s1000xr

ttboy

Member
http://www.moto.it/news/bmw-s-1000xr-nuova-immagine-della-crossover-tedesca.html

valjda ce se zvati s 1000 xr crossover na bazi s 1000rr, bit će predstavljen na intermotu
 
Vrag ce ga znati kako ce se zvati :)
Frend koji je test-pilot u BMW kaze da uopce nije jasno jasni da li ce biti predstavljen ove godine za iducu posto se kupci S1000R zale na slab kut okreta volana na S1000R posto je ram isti kao i kod S1000RR a posto je ovo ciljano da bude konkurencima motorima a-la fazer i vfr ta zajebancija sa maim kutom volana i nije bas mali minus.
ubr ja uzeo taj S1000R, idem da napisem kratak review  8)
 
ovo mi vise ispada ciljanje na Caponord. ak se ne varam, na slici gdje je samo onaj kornet od spulje, vidi se da je poprecno presjecen. kao da je kopiran sistem promjene kuta u ovisnosti da li je gore bocni kofer ili nije ...  :misli:
 
Ako BMW krene ovim putem da sliči na Yamahu, počet ću se družit s Makazicom i Vickom i gledat samo KTM-a i Husadreka.
 
Zapru said:
ovo mi vise ispada ciljanje na Caponord. ak se ne varam, na slici gdje je samo onaj kornet od spulje, vidi se da je poprecno presjecen. kao da je kopiran sistem promjene kuta u ovisnosti da li je gore bocni kofer ili nije ...  :misli:

Meni se čini da gađa Multristradu, Caponord je daleko iza MTS po prodaji pa nema velikog smisla da mu prave konkurenta.
 
shonyo said:
Ako BMW krene ovim putem da sliči na Yamahu, počet ću se družit s Makazicom i Vickom i gledat samo KTM-a i Husadreka.

men' se cini da bmw hoce da prevuce na svoju stranu jedan dio kupaca koji, eto, vole yamaha zbog dizajna a voljni su dat koju kunu vise za nesto bolje i suvremenije i prije svega prestiznije.
ako pogledas s1000r i ove buduce klonove bit ce ti jasno na koji segment trzista ciljaju - na onaj koji im do sada nije bio interesantan.
 
Hard Rocker said:
men' se cini da bmw hoce da prevuce na svoju stranu jedan dio kupaca koji, eto, vole yamaha zbog dizajna a voljni su dat koju kunu vise za nesto bolje i suvremenije i prije svega prestiznije.
ako pogledas s1000r i ove buduce klonove bit ce ti jasno na koji segment trzista ciljaju - na onaj koji im do sada nije bio interesantan.
Po cemu je to bolje i suvremenije  :misli:
 
gvo said:
Meni se čini da gađa Multristradu, Caponord je daleko iza MTS po prodaji pa nema velikog smisla da mu prave konkurenta.
nisam ni mislio na prodajne rezultate vec na izgled, dizajn, neka rjesenja, ...


a i multistrada se daljeko duze prodaje od capa da bi usporedivali tako nesto
 
vickodu said:
Po cemu je to bolje i suvremenije  :misli:

ne kuzimo se najbolje :)

BMW se pozicionira kao PRESTIZNA marka i citava reklama im je izgradjena na toj ideji.
poslom sam malo vezan za BMW (mi im radimo transport za istocnu europu i rusiju) pa tako da dosta komuniciram sa njima i vec godinama im je cilj da tu ideju o prestiznosti "donesu do sirokih masa" i zbog toga imas na trzistu modele auta tipa X1 i njima slicne - ulgaviti ne tako skup model u novi segment trzista a sve pod egidom prestiznosti.

vec 3-4 god ta misao lebdi i u motorrad odjelu, zato se i pojavila serija C.
K1300S, kako je meni receno, 2015 prestaje da postoji (K1300R je vec rekao pa-pa trzistu), izbacice u prodaju neke nove boje zbog ramova i dijelova koji su rasporedom ubaceni u priozvodnju na 2014-15god a 2016g bi trebao da izadje 1300/1400ccm motor koji ce biti spoj KR i KS modela i trebalo bi da bude konkurent yamaha fjr1300. kako lazu ovi iz BMW predstavnistva, cijena se ocekuje oko 1.000.000 rublji naspram 920.000 za fjr (vidi koliko je to eur, 1eur=48rub) a citava ideja je ubaciti se na trziste sportturera sa komfornijom pozicijom (KS je vise sportsko sjedenje a KR je vise gol i 250-260kmh tesko mozes da vozis vise od 20-30min dok na KS drzis stalno taj tempo no nakon cijelog dana bole ledja). novi fjr se ovdje od prosle godine prodaje kao toalet-papir, udjes u salon a tamo sve prodano, iduca psotava za mesej i pol. ddjen nakom mjesec i pol - evo stiglo jucer, ostao danas samo 1.

jbg mozda je to samo prica za rusko trziste mada m ne bi cudilo da urade model samo za ovamo posto su u 2014 prodali oko 6000 motora u rusiji protiv 4500 honda (najblizi konkurent) a od tih 6000 preko 70% su modeli cijenom od 700.000rub pa navise...go figure.

cinjenica je, barem na ovom trzistu, da BMW polako preuzima primat u citavom segmentu modela i klasa, tako da.....