RUNER 200ST ili DERBI GP 1 250 ili...?

Status
Not open for further replies.

Disc0

Member
Dakle, zanimaju me ova dva skutera, njihove prednosti i mane, sad negdje citam da derbi ima peugetov motor od 27ks, a negdje citam da ima piagov motor pa mi nis nije jasno... Znaci ja bi neki sportski skuter (volim malo agresivniju voznju) a sto jaci serijski (nebi bas prcko po njemu), pa ako netko zna jos neki model u ovom cjenovnom rangu da mi preporuci (oko 30 kila kuna). E da bio sam skroz siguran da bi uzeo gileru ali kad sam vidio da pisete da se kradu ko lude malo me frnja dat tolku lovu da mi ga neko mazne (sluzio bi mi i za ic na posao, a ne da je stalno stojim kraj njega)....

Eto svaka pomoc bi mi dobro dosla, jos nisam ni siguarn za sve ovo jer moram doc i do love al eto da se dobro raspitam.

Hvala!

EDIT: vidim da je derbi rambla dosta jeftiniji, koja je razlika u odnosu na gp1?

 
Lokacija ?????

ja bi Derbija
 
(y)

a sad to upisi u profil imas predvidjeno mjesto za to  (y)
 
derbi je piaggio powerd... bolji je skuter od runnera.. ali ima povrsinsku zavrsnu obradu... nije za nekog ko ne zna sarafciger drzat
 
rednyaW said:
derbi je piaggio powerd... bolji je skuter od runnera.. ali ima povrsinsku zavrsnu obradu... nije za nekog ko ne zna sarafciger drzat
:lolcry:  dobro je :D :mrgreen:
 
Evo uredio profil, ova ''zvjer'' na avataru je samnom vec 13 godina i jos vozi, vecinu sam sam radio, tako da sa srafcigerom znam (y)

E da niste mi napisali jel ima isto slicno u toj klasi, i malo opsirnije podatke, dijelovi za derbi (jesu dostupni?)
Zasto je derbi bolji, sta to znaci slabija zavrsna obrada, ce to bit ko firefox na kojem su sve plastike tresle i zveckale dok ga vozis za razliku od moje aprilije koja dan danas ne zvecka i to sa varenim plastikama?
I dal se kvare cesto te masine od 250, i ove od 200cc?

EDIT: evo rjeseno
 
drž se teme :wink:

a o svom skuteru možeš otvoriti ili zasebnu temu sa slikama ili pitat štogod u tehničkim pitanjima
 
zanimljiva dvojba, ja bi iz inata uzeo derbi :mrgreen: :mrgreen:
za svaki dan mislim da je runner bolji, ima više mjesta pod sicom možda je i udobniji :misli:
 
mv_agusta said:
zanimljiva dvojba, ja bi iz inata uzeo derbi :mrgreen: :mrgreen:
za svaki dan mislim da je runner bolji, ima više mjesta pod sicom možda je i udobniji :misli:

mislim da čak derbi ima više mjesta pod sicem
meni se derbi više , puno više sviđa vizualno od novog runnera :D
 
liberty said:
mislim da čak derbi ima više mjesta pod sicem
meni se derbi više , puno više sviđa vizualno od novog runnera :D

pogotovo je zakon ova dekoracija koja se prodaje trenutno na nasem trzistu, koja slavi 85 godina tvornice :)
gp1%20racing%20250i_bk_2_low.jpg
 
a nitko nije komentirao onih 27 konja sta je napisao :LOL: :LOL:  i to jos u peugeot masini :mrgreen:

evo moje "iskustvo" sa derbijem gp1 250 iz druge teme...

