s cim da pokrijem bike a da se ne kondenzira vlaga ispod?

mirko9

Member
ovako  bike mi  stoji  vani  pored zida od kuce . prekrivam ga u  ove zimske dane  s dekom  preko  koje imam jedan  nepropusni  najlon  (materijal  nesto  ko zavjesa  ona pod tusem -da poblize docaram  ) i preko  toga jos jednu  ceradu  ...tak  da sam siguran  da voda nemoze do  njega ....al  eto  tu  kod mene je snijeg koji  uvijek  cistim  s njega kad zapadne tako d a se ne topi  na njemu  ....i  opet evo  danas je suncano  ...dignem  ceradu  ispod  a motor sav  vlazan  ,onak nakondezirala se vodA Kao dA  je ispod bilo  pare -ma ono  ko  na prozoru  .,.,...ne kuzim  ...razumijem  da mozda nema zraka  al  sto  se kondenzira onda  kad sam siguran  da  voda nije usla nutra  ..'(jer sam  ga obavio  s ceradom  u  kompletu  sto  znaci  da je i  ispod -znaci  podnica -zasticen  ....GLEDAO  SAM  i  one  original  presvlake za bike ..ima razne al  uglavnom  ne vidim bas da su  neki  "specijalni"-iji materijali  od ovog  sto  ja imam ..a da bi  to  sprijecili  ...izuzev  jedne presvlake sto  sam vidio  sto  ima tzv cool-dry membranu  pa navodno  "dise"  ...reko  mozda  postoji  kakav  "narodni" trik  a da neznam za njega  pa da  priupitam ??? aj  pomozite ljudi nama "jadnichcima" :) sto  nemamo  garaze ......:)   
 
... ja bi nadignuo ceradu za cm ili dva. Da ne leži na motoru. Mislim da bi onda zrak cirkulirao okolo i ne bi došlo do kondezacije. :misli:
 
aha mislis neku  letvu  stavit poprijeko  ...da vidis ...mogo  bi  probat ...
 
Ja imam onu prvu verziju iz Lidla, jako je teska i mislio sa da ce se ispod nje skupljati vlaga, ali nista.
Motor suh k'o barut...
Jako sam zadovoljan sa njom samo sto je preteska za namjestiti!!!
 
Nije mi baš jasno da može toliko kondenzirati pod ceradom, ne možeš ju "hermetički" zatvoriti ni da hoćeš...
 
  A da nije motor bio topal kad si ga pokrivao a vani hladno..... :misli:
 
kako si i napisao bio je suncan dan tako da je posve normalno dapace logicno da se kondenziralo
kao i u stakleniku (y)
 
Zrak mora cirkulirat,a već ako ne cirkulira onda ovo pomaže
http://www.henkel.hr/cps/rde/xchg/henkel_hrc/hs.xsl/3084_HRC_HTML.htm
 
Black Cherry said:
Zrak mora cirkulirat,a već ako ne cirkulira onda ovo pomaže
http://www.henkel.hr/cps/rde/xchg/henkel_hrc/hs.xsl/3084_HRC_HTML.htm

Odlična ideja, jedino što se to stavlja u zatvorene prostore. Osim ako ne misliš isušit atmosferu, ili u tvom slučaju more pa da možeš cestom do Splita. :LOL:

Meni i dalje nije jasno kako može kondenzirat suhi i hladni motor ispod cerade na otvorenom.. 8)
 
Pa,zatvoreni prostor nije samo kuća ili podrum.

A hladni motor nema veze kad se po danu ispod cerade zagrije a po noći hladi.

 
Uglavnom ,gliser mi cilu zimu vanka na isti način i meni to štima ,a Mirko neka proba pa vam javi.

A zgrije se od sunca i topli zrak tu ostaje ,ma jeli ti ovo mene zajebavaš ili nekužiš 2 i 2,čoeče,e.
 
mate said:
A pogotovo nije cerada na otvorenom.

Od čega se zagrije preko dana na snijegu?
od infracrvenih zraka. al se to na ekonomiji ne uči :jesus:
dakle, otkud kondenzat ispod cerade:
sviće, sunčeve zrake pogađaju ceradu(ili neku drugu vodonepropusnu tkaninu) ispod koje se nalazi neki zrak koji se isto grije. što je zrak topliji više vlage stane u njega pa tako taj topliji zrak ispod cerade vuće vlagu iz okoline (naravno ne kroz ceradu)
kad padne noć, zrak se hladi, više nemože sadržat vlagu u sebi i eto kondenzata.
 
Kod nas na kontinentu pada snijeg. To obično znači da je zima. Temperatura oko nule. Tada obično sunce ne grije. :jesus:

I moj gliser vani pod ceradom pa ni vlage ni ničeg. Možda vi imate neku vlažnu seriju. :mrgreen:
 
mate said:
Kod nas na kontinentu pada snijeg. To obično znači da je zima. Temperatura oko nule. Tada obično sunce ne grije. :jesus:

I moj gliser vani pod ceradom pa ni vlage ni ničeg. Možda vi imate neku vlažnu seriju. :mrgreen:
:dobar: primi se kamatnog računa, nije teško za shvatiti kao procesi s vlažnim zrakom :jesus:
 
Nemoj da opet ponavljamo onu temu o stručnosti. :mrgreen:

Ja vam sam velim da nema vlage osim ako voda ne ulazi ili ako nema zraka. A ovdje ima, znači da ste u krivu. :jesus:
 
mate said:
Nemoj da opet ponavljamo onu temu o stručnosti. :mrgreen:

Ja vam sam velim da nema vlage osim ako voda ne ulazi ili ako nema zraka. A ovdje ima, znači da ste u krivu. :jesus:
a vidi ovu misteriju: auto ujutro ima zamagljena stakla iznutra. svako jutro. vode nigdje. otkud se magli?
iz tapecirunga i siceva - naime ostao je bio otvoren prozor preko noći i padala je kiša. unutrašnjost naizgled suha, a vlage u zraku ima, što se vidi po zamagljenim staklima. dakle, tiho bit :dobar: