S1000XR

Do sada sam potrosio:

- 4 seta obicnog R01, od cega 2 seta sa zadnjom u HWM izvedbi
- 2 seta R01 u SE verziji i trenutno vozim na 3. setu. A imam u rezervi i 4. set koji onda ide sljedeci :)

Pa ako vas zanimaju iskustva sa R01, pitajte :mrgreen:

Za R02 vjerujem da nemate zamjerki, ali bilo bi korisno ako biste mogli napraviti usporedbu sa R01/SE (ko je bio u prilici voziti obje gume)
 
  • Like
Reactions: roberto
Ja sam na serijskim 01 (ne SE) napravio 12k km i bilo je tu još mesa za 1000-1500 km ali sam mijenjo da ne moram negdje u putu i stavio 02.
S ovim običnim 01 sam bio zadovoljan i u biti pozitivno iznenađen kako ta guma može podnijeti i agresivniju vožnju i biti toliko trajna.
SE nisam vozio pa nemogu komentirati, a za ovu 02 napišem kad se vratim jer odradiće ona do tad cca 4000km
 
  • Like
Reactions: esso_sa
Odvozio 2 para + još jedna zadnja 01 SE. Prošli petak montirane 02 i u 7 dana odvozili 2500 km đira po CG, Makedoniji, Grčkoj, Albaniji i BIH.
Nema tragova trošenja ali ni nekog konkretnog mišljenja o njima. Doduše odvožene ceste su bile izrazito skliske i lošeg asfalta.
Konkretan kometar nakon testa na poznatoj dionici Karlobag- Starigrad.
E ono što sam primjetio da dozvoljavaju veći nagib od 01 SE. Nisam je još porubio, a bilo je par dobrih nagiba.
 
Mislim da za magistralu nema brige, dolje bude rijetko koja guma baš loša.
Veći je problem kad odeš negdje na kontinentalni dio pa onda vidiš da guma koja bi trebala biti odlična, to baš i nije.
 
  • Like
Reactions: e39
Ja se vozam po Bosni i nisam imao nekih situacija da mi kliznu, ni SE ni obicna R01., a vozim od ruba do ruba. Traju mi cca 10-11k od cega 70% otpada na voznju po BiH.
Na linoleumu od asfalta ce svaka guma proklizati ako pretjeras...
 
Jbt jel vi palite te motore kad vam gune izdrze 10-12t km???

Mislim da je prosle godine bila potrosnja oko 5-7 setova guma
Ove godine samo dva seta- slabo se nesto vozi
 
Slabiji asfalt i eto kilometraze. Jedan moj izlet od cca 500 km do Jadranske magistrale i nazad mi potrosi gumu vise nego 2000 km vozanja po Bosni...
 
Jbt jel vi palite te motore kad vam gune izdrze 10-12t km???

Mislim da je prosle godine bila potrosnja oko 5-7 setova guma
Ove godine samo dva seta- slabo se nesto vozi
Ti si gumomrzac...čak sumnjam da radiš za gumarsku industriju...tvoja potrošnja guma nije realna...ja sam sa 01 SE radio do 7000 km
 
  • Haha
Reactions: kronik
Ti si gumomrzac...čak sumnjam da radiš za gumarsku industriju...tvoja potrošnja guma nije realna...ja sam sa 01 SE radio do 7000 km
Gumomrzac?! Naprotiv! Ja volim moto gume…..brzo trositi 😂😂😂
 
Evo odradio moj xr 4441 km u 10 dana na proputovanju kroz Siciliju......
Pun ovog saharskog pijeska, pokiso danas na povratku iz ST prema ZG.
Nisam ni jednom podmazao lanac niti dopumpao gume 😁
 
  • Like
Reactions: roberto