su baš OK....tako da me baš zanima ruta za ove loše ceste  :misli:

Naim....:klopa:
Lijepih li uspomena  :mrgreen:
 
evo balagar je upravo dosao kod mene i prebacili smo par slika na moj komp jer balegar ima problema sa slanjem slika sa svoga kompica pa cemo od mene poslati slike a komentar ce vam dati balegar (y) (y),




 
maxi said:
Mi bili lani u Makedoniji i sve najbolje o cestama kroz Albaniju.Jedino nismo išli preko Tirane nego za Drač po za Elbasan.

TOčno tako, kod Tirane, treba ići za Durres(Drač), a ne za Elbasan...tek od Drača se ide za Elbasan, to je prava cesta (y) , a drugo je egzotica :LOL:
 
itilas said:
TOčno tako, kod Tirane, treba ići za Durres(Drač), a ne za Elbasan...tek od Drača se ide za Elbasan, to je prava cesta (y) , a drugo je egzotica :LOL:

Mora ovo ja i ti detaljnije da razgledamo, nesto mi se ide do Dubrovnika  8)
 
U pravu ste kad kažete da su ceste ok kroz Albaniju. Mi smo išli od Lehzea prema Burellu pa prema Mak. granici. Znali smo da je cesta loša ali da je toliko u komi nismo imali pojma. Idealna za dragstare i cbr-ke, hahaha. Moj savjet, ako niste baš toliki avanturisti idite na Drač pa na Elseban, odlična ruta. Ali nama se isplatilo jer smo uživali u netaknutoj prirodi, fantazija. Kad dodjete u Ohrid, Neim vas čeka. Skidam kapu čovjeku. 12e noćenje, klopa ok i jeftina. Organizirao mi je zamjenu gume, koju sam sj...o kroz Albaniju, u roku pola sata sve gotovo, i to u nedjelju. A o Grčkoj sve znate.
 
samo da pozdravim daltona evo jos koja fotka od mene jer balegar jos nemoze slati sa svoga kompica pa me zamolio da tu i tamo stavim koju fotkicu pozdrav od  :starac:


 
Hej ti, didaibaba. Netrebas stavljati slike jer su u toliko losoj rezoluciji da se nista ne vidi. Đape tvog i mog prometa  :palacdolje:
 
linza said:
Hej ti, didaibaba. Netrebas stavljati slike jer su u toliko losoj rezoluciji da se nista ne vidi. Đape tvog i mog prometa  :palacdolje:

pa nisam ja slikao ja samo izvrsavam naredbu :misli: (y)
 
