Sablasno selo, Uskoci, bijela prašina i riba!?

bev

New member
Nakon potpuno izgubljenog putopisa (srušio mi se Explorer  :cigle: :chainsaw:  :ubikomp:) došao sam k sebi – pošto nisam ima nikom drugom  :mrgreen: - i pokušat ću rekonstruirati što se da  :cijpadrva:.

Vidim da je i D@do bio na Žumberku tako da nas je bilo više, ali u druge dane i vremena, ali Žumberak to i zaslužuje.


Subota ujutro zovem Easy Ridera i dogovaramo neki kraći đir od 50 max 100km, ne više  :mrgreen:, čisto da prikratimo vrijeme vožnjom.
Dogovorili smo se u Lučkom na pumpi Zovko u 11 sati pa da odlučimo kamo ćemo. Gledamo kartu i Easy predlaže ČOKOLADNE kremšnite u Groti u Jastrebarskom. Prepun poleta skačem na makinu ne bi li što prije doživio to slatko iskustvo  :mrgreen:.
Po staroj Karlovačkoj dosta prometa i gužva. Stižemo u Grotu, parkiramo makine

Picture010-3.jpg

Picture011-5.jpg

Picture012-4.jpg

Picture014-3.jpg


naručujemo čokoladnu kremšnitu i pojačavamo s kinder šnitom  8)

Picture017-1.jpg


Nakon ovog hiperglukoznog udara  8) dogovaramo pravac Krašić i krećemo. Na putu prema Krašiću primjećujemo putokaz za Motocross stazu i odlučujemo se provozati do tamo

Picture019-3.jpg


Easy
Picture020-4.jpg

Picture021-2.jpg

Picture023-3.jpg


Easy Paris-Dakar
Picture022-3.jpg


Dolazak na cilj
http://www.youtube.com/watch?v=q3TribhS2sc


Vrijeme je da se i ja okušam  :tortica:
Picture026-3.jpg




Ček, ček
Picture027-1.jpg


Tu nekaj ne valja, zakaj je to tak strmo  :mrgreen:
Picture029-1.jpg


Crkva u Krašiću
Picture034.jpg



Hrvatski blaženik kardinal Alojzije Stepinac
Picture035-1.jpg

Picture036-1.jpg


Dolina Kardinala
Picture037-1.jpg


Malo smo se motali po lokalnim selima oko Krašića, gađali put – na jednom mostu je KLE čak i zasvirao   :bananapivo:, jer daske nisu bile fiksne pa je kotačima odsvirao na brzinu neku samo njemu znanu melodiju  :neznam:.

Easy je ugledao neki ribički znak i skreće lijevo ja za njim i nakon malo cestice stižemo na Ribnjačarstvo „Jaševnica“.
Picture038-1.jpg

Picture039-1.jpg

Picture040.jpg

Picture053-1.jpg

Picture054.jpg



Pastrve
Picture042.jpg

Picture043-1.jpg

Picture044.jpg

Picture046-1.jpg



Mjesto je baš lijepo, mirno i spokojno – ugodna atmosfera. Odjednom moja razmišljanja prekida Easy pitanjem: „Jesi gladan?“. Hmmm, pa mogao bi nešto pojest, zašto – pitam ja  :misli:?
Easy: „Jesi za ribu?“
- Jesam..

Easy brzinom munje izvlači štap za pecanje i zabacuje flaks  :mrgreen:.
Picture047.jpg


Nije prošlo niti par trenutaka i Easy vješto izvlači prvu ribu   :hrana:.
Picture050-1.jpg



Imamo ručak, e sad još ribu treba spremiti. Tu dolazi do izražaja Easy-eva diplomatska vještina.

„S obzirom da moj KLE nosi sendvič ujutro :LOL:, mislim da bi bilo pametno mu povjeriti pripremu ribe, da se ne naljuti“ – mudro zbori Easy.
Ja: „Što ćemo s prilogom?“
Easy: „Ma to će KLE srediti – bu ih negdi povadil - krumpire  :mrgreen:“ – šapće Easy

KLE je veselo zabrundao kada je čuo da je on glavni od kužine i bacio se na dogovor oko kuhinje i svih onih potrebitih radnji kako bi riba bila ukusna, slasna i fina  :piva: :hrana:.

Nakon nekog vremena KLE nam šalje glasnika u obliku ovog umiljatog kućnog ljubimca s porukom neka se još malo strpimo, jer je morao skočit do grada po češnjak, ali zato garantira poseban okus ribe  8).

Picture056.jpg

Picture057.jpg

Picture058.jpg



Evo finalnog produkta – majstorski odrađeno (skoro sam uskliknuo niti KLE to ne bi mogao bolje  :mrgreen:)

Picture063.jpg



U ugodnom društvu, mirnoj atmosferi i čavrljanju vrijeme brzo prođe - pa tako je prošlo i nama. Odlučili smo se ovako punih trubuha otisnuti od kraja da vidimo kakve sve ljepote skriva Žumberak.

Htjeli smo pogledati i Svetu Geru (Goru, hmm, hmm), ali ugledali smo putokaz za neki slap – ne sjećam mu se više imena, pa smo odlučili krenuti tim putem i vratiti se poslije za Sv. Goru.

Picture064.jpg


Stižemo u selo Stari Grad, pomalo sablasnog izgleda, ruševne kuće i čini se samo u jednoj netko živi.

Picture065.jpg

Picture066-1.jpg

Picture068.jpg

Picture069-1.jpg

Picture070.jpg

Picture071.jpg

Picture072.jpg



Nakon toga krećemo makadamo koji je bio živa uživancija, taman niti pretežak niti prelagan, ali ipak na mjestima je i priprijetio  8). Odlična vožnja, zaboravio sam u potpunosti slikat koliko sam se isključio i guštao u vožnji. Baš je bilo dobro  (y).
S obzirom da smo predaleko otišli, odlučili smo se ne vratiti na Svetu Goru i nastaviti prema Samoboru.

Picture074-1.jpg

Picture075.jpg



Moram priznati da zadnjih 15-ak km do Divljih voda je cesta katastrofalno loša  :cigle:. Krpana baš nezgodno tako da moraš voziti nekako po pola, a onda naravno pogađate do izražaja dolaze ludi vozači auta koji sjeku zavoje. Zavoj na zavoj, na trenutke smo se osjećali kao da vozimo slalom.

Stali smo da malo dođemo k sebi na Divljim vodama

Picture076.jpg

Picture077-1.jpg

Picture078.jpg

Picture079.jpg


I zapalili u Cezar naći se sa Sinkeom pa da skočimo na susret MK Prijatelja u Goricu. Easy je opsjela ideja da moramo propuhati mašine pa je tako on vozio u tempu 150-160 km/h dok sam se ja zadovljio sa skromnih 140-150km/h. Naravno po autoputu.

Picture080-1.jpg

Picture081.jpg



Defile u V. Gorici
Picture082.jpg

Picture083-2.jpg

Picture084-1.jpg

Picture085-2.jpg

Picture086-1.jpg



Na susretu srećemo Barny-a i vrlo brzo odlučujemo se za vožnjicu prema Kupi. Do Kupe stižemo brzo, ali već pada noć..

Picture102-2.jpg



Vatrica
Picture096-2.jpg


Oprezno krećemo doma – uz pokuoju anegdotu poput mojeg dugog svjetla koje je skoro bacilo Sinke s YBR-a,  :hehehe: he, he pa do Sinkeovog pretjecanja Barny-a u zavoju, jer: „Nema tog ko će mu oduzet taj gušt polegavanja na koljeno“  :hehehe:  :mrgreen:...

U Cezaru, nama u čast, prirđen je poseban doček  :mrgreen:. Neki su donjeli i male životinje kako bi iskazali svoje prijateljstvo i dobronajmernost.
Tako se tu našao jedan tvor (kastriran  :mrgreen:)

Picture104-1.jpg



Pa jedan zlatni retriver..
Picture108-2.jpg

Picture109-3.jpg



Cuga
Picture106-1.jpg

Picture107-2.jpg



Ruta
Ruta-2.jpg




Na kraju da zaključim – krenuli u 11 sati, vratili se u 23 sata doma – 12 sati na putu, što u sedlu što na nogama. Odfurali 270 kilometara u kojih je bilo uključeno i dosta makadama. Posjetili motor susret, vozili na motocross stazi, vidjeli Kupu, Žumberak, Jasku, Krašić...
Dan je bio prekrasan za vožnju. Umoran kao pas, ali sretan otputio sam se u krpe. Subota je već prošla i počeo je novi dan – nedjelja!
Vrijeme za novu vožnju i neke druge destinacije...

:hello:






 
jolly the roger said:
gdje je tocno ta MX staza?

Malo prije Krašića s lijeve strane (strma cesta u brdo i odmah iza je staza). Nije bilo nikog pa smo se malo zabavljali. Primijetio sam čak da ima i tribine.
 
bev said:
Nakon potpuno izgubljenog putopisa (srušio mi se Explorer  :cigle: :chainsaw:  :ubikomp:)

Use teh Firefox young Padawan!
 
Jalo lepo!
Bravo i sam tak i dalje. Fino iskoristen dan.
Pozdrav!
 
picoda said:

(y)

Toma HR said:
Dobra vožnja i druženje  (y)

(y)

tom360 said:
Jako lijepo i nadomak zagreba, idealno za ovakve dnevne vožnjice  (y)

Istina baš sam se iznenadio koliko ima cesta kada se voziš po Žumberku pa prema Samoboru. Svako malo s lijeve strane neki šumski put ili makadam. Dogovorili smo se da moramo još jedamput doći pa malo zaći u šumu i provijeriti te putove. Neki su zahtjevniji, a neki nisu tako da ima za svakog po nešto, a kako kažeš nije daleko.
 
bev said:
Thnx  (y) - možda ću uskoro do tvojih prostora pa možemo neku kavicu popit..




obavezno se javi pa moremo šta i marendat (y)