Runner i prebacivanje brzina

Bollocks!! said:
Primjetio sam da mi nesto  u zadnje vrijeme sporo prebacuje brzine..primjerice s ravnoga kada krenem uzbrdo, ima tko ideju do cega je to?

Runner 50ccm
:misli: Koliko brzina ima ta žilera?  :LOL:
 
devilldey said:
:misli: Koliko brzina ima ta žilera?  :LOL:
Ka i tvoja aprilia, jednu, ali duuuuuugu. :mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Slicno se i meni dogadalo...
U sred brijega, umjesto da presalta u prvu i potegne ona nista (Runnerica-ja joj u zenskom rodu :D),
Tocno do cega je bilo nisam sigurna, jer sam ulozila 1000kn i stavila sve novo...
Multivar, rolice, opruge kvacila,....
Al nekako logicki bi bilo da je mozda do opruga kvacila... :misli:
Eh, od tada ide ko zmaj :D
 
huskybucka said:
Slicno se i meni dogadalo...
U sred brijega, umjesto da presalta u prvu i potegne ona nista (Runnerica-ja joj u zenskom rodu :D),
Tocno do cega je bilo nisam sigurna, jer sam ulozila 1000kn i stavila sve novo...
Multivar, rolice, opruge kvacila,....
Al nekako logicki bi bilo da je mozda do opruga kvacila... :misli:
Eh, od tada ide ko zmaj :D

Ček, jel vi to zajebajete s prebacivanjem iz prve u drugu ili ozbiljno? :misli:

Ovo o čemu pričate me podsjeća na Tomosovog Zika (Automatic 3, npr.) koji je pribaciva, a skuteri koje navodite imaju variomat, znači konstantni varijabilni prijenos, znači nema "prve", "druge"  i štajaznamkoje brzine.
 
Ako je problem da prijenos ostane u predugom omjeru, onda moze biti ili preteske rolice ili preslab centralni feder.
Ako nije dirano po skuteru, a prije je radio kako treba, mozda samo skinut variomat, ocisitit bolcnu ako se na njoj nakupilo prljavstine i sve vratit pa probat. Usput provjerit i stanje rolica, remena (min.17,5mm za pjadjo 50)...
 
3alfa3 said:
Ako je problem da prijenos ostane u predugom omjeru, onda moze biti ili preteske rolice ili preslab centralni feder.
Ako nije dirano po skuteru, a prije je radio kako treba, mozda samo skinut variomat, ocisitit bolcnu ako se na njoj nakupilo prljavstine i sve vratit pa probat. Usput provjerit i stanje rolica, remena (min.17,5mm za pjadjo 50)...

Ma da, ostane pa nikako potegnut uzbrdo, uglavnom rijesio, bacio unutra druge valjčiće, i stari bijeli centralni od malossija i radi ko urica.
 
Bollocks!! said:
Ma da, ostane pa nikako potegnut uzbrdo, uglavnom rijesio, bacio unutra druge valjčiće, i stari bijeli centralni od malossija i radi ko urica.
aj neka si ga  :mrgreen:

već je postalo napeto sa onim šaltanjima iz prve u drugu  :LOL: