ruski motor??????

yzf r

Member
jel ko zna kakav je to motor? znam samo da je ruski proizvod i da je dvotaktan... :misli:
 
Ural  :misli: di si to iskopao  :shock: ,staro je kao prve Jawe i MZ-ejci a ni felge nisu original  8)
 
ural? koji :misli: misliš da gume i felge nisu orginal, a neznam. nebi baš rekao gledajuci po blatobranima :wink:
 
ajme meni šta ovi svit zove motoron :misli: :misli: meni ovo prije sliči na karijolu :LOL:
 
Nije mi jasno čemu služe ove "balonke" ili kako se već zovu te gume? :misli:
 
Killex said:
Nije mi jasno čemu služe ove "balonke" ili kako se već zovu te gume? :misli:

guba stvar po blatu i mekanim terenima  (y)
 
IŽ Planeta. 80 tih godina moglo se kod nas kupit tih ruskih čudovišta. Mislim da su bili 175 ccm. Uglavnom uz 10 tak kila alata si dobil komplet materijal za generalku. Svi dihtunzi, karike i kojekaj. :mrgreen:
 
jessy said:
IŽ Planeta. 80 tih godina moglo se kod nas kupit tih ruskih čudovišta. Mislim da su bili 175 ccm. Uglavnom uz 10 tak kila alata si dobil komplet materijal za generalku. Svi dihtunzi, karike i kojekaj. :mrgreen:
Je u pravu si a mašina je bila osim kurble(koju su Česi stavili da bude i za palenje i za minjanje brzina a brzine su bile kontra-1 gori a ove doli-ima san muka kad bi poslije nje sija na "normalnog") 175 kao i njena kopija ČZ iz 60-tih a obe su bile kopije DKW-a i tako  moga bi do sutra......... :mrgreen:
 
ovo je pravi primjer kako se je razvijala ljubav prema motociklima, kupil si motor, dobil brdo alata i rezervnih djelova, par knjiga oko uputa i servisa i  primi se posla jer je stal svako malo, a ak nisi znal šerafiti onda si ga gural. Ovo bi trebalo primjenjivati i danas a ne da za svako malo u ovlašteni servis jer imaju kompjuter i jedini mogu detektirati i popraviti kvar, a i poštelati motor.  8)
Baš me ti motori vračaju u mladost (y)
 
E kako je to bilo dobro sa ČZ-tkama, MZ-ima i JAWA-ma, ali ovi Urali, ma zakon su...  (y) (y) (y)
 
clox said:
guba stvar po blatu i mekanim terenima  (y)
a i mozes uletit u rupu od 30cm da felgi ne bude nista :mrgreen:
 
Zilja ne kužim kaj ovdje ima za divljenje.Da netko stavi sliku koze na kotaćima našlo bi se talenata kaj bi napisali da je to super. :misli:
 
westin said:
Zilja ne kužim kaj ovdje ima za divljenje.Da netko stavi sliku koze na kotaćima našlo bi se talenata kaj bi napisali da je to super. :misli:
a to ti je tako,ma nek se ljudi dive,a možda koji od njih i nabavi to šta oni zovu motoron : :misli: :misli::
 
Ghostrider-SB said:
Ajme kakva šasija :shock: :lolcry: :lolcry: :lolcry:
ma tipično za vrime SSSR u to doba radilo se brodove i ploveče dokove za njih,ali motori su obavezno bili njihovi ,sve glomazno,veliko bez iti imalo smisla za lipo,komandne ploče za plakanje