Rog Pony Expres - obnova

Žica se uvuče u rub blatobrana. :misli:
 
Kakvo cinkanje je bilo upotrebljivano kod ovih "fedra" vruče ili hladno?Jer koliko mi je znano vruče nije baš dobro jer se potpuno izmjeni sastav materiala i onda više nije to dobro.Ja isto treban to sve uradit pa sakupljam informacije da ne sje..em nešto.
Hvala ti
pozdrav
 
Hvala na odgovoru.Daj mi samo još kaži dali si nešto ti predpripremao ili si slao takvo kavo jebilo.Kod mene je problem što je neko bio panetan pa je sve pofarbao.I sad neznam dalda skinem boju ili ne.
921737401022156909032066.jpg
 
Bilo bi dobro odmastiti i očistiti zapečenu prljavštinu  prije nego nekome daš na cinčanje. Mislim da oni prije samog cinčanja potapaju u kiselinu ali ona ne skida prljavštinu. Ove veće komade bi ti preporučio da ih pjeskariš, najbrže i najmanje muke. Ne zaboravi izvaditi brončane puškice na klackalicama, moje su bile jako deformirane pa sam dao istokariti nove.
 
A kak si ih izvadil?Ja sam mislio da to neide van.Dali si sa nečim špricao i sa čim odnosno kako si ih vadil?
 
Za početak probaj staviti u neku (manju) posudu skupa sa nekim otapalom (nitro, benzin ili sl.) da se namače preko noći. Onda uzmeš papagaj kliješta pa probaš okretati tu puškicu oko osi lijevo desno. Jednom kad popusti lako ide van.
To je sve jako staro i može se dogoditi da pukne (meni se jedna slomila ali budući da su bile toliko deformirane nije mi bilo bitno jer sam, velim još jednom, dao istokariti nove).
Sretno s projektom i samo pomalo da bude pedantno (y)