Samogradnja trike-a

Cigel said:
registriral je bugia kojeg je složil prije i koji je bil na reklami vindije.
Što se tiče trike u HRVATSKOJ JE NEMOGUĆE REGISTRIRATI TAKVO VOZILO. Probali smo sve i svašta al nam nije uspjelo.  S trajkom se vozi nekam dalje tak da stavi regu od bugia- njega možeš regat puno jednostavnije, treba proći a test na tehničkom i još neke papirnate "sitnice"

Ok a kak onda fleten i ta ostala ekipa prolazi na atestu, kaj spage neke i to?  a osim toga u zakonu postoje "motocikli na tri kotača" kaj to nije trike?
 
Hypercube said:
Ok a kak onda fleten i ta ostala ekipa prolazi na atestu, kaj spage neke i to?  a osim toga u zakonu postoje "motocikli na tri kotača" kaj to nije trike?


eto da i potkrijepim dokazima:


http://www.cvh.hr/hrv/page.asp?cID=propisi&sID=pravilnici/pravilnik_96

trazite motocikl s tri kotača.

Ima nesto osnovno tipa dimenzije i to, al nigdje nema koja papirologija treba itd...
 
moja susjed u zagorju je takoder napravil trocikl al ga nemre registrirat (nasa drzava u k...)
rekli mu na teh. da ima premalo opterecenja na prvom kraju tj kad bi naglo krenul da se moze dignut na zadnje kotace  :palacdolje:
a on ga vozi sad samo ovak malo neregistriranog naravno  :mrgreen:
zadnji kraj je od ficeka tj zastave850  a prvi tj vilica od nekog ruskog motora
izgleda super ak cu nac slike bum ih stavil gore  :wink:
 
Ja sam cuo da se sad to moze bez problema registrirat.Da vec je bila ta rasprava na forumu o trike-u i mislim da se sad uredno registrira al mora ic na te neke ateste i ta sranja.Vidim da tu u osijeku jawa ima registriranog.Prije je bilo ko je registriro do neznam koje godine davali su mu da produzi registraciju al sad ja mislim da mogu svi.Jel se sjecate da se prije nisu dawali ni da se quad registrira pa su ljudi vozili u bosnu registrirat a sad se i kod nas moze bez problema.Tako je ja mislim i sa trikeom.
 
A kog da pitam? :misli:
Pitao sam na tehnickom : Veli frajer on nema nis sa tim a na stranicam cvh je ta stanica napisana kao ona koja vrsi atest?  oni isto kenjaju :palacdolje:.
 
Ako su drugi mogli registrirati-bus i ti! (y) Prvo ga treba kvalitetno spelati,dobro sastaviti. Ja bas nisam strucnjak za srafanje al sam cul da su najbolji motori od bube i warburga. Zakaj i od warburga?-zbog jednostavnog prepasavanja getribe. Ako se odlucis i slozis onda mi se javis jer ti mogu pomoci u savjetima oko spricanja(koja boja,kakva kombinacija,air brush-za to sam majstor). Sretno! :rock:
 
Hypercube said:
A kog da pitam? :misli:
Pitao sam na tehnickom : Veli frajer on nema nis sa tim a na stranicam cvh je ta stanica napisana kao ona koja vrsi atest?  oni isto kenjaju :palacdolje:.

  Koliko se ja kužim u to CVH bi trebao radit atest i oni ti imaju sve šta treba, e sad koliko će ti reči prije nego se pojaviš na atestu to je drubo pitanje. Mislim da bi trebalo dobro proučit i "Pravilnik o tehničkim uvjetima" ili tako nekak slično se zove dokument u kojem bi ti sve trebalo pisat.

  Čuo sam neke priče da je kod takvih vozila največi problem postić dovoljno opterečenje prednje osovine a da cijelo vozilo nije preteško.
 
Cigel said:
registriral je bugia kojeg je složil prije i koji je bil na reklami vindije.
Što se tiče trike u HRVATSKOJ JE NEMOGUĆE REGISTRIRATI TAKVO VOZILO. Probali smo sve i svašta al nam nije uspjelo.  S trajkom se vozi nekam dalje tak da stavi regu od bugia- njega možeš regat puno jednostavnije, treba proći a test na tehničkom i još neke papirnate "sitnice"

Volim kad netko piše neistine velikim slovima, lakše je primjetiti i ispraviti! U biltenu saveza (koji služi kao uputa stanicama za teh. pregled) se itekako spominje! MOGUĆE JE REGISTRIRAT! Probaj napraviti sam običan motor pa ćeš ga vrlo teško regat, pa bi mogao doći do zaključka da je i motore nemoguće registrirati!
 
E ovakav trike mislim da ne prolazi homologaciju, al opako izgleda  :D  :mrgreen:



  Sorry ak je malo off,ali morao sam to stavit kad sam vidio!
 
He, he, vjerojatno ne! I jedno pitanje: dal se to uopće zove trike ak su naprijed 2 kotača, poput onog skutera mp3 ili još bolje Can-Am Spider 900? Pod šta to spada? A što se tiče homologizacije rekao sam da se općenito trike može regat! Naravno, ak zadovoljava uvjete, al ni auto se nemre regat ak nema potrebne detalje i ak ne zadovoljava norme! Pozdraf!