Runner 50-nitko ne zna u čemu je kvar

Boris87

Active member
Bok.
Imam runnera 50 starog 5 godina.
Ja sam prvi vlasnik ,motor izgleda kao nov,čuvao sam ga pazio i sve je bilo super do prije tri tjedna.
Prije tri tjedna dogodilo mi se da nakon 15-20 minuta vožnje motor se jednostavno ugasi(kad se ugrije) i nemoš ga upalit.Vrti sve ok ali ništa.Stavio sam novu svijećicu ali opet ista stvar.Nakon pola sata što je ugašen ,malo kad se ohladi motor upali na zub i ajmo dalje,opet nekih 15 i tako sve iz početka.
Odvezao sam motor u jedan moto centar u osijeku i nakon par dana oni ga kao popravili(očistili karburator,nešto drnadali variomat,promijenili ulje u glavčini...).Ok,motor radio dobro tri dana i opet ista šema.
Vratim im ja motor i kažem da je opet isto.Nakon par dana zovu oni mene i kažu da im se to isto dogodi,da su sve pregledali i da neznaju u čemu je problem.
I sada neznam šta dalje.Ko će naći kvar ako oni neće.
nisam motor odvezao kod nekog seoskog majstora nego u poznati moto centar i truba.
Imate li neki savjet?jel imao ko istih problema možda pa da može pomoći?


pozdrav
 
Kako možeš napisati da NITKO ne zna u čemu je kvar ako si bio samo u jednom servisu?  :misli:
 
ti znaš u čemu je problem?
I ne nisam bio u samo jednom servisu.Raspitivao sam se na više mjesta.objasnio šta su sve ovi radili i šta se i dalje događa i nitko nema pojma.
Zašto dolaziš ako nećeš pomoć nego solit pamet?
 
Nigdje u tvom postu nisam pročitao da si se još negdje raspitivao. Ako si napisao, a ja to ne vidim, sori.

Boris87 said:
1. ti znaš u čemu je problem?
2. I ne nisam bio u samo jednom servisu.Raspitivao sam se na više mjesta.objasnio šta su sve ovi radili i šta se i dalje događa i nitko nema pojma.
3. Zašto dolaziš ako nećeš pomoć nego solit pamet?
1. Možda.
2. To se nigdje iz tvog posta ne da isčitati.
3. Umjesto da dižeš tenzije već u drugom postu, čitaj između redova što sam ti htio poručit svojim postom: potraži drugog servisera.
 
Ne nisam napisao da sam bio.moja greška ali sam napisao da mi treba pomoć a ne nešto drugo...
drugi serviser mi je ivandija.Čim se približim već sam barem 200 kn lakši.
Ima još ovih "seoskih" majstora ali nevolim ići kod njih.
Ako je netko iz Osijeka neka prdloži nekog...slobodno:D
 
kolega , posjeti forum mojskuter.com/forum , potrazi clana gumy i posjeti ga pozdraf!

ps:eek:nda rađe plati u piaggio servisu u osijeku viola osijek , mislim da je pri kraju divaltove!
 
Boris87 said:
Ne nisam napisao da sam bio.moja greška ali sam napisao da mi treba pomoć a ne nešto drugo...
drugi serviser mi je ivandija.Čim se približim već sam barem 200 kn lakši.
Ima još ovih "seoskih" majstora ali nevolim ići kod njih.
Ako je netko iz Osijeka neka prdloži nekog...slobodno:D
iznenadio bi se koliko ima boljih majstora koji ne rade u velikm ovlastenim servisima :wink:

kad se skuter ugasi,koliku temp. pokazuje?
 
Ne zelim pametovati ili neznam ni ja sto da nebi mislili da sam se radi toga ukljucio u temu,ali ja sam ima slicnu stvar na Beverly 200(krenem od kuce napravim jedno 5km i motor se sam od sebe ugasi na semaforu inece upaliti cca30min. iza toga opet ok i vozi bez problema).Mjenjali su mi cdi(bez porebe osim za njih 2000kn),ali kvar o kojem pricam je bio namotaji(stator je probio na magnet) pa se malo pozabavi razgovaraj i pitaj servisere  .....
 
Boris87 said:
Bok.
Imam runnera 50 starog 5 godina.
Ja sam prvi vlasnik ,motor izgleda kao nov,čuvao sam ga pazio i sve je bilo super do prije tri tjedna.
Prije tri tjedna dogodilo mi se da nakon 15-20 minuta vožnje motor se jednostavno ugasi(kad se ugrije) i nemoš ga upalit.Vrti sve ok ali ništa.Stavio sam novu svijećicu ali opet ista stvar.Nakon pola sata što je ugašen ,malo kad se ohladi motor upali na zub i ajmo dalje,opet nekih 15 i tako sve iz početka.
Odvezao sam motor u jedan moto centar u osijeku i nakon par dana oni ga kao popravili(očistili karburator,nešto drnadali variomat,promijenili ulje u glavčini...).Ok,motor radio dobro tri dana i opet ista šema.
Vratim im ja motor i kažem da je opet isto.Nakon par dana zovu oni mene i kažu da im se to isto dogodi,da su sve pregledali i da neznaju u čemu je problem.
I sada neznam šta dalje.Ko će naći kvar ako oni neće.
nisam motor odvezao kod nekog seoskog majstora nego u poznati moto centar i truba.
Imate li neki savjet?jel imao ko istih problema možda pa da može pomoći?


pozdrav

promijeni semeringe na radilici .... a kad već rastavljaš, promijeni i klip i karike i to ti se više neće dešavati ..  (y)
 
Kad se ugasi provjeti ima li iskre na svjecici
 
stras je na dobrom tragu - falsh zrak prouzrokuej pregrijavanje i skut zacvika. Skidanje cilindra rjesava taj misterij, a semerinzi se i vizualno mogu provjerit - ako su uljavi - to je to

Najbolje bi bilo provjerit blok na pritisak (pola bara, odprilike), pa ako ne pusta kroz par sati, onda gledat dalje. Iako, na cvaji uvijek prvo promijenis svjecicu - nije skupa, a najcesci je kvar
 
strasilo said:
5 godina star (2T) motor koji je vjerovatno vožen ...  :mrgreen:

Mislim da nece imazi iskre kad stane ali bumo vidili  :wink:
 
Hvala svima koji su se uključili u temu.
Temperatura je ok tj ne penje se ni do pola.Možda dva tri ona bloka na pokazatelju temp.
Svijećica je nova stavljena prije 2 tjedna.

Skuter ima 18000 km.
Zadnji servis je bio na 1000 :palacdolje: ...
Kada je motor prvi puta crknuo zbog ovog problema ja sam im rekao da naprave tj zamjene svešto treba jer je već 18k prešao a oni su napravili ono što sam naveo u prvom postu i rekli da više ništa ne treba jer je sve ok


@strasilo
koliko je to para odprilike?
 
bmw m 5 said:
promijeni bobinu...i vozi dalje.... (y)

Ma nije moguce da im to odlazi  :mrgreen: BTW sto se ne javljas na mob  :misli: