Rijeka - Vršič (N.P. Triglav) - 16.06.2007.

Stormbringer

New member
U 10:15 krenuli sa OMV-a preko Rupe, I. Bistrice, Postojne, Planine, stali na cugu nakon prvih 90-ak negdje kraj Idrije. Na slici Ida, Majle, Fredi, RS Streetfighter i gđa. Storm.
Negdje nakon toga zastajemo zbog radova na cesti (15 min čekanje).
Nastavljamo dalje preko Tolmina , do Boveca. (170 km).
 
Do Boveca po suhom i sunčanom. Super cesta. Puno motora.
Počinje se oblačiti, a mi na ručak kod Starog Kovača.
 
Pastrva na Tržaški i crno Laško  :D (Fredi)
:klopa: Gobova juha, razne pizze, rižoto, njoki.  (y)
A svo to vrijerme vani kiša. :(

Oblačimo kišnjake i van. Treba osvojiti Vršič. (y)
 
Počinje uspon, svaka serpentina označena brojem, mislim da ih je 49 s južne strane. Dižemo se na Vršič, 1611 m.n.m., najviši cestovni prijevoj u Sloveniji. Srećom, kiša staje par minuta nakon Boveca  :D
Na vrhu prometno, u oba smjera, razne registracije...
 
Razgledavanje, foto-session, vidikovac, suveniri (kiosk), razgibavanje  :D
 
  • Gđa. Storm i Fredi  :misli:
  • Pogled u visine (divokoze na brdu)  :)
  • RI (OMV) - Vršič 222 km
  • Pripreme za silazak (odlazak)  (y)
 
Vrh je osvojen - krećemo Ruskom cestom (nizbrdo) prema Kranjskoj Gori.
Kaže se da slika vrijedi 1000 riječi, ali ono što smo vidjeli i doživjeli očima, ne može dočarati nijedna slika  :D
I sa sjeverne (K. Gora) strane, svaka serpentina obilježena brojem i n.m.v.  (y)
 
Nakon 5 km niz Rusku cestu, stiže se do Ruske kapelice. Cestu napravili ruski zarobljenici za vrijeme 1.s.r. (1915.) Više o tome OVDJE
 
Spust i tankanje u Kranjskoj Gori (prosječna potrošnja 5.42  :D)
Bled, kratki odmor i slikanje. Krcato gostiju (međunarodno veslačko prvenstvo). Nastavak prema Kranju, Ljubljani, Postojna i nazad doma.
450 km  (y)
Do slijedećeg puta, pozdrav, Stormovi  :peace: :yoman:
 
Meni jedan od ljepšić đireva u zadnje vrijeme  (y)  Proroda predivna,vrijeme ok,je da imam žulj na lijevoj strani trtice,ali vrijedi svake minute provedene u điru.
Za Igora
Jeb... svi neki streotipni..crno,škuro plavo ,malo crvenog tu i tamo i limun žuti  :mrgreen:
 
(y)

pobjegli ste nam poslije u Ilirskoj Bistrici....

a nisi rekao za onu lisicu (ili cha je vec) sta si ju usmrtio ???
i za onog panja u Bledu ???  :LOL:


djir mrak !!!
jos jednom  (y) ekipi...
 
Svaka čast na điru,ja sam bio prošle godine samo što smo mi putovali u kontra smjeru od vas i stvarno je priroda veličanstvena  (y)
 
Super ruta  (y) Nas par iz ZG-a se vraćali tim putem sa Umaškog moto susreta ali se ne mogu sjetiti one ruske kapelice.
 
Fredi al si limun zut ili je to zeleno?  :mrgreen:
Lipa tura,nema sta.    (y)
Jel riba valjala?
 
super svaka čast (y) (y) (y) lijep đir :D :D a i malo promijene dobro dođe
 
(y)  Magnifico!

Irena je radila do 13 (čekam zakon o neradnim subotama) pa se nisam mogao pridružiti na jutarnjoj kavi i uklopiti se u opisanu kompoziciju . Mischel, Davor, Mira, Irena i ja smo krenuli oko 14 sati istim putem. Knežak, Postojna, Gorica. Skrenuli u brdo od Gorice i preko Sv.Gore (lijepa crkva u kojoj se ukazala Marija) i Čopovana, Kanalskog vrha kroz šumu do Kanala pa preko Mosta na Soči do Tolmina. Osjetili čari Velebitskih šetnica obilazeći Tolminska korita (nice  (y)). Preko Cerknoga i Škofje loke smo na susret u Medvodama došli oko 21h. Digli šatore i beeeep! Razbudila nas kava u Ljubljani te par aspirina uz  istu. (Po)vratili se preko Kočevja i Broda na Kupi. Niti kapi kiše nismo iskusili. Slovenija je zaista sređena bajkovito. I moram srušiti predrasude o Sloveniji: dva puta sam tankao!  :wink: 500-tinjak km.