S čim rezat pleksi?

jocoj

Member
Krenuo sam raditi mali putni kompjuter za motor koji će na jednom malom 7 segmentnom zaslonu pokazivat trenutni stupanj prijenosa, a na drugom oled lcd ekranu 3x1 cm će pokazivati ostale inf. Također trebat ću probušit 2 rupe, jednu za lampicu od rezerve a drugu za gear shift.
E sad ja sam zamislio jedan ekran stavit u obrtomjer a drugi u brzinomjer, i rastavljao sam satove i bit će prostora, jedini problem ostaje kako izrezati plexi od instrument ploče a da se ne otopi i da to u konačnici liči na nešto?

Hvala!
 
Hvala na odg., vidit ću još za pilu, ne znam oću moć sa time rubove lipo izrizat, šta mislite da odnesem tokaru da mi na glodalici to lagano izreže i odmah da mi i rupe za ledice izbuši?
 
lijepo su ti rekli ... pilica ...  (y)

onda turpija i na točnu mjeru .... :wink:

jesi imao u školi tehnički i rezao kad šperploču i pravio kućice, autiće i ostale gluposti ?!? e pa princip ti je isti ...  (y)
 
Može i ubodna pila na veliki broj okretaja i podešenje na "meko".
Na kraju obradiš turpijom i brusnim papirom. :misli:
 
Mjesto koje pilaš zalipi sa papirnatom ljepljivom trakom sa obe strane(da se izbjegne krzanje materijala), na traci označi i onda pilaj po traci.
 
Zog said:
Mjesto koje pilaš zalipi sa papirnatom ljepljivom trakom sa obe strane(da se izbjegne krzanje materijala), na traci označi i onda pilaj po traci.
Za drvo(sperplocu)da,za pleksi nema potrebe... :D
 
jocoj said:
Isto ću ja poslušat njegov savjet, jeftinije je nego kupovat nove satove! :D

Kad bušiš rupe onda prvo sa manjim svrdlom probi skroz, onda svrdlo promjera kojeg želiš rupu bušiš do pola pa okreni i onda sa druge strane probi skroz, tako ćeš imat fine rubove rupa. :misli:
 
Zog said:
Kad bušiš rupe onda prvo sa manjim svrdlom probi skroz, onda svrdlo promjera kojeg želiš rupu bušiš do pola pa okreni i onda sa druge strane probi skroz, tako ćeš imat fine rubove rupa. :misli:

Hvala!  (y)
 
Sve to stoji sa pilicama lagano rezati. Dosta vremena sam radio svjetleče reklame od pleksija i bez podmazivanja se topi i nemozes pilit zato je ručna najbolja i polako. Ili pak tokarski ako može?
 
zpocekaj said:
Sve to stoji sa pilicama lagano rezati. Dosta vremena sam radio svjetleče reklame od pleksija i bez podmazivanja se topi i nemozes pilit zato je ručna najbolja i polako. Ili pak tokarski ako može?

Imam čovjeka koji mi za pivu to može odradit, tako da ću prvo kupit pločicu pleksija i vidit sa ručnom pilicom kako ispada, pa ako ne budem zadovoljan otić ću gnjavit tokara.