Plan je bio da nema plana,odredili smo u konobi da idemo u GRČKU do Meteora,a po putu cemo se prilagođavat situaciji. Krenuli smo ..01.05.oko 10h iz Bakarca,te se zahvaljujemo ekipi na ispracaju.Vrijeme je bilo oblačno i gužva na cesti...kod karlobaga nas je uhvatila kiša ali dok smo popili kavu vrijeme nas je pomilovalo.U Neumu smo stali da malo odmorimo i pojeli odličan zagrebački.Pravac Makarska gdje smo došli predvečer i postavili smo šatore u campu gdje se održavao moto skup,dočekali su nas iz cluba počastili pičem,sve za 5.Ujutro smo se spremali za put do Crne gore ali smo snimili da je napukla nogara na cbr te smo nazvali tel.domaću ekipu i u roku 1h sve je bilo sređeno HVALA.Mali problem prije Ploča jer smo morali obilazno nekih 40km po uskoj cesti tako da smo izgubili vremena na varenje i tom obilaznicom.Zastali smo u Dubrovniku ali na kratko jer smo htjeli doći za dana u Crnu goru. Na ulazu u Crnu goru nije bilo nikakvih problema,došli smo do Bijele gdje smo se ukrcali na trajekt koji vozi svakih 15 minuta prešli kotorski zaljev i nastavili preko Bara do Ulcinja gdje smo odlučili prespavati.U Ulcinj smo došli oko 22h,na putu nije bilo policije tako da smo ušparali koji euro,čim smo došli do centra zaustavio nas je tip u unu i sredili smještaj za 9 eura po osobi+1 za taksu.Motore smo ostavili na sigurnom u dvorištu te otišli nešto pojesti(klopa je ukusna i nije skupa)po par piva i spavanje.Ujutro smo upoznali neke bikere iz Austrije na bembarama te im nije bilo jasno zašto je njima naplatio po 20 eura alo smo im dali objašnjenje da su oni u europskoj uniji...Ujutro smo malo razgledali grad i imaju predivnu plažu a ljudi su gostoprimljivi,produžili smo prema granici Albanije do graničnog prijrlaza Vladimir gdje smo tankali motore,ručali odličnu i jeftinu teletinu.Dok smo tankali motore doživjeli smo pravi šok jer je neki tip minirao teren za kuču odmah do pumpe,bez upozorenja...sta nas ceka u Albaniji?Na granici sa albanske strane živa pomutnja jer su asfaltirali i onih par auta mi i 1 autobus bilo je previše za njih,požurivali su nas tražili od svakog po euro za ulaz...onda su skužili da Vic na cbr vozi na punomoć te su istu bacili uz mahanje da to ne vrijedi ,ali uz 10 eura sve se izgladilo_Odmah na ulazu u Albaniju vidi se da je svugdje siromaštvo i bijeda,bunkeri na uspomenu od Envera...Pravac Shkoder,Lezhe,Milot tu su ceste još ok ali onda dolazi naša kalvarija kada smo produžili od Burrela,Bulgize prema graničnom prijelazu Debar.Nekih 180 km smo prašili cca 7h,tako tko misli tuda da sigurno ne ide,asfalt sav izvitoperen,bijeli put sa takvim rupama da je na granici upravljanja tuneli u kojima kaplje ,totalna mrakača ne znaš da li treba ravno ljevo desno ili češ naletjeti na stado ovaca.Zastali smo u mjestu Bulgize htjeli smo se okrijepiti nakon tih sati i sati vožnje ali eure ne primaju a i strah nas je bilo da nam netko iz one mase ?nešto ne mazne tako da smo odlučili do Makedonije bez nekih zadržavanja.Na graničnom prijelazu Debar opet euro za izlaz po osobi mahanje glavom za Vicove papire jer zeleni karton nije na njegovo ime ali je ipak prošlo ok,Makedonci nas bez ikakvih problema propuštaju čak smo popušili zajedno te nam zaželjeli sretan put.Preko Struge idemo za OHRID i tu treba paziti jer cesta je za brzu vožnju ali ima ogromnih rupa u asfaltu a nas je uhvatio mrak,pa treba paziti da ne upadne prednje kolo.U Ohridu nas dočekuje Naim predsjednik bikera te nas je počastio večerom,mastikom i skopskim pivom prvo pravo opuštanje...spavanje.Tu smo se zadržali 2 dana i sve je super ljudi,grad cijene su za nas povoljne,odmah do Naima je mali int.caffe od kuda smo se javili našima.Spavanje smo platili 70 eura za nas tri(dvije noći )Tu smo upoznali bikere iz Bugarske pa su nas pozvali do Sofije ali to smo ostavili za drgo putovanje.Tu je Dado mjenjao prednju gumu na XJR 1300 jer je imala uspomene iz Albanije 140 eura sa montažom(moglo je i jeftinije)sve u svemu Ohrid i Makedonija su nas oduševili !!još jednom HVALA NAIMU.Nakon 2 dana odmora produžili smo do Bitole,cesta je ok vrijeme sunčano,tu smo ručali i malo razgledali grad.Tu je Hrvatski konzulat htio sam da se javimo (možda plate cugu )ali bila je neka žurba da dojdemo što prije do Grčke.Ne kužim se baš u ovu tehniku od compjutera jer vidim da mi Grčka neće stati ...nastavak sljedi :misli: (y)
 
