Sa skutera na BMW GS

CH.ENG

Member
Ola,
Naime kupujem motor nakon skutera, i sad znam sta to znaci i da su dva razlicita pojma nakon dugogodisnjeg
objasnjavanja mojih frendova sa motorima. nakon dugog razbijanja glave, objasnjavanja i planova i ceprkanja po novcaniku kao i uzimanja u obzir da imam 2 metra sto je bilo i jedna od najvecih stavki sto kupiti odluka je pala na BMW. Imam 34 godine i nisam neki nabrijani gaser......A po struci inzinjer strojarstva
Prvobitno je narucen
f 800 gs, da bi nakon "objsanjavanja" mog frenda da cu svakako zavrsit na "vecem" jer on vozi 1200 ADV, narucen je
R 1200 GS Triple Black. Meni izgleda strava (a bogami i kosta) Ima full opremu i cini mi se siguran sa svim tim cudima na sebi.
Sigurnost mi je bila isto vrlo vazna jer kao sto rekoh dolazim iz svjeta skutera (beverly 400, 6 godina voznje) a mislim na njega stavit i bolju polovicu. Frend mi kaze " ma to je bicikla"?!?
Kapara je placena ,i idem po njega iducu sedmicu i postajem motorist  :wink: Jedino mogu odustati i uzeti f 800  :misli:
Kako vam se cini moja odluka i pokoji savjet za novopecenog?! Hvala


 
Moj radni kolega ima gs1200 adv...u tri godine 45 000km  bez problema.
Napravia sam 100 kilometri sa njim...odlican.
Imam i ja 2 metra...motor taman po miri za tu visinu.

(y)
 
gastajbarter said:
a mogo si uzet T maxa i bit miran :mrgreen:

I to je bila opcija kao i Transalp, TDM , Versys, Strom .... ali koljena  :grin:
 
Ako Bog da i meni je GS 1200 ADV slijedeći motor. Mislim da je najbolje što se može kupiti a da pri tome možeš i na malo off roada i na zavoje i na autoput. Na svom GS 1150 nisam riješio jedino vjetrobran (stalno šamara preko 110 km/h). Nadam se da je na 1200 bolja aerodinamika.
 
Kakvo mijenjanje, f800 je twin, a r1200gs boxer. Twin imas u svakom drugom motoru, a boxer imate samo ti i porsche ;-). (No dobro i stara buba, ali to je isto kul)

Dakle, ni slucajno premisljat. Najbolja odluka!

Da, i na skuter ces zaboravit nakon prvih provozenih 10 metara. Lazem, vec kod paljenja motora
 
potrosnja-goriva.net said:
Kakvo mijenjanje, f800 je twin, a r1200gs boxer. Twin imas u svakom drugom motoru, a boxer imate samo ti i porsche ;-). (No dobro i stara buba, ali to je isto kul)

Dakle, ni slucajno premisljat. Najbolja odluka!

Da, i na skuter ces zaboravit nakon prvih provozenih 10 metara. Lazem, vec kod paljenja motora

I stara alfa i Subaru..  :mrgreen:

Izbor je super, naročito obzirom na visinu viozača. GS je vozniji od skutera nakon vremena prilagodbe, a skuter će ti faliti samo kad moraš u nekom bussines suit izdanju pičiti po gradu. Može se to doduše i sa GSom ali malo glupo izgleda.
Ja sam ostavio kupnju za na godinu kada izađe vodenjak. Čini mi se kao bolja i dugoročnija investicija..
 
Kolega cestitke na izboru.  (y) (y) (y)
Nemoj odustati od R1200GS. Ni slucajno. Kao sto ti je rekao tvoj frend GS je vozan kao bicikla unatoc robusnome izgledu.
  Jedina preporuka je zamjeniti vjetrobran visjim  (npr. Givijevim) jer sa tvojom visinom (a i moja je jako slicna) ces imat malo vise bufferinga u vrh kacige nego sto ti treba na duzem putu.
  Puno lijepih voznji i sretnih kilometara ti zelim.
 

 
 
 

 
 
 
Veliki skok od Beverlya na GS 1200. Ne zbog snage, nego visokog težišta.

Pripazi na malim brzinama i pri parkiranju  :wink:

Sretno  (y)
 
boxer imate samo ti i porsche

kad me već vučete za jezi, znam da ima i drugih boxera, ali to su oni najpoznatiji, a i rečenica bi bila glupa (odnosno izgubila smisao), kad bih bio napisao:

boxer imate samo ti i porsche, vw käfer, vw Karmann-Ghia, Subaru, VW stari kombiji, Tatre, Saab 9.2, Spaček, Panhard, Chevy Corvair, poneka Alfa, poneka Lancia, Zündapp, Dnepr, Ural, Goldwing.......  ima toga još ...

ali bmw (motori) i porsche (auti) su ipak najpoznatiji odnosno najprestižniji u tom segmentu.

Zato, R 1200 GS  , svaka čast!
 
Jel se ovdi misli na Scootera onog pjevaca tehna?

Sent from 1000RR u brisucem letu
 
zokx said:
I stara alfa i Subaru..  :mrgreen:

Izbor je super, naročito obzirom na visinu viozača. GS je vozniji od skutera nakon vremena prilagodbe, a skuter će ti faliti samo kad moraš u nekom bussines suit izdanju pičiti po gradu. Može se to doduše i sa GSom ali malo glupo izgleda.
Ja sam ostavio kupnju za na godinu kada izađe vodenjak. Čini mi se kao bolja i dugoročnija investicija..

Mislio sam i ja cekat vodenjaka al nekako mi se nije dalo cekat, mada vjerujem da ce biti top,
 
Super Jura said:
Veliki skok od Beverlya na GS 1200. Ne zbog snage, nego visokog težišta.

Pripazi na malim brzinama i pri parkiranju  :wink:

Sretno  (y)

Hvala, ovakve me stvari najvise zanimaju
 
Mislim da odustajanja nema .Triple black ide u garazu iducu sedmicu.

Isijavaju li ovi cilindri toplinu previse? Moze li se vozat u kratkom shortzu. Ipak sam iz dalmacije  :misli:
 
oceangoing said:
Kolega cestitke na izboru.  (y) (y) (y)
Nemoj odustati od R1200GS. Ni slucajno. Kao sto ti je rekao tvoj frend GS je vozan kao bicikla unatoc robusnome izgledu.
  Jedina preporuka je zamjeniti vjetrobran visjim  (npr. Givijevim) jer sa tvojom visinom (a i moja je jako slicna) ces imat malo vise bufferinga u vrh kacige nego sto ti treba na duzem putu.
  Puno lijepih voznji i sretnih kilometara ti zelim.
 
Hvala kolega . Ovo si vadio propelu vanka ?  :misli: