RUSIJA 2012

Status
Not open for further replies.

deantoto

Member
Ima li možda netko da bi negdje 2012 po ljetu pošao putem Moskve i Volgograda. Jako dugo ovo mi se mota po glavi, ni sam još nisam siguran da ću se uputit, ali evo. Putovanjebi bilo vezano uz WWII, ali tek dio, naglasak svega je vožnja po za moj pojam ogromnim prostranstvima Rusije, malo vidjeti dio svijeta kakav nema baš svatko priliku vidjeti.
 
Prosao sam veci dio bivseg SSSR-a, doduse ne motorom, no opet na kotacima...Moskva, Lenjingrad, Samara, Volgograd,Alma ata(to mi bio najudaljeniji grad u kojem sam bio.. Na granici Kine ..
i jos dosta gradova ..
Predivna zemlja...
Ima svojih skrivenih tajni, zakonitosti..
Da moja draga zeli poc samnom, pridruzio bi ti se vrlo rado...
 
Da, izazov
Put krije dosta zamki i opasnosti, no sve se da isplanirati i realizirati..
U svakom slucaju je ideja odlicna, krajolik fantastican, ljudi vrlo dragi..
No ima i onih drugih, manje pitomih i manje mirnih...
Znao sam voziti satima da nisam sreo nikoga, samo snijeg i led oko tebe...
Dozivljaj koji je teswkoopisati, to se dozivljava..
Voznja po ledu, voznja po cesti koje nema, ma svega je bilo ..
 
No, Moskva i Volgograd se ipak racunaju u onaj dio civilizirane Rusije, ili  :misli:


Pratim temu  (y)
 
Bubbica said:
No ima i onih drugih, manje pitomih i manje mirnih...

jesi imao bas slucajeva koje mozes opisat, to svakog zanima jer nikom nije svejedno kada te u nekoj zabiti neko makar samo i provocira, a da ne pricamo o napadima i sl., uvijek se čovjek pita kako reagirati, kako se postaviti
 
Author said:
jesi imao bas slucajeva koje mozes opisat, to svakog zanima jer nikom nije svejedno kada te u nekoj zabiti neko makar samo i provocira, a da ne pricamo o napadima i sl., uvijek se čovjek pita kako reagirati, kako se postaviti

Nemozes se suprostaviti, to su sve klanovi, mafija koja drzi određene dijelove putnih pravaca i ubire harac. Ovo se odnosi na prijevoz robe, sumnjam da bi nas sada na motorima trazili neki danak
Ja sam imao jedan jedini sukob u Lenjingradu, koji sam na srecu uspio izgladiti .... markama ..
Sto se tice onih ljudi koji su "normalni", vrlo su srdacni i vole izaci u susret i pomoci.
Kuce na koje nailazis uz cestu, pa i citava naselja u tren ti izgledaju kao napusteno, razruseno, no onda shvatis da tu ljudi zive..
Najdalja tocka na istok do kuda sam dosao na kotacima je Almaty ili AlmaAta u kazahstanu.
cca 13.000 km u jednom pravcu. Kada sveukupno racunas kilometrazu blizu si ukupno 30.000 km.
Stavit cu kartu pa probaj docarati gdje je to.
Zimi kada sam isao najniza temperatura na koju sam bio prisiljen trpiti bilo je minus 52 stupnja....
U Samari jednom 34 stupnja minusa..
Stvarno ........ zima  :mrgreen:

YqI3h.png

Najistocnija tocka (A) do koje sam dosao putem na kotacima...
 
Bubbica said:
Zimi kada sam isao najniza temperatura na koju sam bio prisiljen trpiti bilo je minus 52 stupnja....
U Samari jednom 34 stupnja minusa..
Stvarno ........ zima  :mrgreen:

Pretpostavljam da je kamion diesel, kako trpi te temperature?  :shock:  Grijani rezervari? Nema gašenja?
 
Super Jura said:
Pretpostavljam da je kamion diesel, kako trpi te temperature?  :shock:  Grijani rezervari?
Nebi vjerovao koliko je njihova nafta dobra, no grijaci u rezervarima, vodeni "lajtunzi" tople vode  oko filtera goriva, aditivi i NEGAŠENJE motora na extremnim temperaturama cine da se ipak vratis doma..
Mada mozda mozes pokoji puta imati i vise problema sa zrakom u sistemu no sa gorivom vjerovao ili ne!
 
igopola said:
šta biš se je želio riješiti  :LOL:
hahahah, jok, predragocjena mi je
Bila jednom samo samnom do Ukrajine, tak ju splasili da se usrala ko grlica..
Nema sanse da ju vise dovedem ni blizu  :mrgreen:
 
Oduvijek mi je Rusija bila fascinantna. Na samu riječ o odlasku tamo svi me pitaju kaj me nije strah. E sad. Mislim da se sam nebih odvažio na takav pothvat, ali isto tako mislim ukoliko bi nas išlo troje ili četvero da problema ne bi smjelo biti. Držali bi se glavnih prometnicama, ma kakve got one bile. Sve je nepoznanica. Smještaj, hrana, gorivo, servisi...... jedino mi povijest dobro ide, uz put ima masu ljudi koji su tud prošli, pa sva iskustva uvijek dobro dođu, a imam i prijatelja koji žive u Moskvi i pozbajem tamo dosta ljudi koji bi mi mogli olakšati moju misiju. Išao bih u srcu ljeta tako da u to vrijeme su temperature slične kao i kod nas, nekad bude i prevruče. Živjelo bi se skromno, jer trošak tako dalekog puta će svejedno biti velik. Ali nadam se putovanju života.
 
Ja bi ti se vrlo rado pridružio iduće ljeto, ali unaprijed znam da neću moći, žao mi je. Meni se mota trans-sibirska željeznica do vladivostoka, jedna me gospodična "nagovara" a ja se "kao nećkam"...
 
prema onom što su pisali NikolaM, zatimnedavno se vratio Grba a isto tako i Putnik nislim da je po pitanju sigurnosne situacije tamo ok, pogotovo u zadnje vrijeme
pa sretno onda  (y)
 
koloko rijec civilizacija to trpi
Vjerujem :smiley: no za to ne trebas otici cak do Rusije, ni preci granicu nekoliko puta.  :mrgreen:

Naime, moze se naci dosta putopisa iz novijeg vremena od ljudi koji su isli motorima u Rusiju i prosli je bez narocitih poteskoca u sigurnosnom smislu, pogotovo ovaj europski dio.

 
Crash said:
Vjerujem :smiley: no za to ne trebas otici cak do Rusije, ni preci granicu nekoliko puta.  :mrgreen:

Naime, moze se naci dosta putopisa iz novijeg vremena od ljudi koji su isli motorima u Rusiju i prosli je bez narocitih poteskoca u sigurnosnom smislu, pogotovo ovaj europski dio.

Ajd ak ti se da daj stavi neke linkove.
 
Planovi ili mozda bolje receno mastanja o obilasku ili prolasku Rusijom su me drzali malo zesce tijekom prosle godine kad sam sanjo i o Gruziji, tad sam gutao sve sto je moglo imati veze s tim, nisam biljezio linkove nazalost.
Ali kao sto rekoh, dojam je da je situacija skoro pa normalna  :wink:  :mrgreen:, s ove strane urala bar.

Wayne je naveo neke ljude sa ovih prostora, ja bih dodao i svima znanog Rakelu.
 
Status
Not open for further replies.