Nastavak :skuter:
Iz Bitole smo krenuli prema graničnom prijelazu Medžitlija odnosno Niki sa Grčke strane,papirologija zeleni karton isve je prošlo OK.Nastavili smo za Florinu,Edesu,Gianitsu pa prema Thesoloniki.Na jednom raskršču vikanjem su nas zaustavili kamionđije koji su štrajkali zbog cijena goriva.Ljudi su nas ljepo pozvali počastili pivom i suvlakijem kojeg su pekli na roštilju između kamiona,svaka čast solidarnost na cesti.Pri ulasku u Thesaloniki smo upali u strašnu gužvu ali smo se nekako provukli do centra,malo smo se motali po centru grada i nastavili put jer smo trebali naći neki camp.Preko Katerinia autoputom smo došli do jednog malog mjesta Leptokaria gdje uz pomoć nekih domačih bajkera našli camp ali isti je bio pred otvaranjem jer sezona još nije počela. Več nas je hvatala lagana nervoza jer je kišilo i mračilo se a mi tražimo gdje čemo staviti šatore. Sva sreča neki ljudi koji stanuju odmah do campa imaju apartmane pa smo dogovorili dvokrevetni app. po cijeni od 22 eura za nas tri ,što je jeftino tako da smo platili unaprijed da se cijena ne promijeni.Tuširanje i odah smo našli na jedan mali restoran gdje smo večerali grčku salatu i neko mješano meso suvlaki ...zalili pivom,to nas je došlo 24 eura.U marketu smo uzeli baksicu amstela tako da smo u apartmanu polako iz pivu razmotrili plan za sutra.Ujutro rani ručak u istom restoranu i pravac Larisa po autoputu,od Larise po običnoj cesti do Tirkale,zatim do odredišta METEORI.U te dugo očekivane Meteore smo došli oko 13 h,mjesto je fascinantno,čovjek zastane i ne vjeruje da postoji takva ljepota. Tu se priroda stvarno poigrala,iznad mjesta su okomite planine i na svakoj čuki po neki manastir,putem smo se popeli motorima do vrha i tek onda se vidi sva ta ljepota,svaki vrh je naseljen od svečenika ,mali manastiri do velikih kao dvorci iz srednjeg vijeka.Ulaz u jedan stoji 2 eura po osobi i unutra ima kao u muzeju ikona starih fresaka,suvenirnica.Nakon dugog razgledanja snimanja slikanja odlučili smo nastaviti za Ioaninu gdje smo planirali prenočiti u campu ali naš plan bez plana se promjenio jer nas je stalno prala kiša :eek:pakoljut:.Penjali smo se na 2300m gdje još ima snjega kraj ceste,hladna kiša nas je ful smočila,cesta puna zavoja i strašno skliska.U ioanini smo planirali prespavati i ujutro pravac Albanija ,ali zbog te kiše smo viječali i jednoglasno odlučili za Igumenicu gdje smo uhvatili brod za Anconu Italy :mornar:.Karta za motor osoba i 4 krevetna cabina je 124 eura (za svakog).Ukrcali smo se u 22h,smjestili motore,i pravac cabina na tuširanje i presvlačenje u suho.Brod je ANEK lines ima paar restorana barova disco club bazen ali mi smo se zadovoljili sa par piva (3.5 eura mala piva).Ujutro smo se sunčali na palubi a u Anconu smo stigli u 14h,carina...i pravac Bologna,Venecija ,Trsti preletjeli Sloveniju i polako do konobe u Bakarcu gdje su nas čekali naši i ekipa.Palo je lagano opuštanje uz ŽUJU i OUZO tako da je pao i novi plan bez plana, druge godine ESTONIJA.Što se tiče troškova imali smo zajedničku kasu zvana ZAKLADA koju smo punili kada se stanji,potrošili smo svaki po 650 eura što i nije puno za 7 dana 7 zemalja(ako računamo SL).Sve u svemu putovanje je prošlo ok,bez ikakvih problematisa.
POZDRAV ekipi    VIC :kisa:  DADO :slinavac:  MOHA :peace:
 
Ljepo, dobro ste se provozali. Samo zasto ste izli preko Debar a ne preko Strugu, put je mnogo bolji i kraci do Ohrida.

Jos jednom bravo  (y)
 
Pa plan je bio da nema plana,sad kada gledam ipak je sve OK.
Još jednom HVALA na gostoprimstvu,opravdan glas da ste gostoljubljivi ljudi i skopsko pivo je :piva: (y)