malaguti said:
derbi gp1 250 je odlican skuter,prije tuninga na runneru sam razmisljao da prodam runnnera i kupim derbi...ali kad govorim odlican skuter onda mislim na stari model sa dva diska naprijed i jednim sredisnjim amortizerom,ovaj novi sa jednim diskom i dva amortizera mi nije zanimljiv,stari derbi je definitivno skuter o kojem ce se uvijek pricati kao o italjet dragsteru,to su dva skutera koja se isticu,da kupujem 250icu onda bi to bio definitivno stari derbi,vec sam pisao o tim losim ajp kocnicama i kako je neudoban/tvrd sa tim jednim amortizerom,ali od takvog skutera se ne trazi udobnost tako da mi to nije bitno,ah kao da je runner udoban :mrgreen: vozio sam derbi i odusavljen sam,jedino se treba malo priviknuti na slabiju prednju kocnicu u odnosu na recimo runnera,a to sta kocnice malo cvile,a nek cvile :mrgreen: plastike mu nisu bas najbolje ali nije to nista puno losije od drugih...ima prednosti i mane kao i svaki skuter ali da kupujem skuter 200/250/300 onda bi to bio moj izbor (y)

i da napomenem da je skuter dosta visok,ako se sjeda na skuter kao sto se sjeda na motor onda treba opako jako dignuti nogu i pritom pazit da se ne zapne za zmigavac jer su dosta veliki i jako krhki isto tako ako se noga prebacije preko centralnog dijala onda isto treba nogu dignuti visoko i pritom paziti da se ne ogrebe/zaprlja taj centralni dio, ja se sa svojih 175ccm lakse "popnem" na runnera nego na derbi...

eto toliko od mene,nadam se da sam pomogao nekom pri kupnji (y)
 
Ma ni neznam di sam to procitao al jesam (ovo za pezo i konje), vidim da je to piaggio i da ima 22,5ks.
E sad ne dolazi u obzir da kupujem skuter iz 2006. dakle samo novi ili starije godiste ali iz salona, a ne vozeni.
Pretpostavljam da cu ovaj skuter imat duze od aprilie, koja kao sto sam napisao ima 13 godina i jos vozi.

E da, ja sam 1,76m.
 
daj dosta sa tom aprilijom :mrgreen:  :mrgreen:      ima i moj firefox 13 godina...

sto se tice derbija,super je to skuter,novi model je izgubio malo na atraktivnosti,zbog jednog diska i dva amortizera,ali je dobio na udobnosti,na derbiju je losa zavrsna obrada,plastike pucketaju,zuje....

provjerena piaggio quasar masina(ie,stari model je bio karburator),definitivno ljepsi skuter od runnera,pogotovo od st-a,koji god da kupis neces pogrijesiti...
 
A znam da sam dosadan al poanta je da kupujem skuter, ne da ga mjenjam svake 2-3 godine kad izade novi ljepsi nego da ga vozim dok se na ''raspadne''  :mrgreen:
 
Disc0 said:
Dakle, zanimaju me ova dva skutera, njihove prednosti i mane, sad negdje citam da derbi ima peugetov motor od 27ks, a negdje citam da ima piagov motor pa mi nis nije jasno... Znaci ja bi neki sportski skuter (volim malo agresivniju voznju) a sto jaci serijski (nebi bas prcko po njemu), pa ako netko zna jos neki model u ovom cjenovnom rangu da mi preporuci (oko 30 kila kuna). E da bio sam skroz siguran da bi uzeo gileru ali kad sam vidio da pisete da se kradu ko lude malo me frnja dat tolku lovu da mi ga neko mazne (sluzio bi mi i za ic na posao, a ne da je stalno stojim kraj njega)....

Eto svaka pomoc bi mi dobro dosla, jos nisam ni siguarn za sve ovo jer moram doc i do love al eto da se dobro raspitam.

Hvala!

EDIT: vidim da je derbi rambla dosta jeftiniji, koja je razlika u odnosu na gp1?

Ah.. evo te i tu.. odgovori na newsima te nisu zadovoljili?  :mrgreen:

Ajmo opet redom.

Ovo za peugeot masinu je glupost, unutra je Piaggio QUASAR agregat.
Peugeot u svojim 250/400/500ccm skuterima isto tako koristi Piaggio
pogonske strojeve, i ni jedan od njih nema 27ks.

Sto se tice zelje za sportskim skuterom od 200/250ccm, Runner i GP1 su
tu najbolji izbor i nemas brige s njima. Pitanje je vremena kad ce ti netko
preporuciti Nexusa, sto NIJE losa ideja, ali ako si voljan potegnuti do
modela od 300 kubika koji je ovjesom/okvirom znatno drugaciji od 125/250
modela i kosta 10.000kn vise od onoga sto si naveo kao limit. S druge strane,
Nexus je znatno veci i tezi i tu se gubi dosta agilnosti po gradu i kod voznje
"na limitu".

Derbi Rambla kazes? To bi ti kod Piaggia bio Carnaby, kod Aprilije Sportcity.
Nisam vozio, no oni koji jesu uglavnom ce Sportcity ugurati kao najsportskiji,
a njega za spomenuti iznos (malkoc vise) imas u varijanti sa 300 kubika.

Veci kotaci, pravi gradski skuteri, ali mislim da ce u rukama dobrog vozaca GP1
biti brzi, ako ti je to apsolutno najbitnije. IMHO, GP1 je za klince i wannabe trkace
i nepostojanje komfora bi ti moglo dosaditi kako vrijeme prolazi.
 
Disc0 said:
E da niste mi napisali jel ima isto slicno u toj klasi, i malo opsirnije podatke, dijelovi za derbi (jesu dostupni?)
Zasto je derbi bolji, sta to znaci slabija zavrsna obrada, ce to bit ko firefox na kojem su sve plastike tresle i zveckale dok ga vozis za razliku od moje aprilije koja dan danas ne zvecka i to sa varenim plastikama?
I dal se kvare cesto te masine od 250, i ove od 200cc?

Ako Derbi dijeli masinu sa Piaggiom/Gilerom, pogodi da li su dijelovi dostupni..  :wink:

Vidim da volis da ti se svaka informacija podgrije i servira, ali na puno pitanja koja si postavio
si mogao naci odgovor na guglu za par minuta.

Zveckanje plastika?
Ne zamaraj se sa glupostima.
Ako i zvecka, moze se rijesiti.

Moj skuter koji kosta 1/3 od ovoga sto planiras potrositi ne zvecka.
Moj motor koji kosta 2x vise od ovoga sto planiras potrositi zvecka svuda.
 
E hvala opet al meni ova lova nije sica i zelim izvuc svaku informaciju, kod runera me jako prepala cinjeca da se krade, mislim da bi izvrsio harakiri da mi neko mazne skuter koji tolko platim!

I da pod djelove mislim i na plastike, zmigavce...sve ne samo masinu  :wink:

 
Disc0 said:
E hvala opet al meni ova lova nije sica i zelim izvuc svaku informaciju, kod runera me jako prepala cinjeca da se krade, mislim da bi izvrsio harakiri da mi neko mazne skuter koji tolko platim!

I da pod djelove mislim i na plastike, zmigavce...sve ne samo masinu  :wink:

Piaggio "barata" i sa Derbi i sa Aprilija dijelovima, tako da tu nece biti problema, iako
ne mozes ocekivati da bas svi imaju sve na lageru kao za Runnera kojega mozes vidit
svakih 300 metara.

Mislim da u Osijeku nema ni jedan GP1 250 na cesti, npr.. ili se jako malo vozi.

Krađa se lijeci sa full kaskom.
 
A niko mi nije preporucio ovo cudo, a danas kad sam bio u salonu malo vidit gileru...i je decko spomenuo ovaj skuter (nije imao u salonu, gileru je imao i svidja mi se ful):
aprilia_sportcity_cube_300_02.jpg

I sad vidim ovu boju  na sliki i ovaj video:
http://www.youtube.com/watch?v=uQ7lsscbW20

Procitao jos malo rivjua i me lajks it, sutra cu pitat samo ako moze u ovoj boji i od 200ccm umjesto 300 (zbog skuplje registracije, a pretpostavljam i veceg godisnjeg poreza). Vec sam jednom clanu poslao pp al on ima 300ccm, jel ima neko 200ccm il jel neko probao da malo kaze kava je (mene dosta podsjeca na mog sr-a?
 
Status
Not open for further replies.