Roadracing

Motorista_

New member
Imali igdje u Hravtskoj kupiti motore koji su za piste...znaci motor koji nije carinjen,nije regovan itd?
Ako znate neke info u vezi ovoga.....unaprijed zahvaljujem! :wink:
 
Misliš ukraden ? :evil:
M900
 
M900 said:
Misliš ukraden ? :evil:
M900

Jeli hoces da kazes da su u Hrvatskoj samo ukradeni motori na pistama jeli?
Takve stvari se ne kupuju...znas:evil: :evil: :evil:
 
Jedan moj poznanik (diler) je imao yamahu 1000 prerađenu, sa 4 dupla
karburatora, troši 16l ko od šale, litru ulja na dan, max preko 360.
pri 160kmh zlajfa ko od sale, vjerojatno prerade r jedinice. Tip ju je odma drugi dan prodao. Ali mislim da ce ga taj tip isto
ubrzo prodavati. Pa ako ces mogu ti dat neke brojeve telefona.
Kolko sam iz posta skuzio zelis kupit racing motor?
A kolko ja znam odjavis ga bla bla bla i kazes da je za pistu. Netreba bit regan. Ali kakve to veze ima sa carinom? Sta briga ekipu na carini dal ces di dofurat motor za pistu ili za offroad (nase ceste).
Jedino ako mislis zbog starosti? Jer ako motor ima 7-10g nemoze se vise uvest? A sad ako je za 'race' to mozda nije vazno? hmmm
 
Hajde daj mi te br.tlf pa da vidimo dali je za prodaju...ili je rastavljen za generalku?! :) (y)
 
Motorista_ said:
Imali igdje u Hravtskoj kupiti motore koji su za piste...znaci motor koji nije carinjen,nije regovan itd?
Ako znate neke info u vezi ovoga.....unaprijed zahvaljujem! :wink:

znam jednog frajera koji uvozi motore iz italije i moguće je ocariniti motor ili ako ne želiš ne moraš, tvoja volja...
ne znam koji tip motora te zanima?
ako si zainteresiran mogu ti dati br tel.
 
SM fun said:
znam jednog frajera koji uvozi motore iz italije i moguće je ocariniti motor ili ako ne želiš ne moraš, tvoja volja...
ne znam koji tip motora te zanima?
ako si zainteresiran mogu ti dati br tel.

Okay

Odakle je frajer? Zanima me cjena...hajde daj mi email ili tlf pa da vidim..unaprijed hvala.
 
vani se znaju prodavati motori tvornicki pripremljeni za natjecanje, znaci isporucuju se bez lampi, zatvoreni oklopi itd i finalna cijena im je dosta jeftinija samo sto nemaju mogucnost registracije
 
foggy said:
vani se znaju prodavati motori tvornicki pripremljeni za natjecanje, znaci isporucuju se bez lampi, zatvoreni oklopi itd i finalna cijena im je dosta jeftinija samo sto nemaju mogucnost registracije

Ovdje,"vani" se moze kupiti motor koji je original,sto znaci da mu se skidaju oklopi i svjetla i stavljaju mu se "zatvoreni oklopi" ili racing oklopi.
Znaci nema nikakve veze s tvornicki pripremljenim motorom.A Factory motor(tvornicki pripremljen) je skroooooz nesto drugo.
Sto se tice cjene,ona je znatno manja od stvarne jer se na ovakav motor ne placa carina vec samo porez na dodatnu vrijednost koji je ovdje 25%.
Mogucnost registracije imaju,jedino sto se mora uraditi jeste to da se treba platiti carina i vrtatit motor u tehnicki ispravno stanje ili drugim rjecima vratiti ga u ono prvobitno stanje,tada se moze koristiti u saobracaju.

Imam trenutno jedan Gsxr 1000 K3 koji je bio na pisti,na Le-Mans bolje receno.Bez problema sam ga regovo i samo cekam da ugrije da ga izvucem.
(y)
 
ma dobro na te motore sam mislio.... to su tvornicki motori ''podloge'' za natjecanje (daljnje prerade) kako ih ja volim zvat... krivo sam se izrazio sa onim tvornicki pripremljeni. a gle sve se moze registrirati ako prode tehnicki  (y)