s 81kw na 78kw

koki_3

Member
Radi se o Sradu 600..ima ih 3 modela s 81kw,78kw i 72kw i ja nažalost imam baš taj s 81kw i za 1kw mi prelazi granicu kod plačanja godišnjeg poreza.
Dali je moguce promjeniti kw u prometnoj i knjižici vozila pošto ima istih motora s manje kw i kako?
 
Mozda na valjke izmjerit snagu pa ako ibaci manje otic na atest i prilozit da nema tolko kolko pise u prometnoj.
Raspitaj se u CVH
 
koki_3 said:
Radi se o Sradu 600..ima ih 3 modela s 81kw,78kw i 72kw i ja nažalost imam baš taj s 81kw i za 1kw mi prelazi granicu kod plačanja godišnjeg poreza.
Dali je moguce promjeniti kw u prometnoj i knjižici vozila pošto ima istih motora s manje kw i kako?

teško skoro nikako, jer kaj ti piše u knjiŽici to je specifikacija došla sa vozilom kod prve rege, prije se dalo to napraviti na STP-u a sad kad su svi povezani sa CVH, teško... a ići na atest i to je malo skupo...  :misli:
 
vec sam i ja razmisljao mjerenje snage i na atest...110ks nema sigurno jer su se konji sigurno vec ˝razbježali˝
Samo je sad pitanje koja cijena bi bila i kad bi se to isplatilo
 
koki_3 said:
vec sam i ja razmisljao mjerenje snage i na atest...110ks nema sigurno jer su se konji sigurno vec ˝razbježali˝
Samo je sad pitanje koja cijena bi bila i kad bi se to isplatilo
Razlika ti je 400 kn godišnje, jel?
A gle, izračunaj si kaj ti se isplati.
 
imao isti problem, na kraju stavio 750 unutra pa mi je bila manja muka  :mrgreen: :mrgreen:
 
Atest bi se možda isplatio da recimo uzmeš neki noviji motor, lupiš mu neku blokadu ili mu istokariš neke pikse sa manjim sifuzorom i naguraš ih u usisne kanale ( baš te briga kako će raditi za tih 15 minuta atesta ) i onda smanjiš snagu na onu najmanju propisanu.
Kad se vratiš kući u garažu, znaš sve...  :mrgreen:
 
A to cemo moc delat dok pandurija ne uvede pokretne valjke i na cesti ti izmjeri snagu. Al ima i za to ljeka, fino neku elektoniku sa dvije mape i na gumb
 
tochka said:
A to cemo moc delat dok pandurija ne uvede pokretne valjke i na cesti ti izmjeri snagu. Al ima i za to ljeka, fino neku elektoniku sa dvije mape i na gumb

Upravo tako....  (y)