S1000XR

Naravno da ce valjat, al’ ce biti i (pre)skup. I steta sto ne daju opciju nosaca kofera, tj. sto su je namjerno ukinuli. XR je ipak zujalica sa kojom ljudi hoce povremeno i da putuju
Cijena koja se kreće na netu još od prije mjesec dana iznosi 28.000 EUR. Mene je time privukao jer ipak je to M a košta manje od V4S, osjetno manje od Pikes Peaka i puno manje od V4RS. A koferi mi nisu problem. :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: roberto
Shad radi za Bmw. Digni iz prve generacije xr naljepnicu sa original top case i ispod ti piše product by shad.
Naravno, mnoge modele kofera za bmw rade.
Novi prosirivi koferi su bas kul, a djeluju prilicno visoko postavljeni, tako da bi mogli pasat na M. Screenshot_20240227-154310~2.pngScreenshot_20240227-154509~2.pngScreenshot_20240227-154513~2.pngScreenshot_20240227-154502~2.png
 
  • Like
Reactions: roberto and mario x
Cijena koja se kreće na netu još od prije mjesec dana iznosi 28.000 EUR. Mene je time privukao jer ipak je to M a košta manje od V4S, osjetno manje od Pikes Peaka i puno manje od V4RS. A koferi mi nisu problem. :mrgreen:

Da je jeftiniji od Ducati konkurencije - jeste. Ali i tako jeftiniji (bar po meni) izlazi iz nekog "normalnog" iznosa koji ima smisla dati za nov motor. Ali da će imati svoje kupce - definitivno hoće. I meni je bomba od motora, mogao bih ga i priuštiti, ali mi jednostavno nema smisla dati više od 22-23 milje EUR za motor.
 
  • Like
Reactions: t0malito
Da me krivo ne shvatis, naravno da se slazem, ali isao sam gledati RR i to mi izgleda jadno. Tek M lici na nesto. Isto je i kod XRa a i kod svih Ducatija. Moj je Diavel S a novi obicni kosta 30.000. Hocu reci da je sve otislo cjenovno u k. I ako hoces voziti nesto da ti se svida nema previse opcija.
 
Da je jeftiniji od Ducati konkurencije - jeste. Ali i tako jeftiniji (bar po meni) izlazi iz nekog "normalnog" iznosa koji ima smisla dati za nov motor. Ali da će imati svoje kupce - definitivno hoće. I meni je bomba od motora, mogao bih ga i priuštiti, ali mi jednostavno nema smisla dati više od 22-23 milje EUR za motor.
Ja se sjecam kad je izaso cbx 1000..prodavo se u njemackoj za 9999dem, kod nas duplo i kupovalo se..uskoro ce ti 20000ojra bit kinezi..meni nema smisla dat za motor vise od 10000KM, a neki malo bolji nov motor sad moze kupit samo teski odlikas ili teski lopov ili ako je steko novac postenim radom onda teska budala
 
Je spejssatl narocito s ovim kljunom sto ga otvara u struku 🤣
 
Lagao bi kad bih rekao da mi to nije palo na pamet. Evo bas jucer frend dobio poruku da mu stize cijeli novi motor, ali ok, napravio je cak 9.000 km pa je onda razumljivo za bavarca.😂
 
  • Haha
Reactions: Mocippaldi
Ja sad imam 19000 u 2 godine, za sad nikakvih problema s mašinom. Osim toga sad možeš doplatit za 5 godina garancije ( bazno je 3)
Iskreno ne znam ni jednog proizvođača za kojeg možeš stavit ruku u vatru.
 
Moj došo s oem 5god garancijom.
Imam cca 10800km, prošle god s njim napravio jednu turu od 4200km i nemam nikakvu zamjerku
 
Malo podjebavam iako je ovo istina, motor se cuo vec neko vrijeme, auspuh izgorio.... Ne osudujem i ne bi mi to bila prepreka kod kupovine ali cudno je da si takav brand to dozvoli.
 
Moj došo s oem 5god garancijom.
Imam cca 10800km, prošle god s njim napravio jednu turu od 4200km i nemam nikakvu zamjerku
isto dosa sa 5 god garancije i samo zamjerka na mali vizir u m paketu,za duze ture valja uzet malo bolji visi vizir,
zasad imam oko 2600km,ja isto zadovoljan
 
Moj trenutno presao 35.000 km, redovno se vozi na duze ture, nikad nikakvih problema sa masinom.
Od kvarova - prosle godine mi crkla bobina na 4. cilindru, ali to i nema neke veze sa masinom…
Pod produzenom je garancijom (do 2025) i kada to istekne ide vjerovatno opet novi XR, sa produzenom garancijom naravno.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: roberto
Moj trenutno presao 35.000 km, redovno se vozi na duze ture, nikad nikakvih problema sa masinom.
Od kvarova - prosle godine mi crkla bobina na 4. cilindru, ali to i nema neke veze sa masinom…
Pod produzenom je garancijom (do 2025) i kada to istekne ide vjerovatno opet novi XR, sa produzenom garancijom naravno.
onda treba uzet m1000xr,do tada ce se znat vise(y):cool: