SAMOSTALNI UNOS RABLJENOG MOTOCIKLA IZ EU (HOW TO/KAKO TO)

Zato ljudi vole keš na ruke ili na račun, prijenos vlasništva odmah pa ti onda radi što i kako te volja, hoćeš bježati murji ili isprobavati koliko može pokazati stacionarna kamera, prodavaču svejedno.
 
  • Like
Reactions: small rider
Zato ljudi vole keš na ruke ili na račun, prijenos vlasništva odmah pa ti onda radi što i kako te volja, hoćeš bježati murji ili isprobavati koliko može pokazati stacionarna kamera, prodavaču svejedno.
U potpunosti se slazem, ali ako netko ima bolju financijsku situaciju ili vise motora ili kaj god, njemu se s tim nece bit problem zajebavat.. ako dignem eurojackpot, otvorit cu ducan s motorima i to ce bit glavni nacin otplate motora, al ce cijene bit za min. 15% vise nego drugdje pa tko voli nek izvoli
 
R.jpg
 
U potpunosti se slazem, ali ako netko ima bolju financijsku situaciju ili vise motora ili kaj god, njemu se s tim nece bit problem zajebavat.. ako dignem eurojackpot, otvorit cu ducan s motorima i to ce bit glavni nacin otplate motora, al ce cijene bit za min. 15% vise nego drugdje pa tko voli nek izvoli
Stvarno mi se sve više čini da trollaš. Ima svakakvih ljudi, ali moje viđenje je slijedeće;
Da sam dobro situiran i imam više motora kako kažeš, pa ne bi mi se dalo zajebavat s bilo čime, a kamoli s naplatom rate svaki mjesec, kaznama tog kupca ili šta-ti-ja-znam čime dok mi se ne otplati motor od 5.000 eura, zato da bi eventualno dobio 1.000 eura više nakon 3 ili 4 godine, ovisi koliko bi ta otplata trajala. Radije ga prodam za 4.000 i nemam više nikakve zajebancije.
Nećeš nigdje nikada naći takvog prodavača.
Eventualno možeš probati na kreditnu karticu, ako moto kuća prima kartice, i ako ti kartična kuća da otplatu na dovoljan broj rata, ili ako se s prodavateljem dogovoriš da mu uzmeš robe u protuvrijednosti motocikla, pa ti tu robu na kartice otplaćuješ na rate.
Ali da prodavač svaki mjesec čeka tvoju direktnu uplatu, da čeka tvoje kazne, da ti registrira motor svaku godinu, da ako se razjebeš ide nekome od tvoje familije tražit svoje pare... Think again...

P.
 
Stvarno mi se sve više čini da trollaš. Ima svakakvih ljudi, ali moje viđenje je slijedeće;
Da sam dobro situiran i imam više motora kako kažeš, pa ne bi mi se dalo zajebavat s bilo čime, a kamoli s naplatom rate svaki mjesec, kaznama tog kupca ili šta-ti-ja-znam čime dok mi se ne otplati motor od 5.000 eura, zato da bi eventualno dobio 1.000 eura više nakon 3 ili 4 godine, ovisi koliko bi ta otplata trajala. Radije ga prodam za 4.000 i nemam više nikakve zajebancije.
Nećeš nigdje nikada naći takvog prodavača.
Eventualno možeš probati na kreditnu karticu, ako moto kuća prima kartice, i ako ti kartična kuća da otplatu na dovoljan broj rata, ili ako se s prodavateljem dogovoriš da mu uzmeš robe u protuvrijednosti motocikla, pa ti tu robu na kartice otplaćuješ na rate.
Ali da prodavač svaki mjesec čeka tvoju direktnu uplatu, da čeka tvoje kazne, da ti registrira motor svaku godinu, da ako se razjebeš ide nekome od tvoje familije tražit svoje pare... Think again...

P.
kao i s drugim komentatorima koji su 2 pametne napisali, u potpunosti se slažem.. pitao sam zna li tko kaj o tome i bubnuo svoje misli na 'glas'.. i ja sam svjestan svega toga, i ja bi radije uzeo 4k eura odma nego čekao određeni vremenski period za nešto eura više.. ja bum si uzeo motor ovako ili onako, samo sam htio što bezbolnije proć, al čitajući neke komentare bolje da sam si oči iskopao nego nekaj komentirao..
 
pa vjerujem da cijena onda nebi ljudima bila problem, ako su rate prihvatljive.. možda bi bolje pitanje bilo koliko je tko u mogućnosti izdvajati te koliko je tko voljan pristati primiti mjesečno (pun intended :cool:)
To sto opisujes je kredit, i nitko ti to bez kamate nece dati.
Ako nisi kreditno sposoban zbog zaduzenosti te ti zato banka ne da toliki iznos zasto bi netko drugi tko ima puno manje mogucnosti ovrsne naplate riskirao na tvoje obecanje "platit cu ja" pogotovo jer te banke odbijaju za isti iznos...
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
To sto opisujes je kredit, i nitko ti to bez kamate nece dati.
Ako nisi kreditno sposoban zbog zaduzenosti te ti zato banka ne da toliki iznos zasto bi netko drugi tko ima puno manje mogucnosti ovrsne naplate riskirao na tvoje obecanje "platit cu ja" pogotovo jer te banke odbijaju za isti iznos...
još jedan u nizu.. kreditno sam sposoban za puno veći kredit nego kaj ću dić (nažalost) jer sve svoje obveze uredno plaćam i podmirujem.. PONAVLJAM, OVO JE BILO PITANJE IZ ZANIMACIJE JER BI RADIJE MORMONIMA DAO NOVCE NEGO BANCI AKO NE MORAM, a čini se da moram.. ne kužim kaj vam nije jasno.. tj vjerojatno vam je jasno, ali pola vas već dugo nije čitalo s razumijevanjem :)
 
To sto opisujes je kredit, i nitko ti to bez kamate nece dati.
Ako nisi kreditno sposoban zbog zaduzenosti te ti zato banka ne da toliki iznos zasto bi netko drugi tko ima puno manje mogucnosti ovrsne naplate riskirao na tvoje obecanje "platit cu ja" pogotovo jer te banke odbijaju za isti iznos...
još jedna stvar, svi imaju jednake mogućnosti naplate ako se znaju ugovorno i dokumentacijski osigurat, čak možda i više nego banka ako znaš sastavit ugovor..
 
neki nemaju mogućnost provući veći iznos na kartice ili su već u kreditu.. prodavatelj ima svako pravo tražit od kupca isplatne liste, potpis zadužnice, izjavu o suglasnosti za ustegu primanja itd., tim putem se možeš osigurat da ćeš ti isplatu dobit ako se ugovor ne ispoštuje, a kupac ako hoće s motorom u more skočit, neka skoči, ti ćeš dogovoreni iznos potraživat..
ja osobno, mogu dić kredit i kupit motor, ali ne želim banci davat novce.. radije bi nekom dao više za motor tko omogući takav način kupnje, a ne banci jer će meni posudit tvoje novce!
Bla bla...tu navodis jedno dole kenjas drugo. Jedini niz su glupi upiti da trazis kreditora i to izgleda bez kamate.
Ako si kreditno sposoban u cemu je razlika placanja kamate banci ili auto moto kuci. Niti cu ja zato ostat bez place niti bi kamata za tebe trebala biti manja jer ti netko drugi daje "kredit" jer i taj motor je roba koja vrijedi i ako ti ga je trgovac dao isti k je kao da ti je dao novce i ocekuje da ih vratis. S kamatom.
P.s. Iza banke ce stat drzava i uzet ti novce i kucu uz pomoc policije. Iza trgovca nece nitko nego ce se to godinama vrtit po ladicama sudova...
 
bum ti nacrtao, očito si malo sporiji..

1. Nisam tražio kreditora nego sam tražio informaciju kao što možeš vidjeti.
pozdrav forumaši, molio bih vas malu pomoć, platim pivu, dvije ili četiri :) znam da je jako glupo pitanje i da će se većina ismijat, ali moram provjerit..

imate li info postoji li kakva moto kuća, fizička osoba, pekara itd. koja bi prodala motor, a da je moguće plaćati u mjesečnim ratama? da se napravi neki ugovor ili što već.. radije bi njima dao 500€ više nego banci.. nemojte drvljem i kamenjem na siromahe

2. da si pročitao s razumijevanjem, shvatio bi da 'govorim' generalno, ne samo za svoju guzicu, ali ljudi niže inteligencije se uvijek uhvate za ono kaj misle da mogu argumentirat i po tom lupaju.
Vjerujte mi da i sam znam kakvo je pitanje, ali jučer legnem u krevet i razmišljam si; zašto niti jedna moto-kuća ne nudi takvu mogućnost, vjerujem da bi im to veću zaradu donijelo.. ali to bi se na neki način iskoristilo i išlo zajebat prodavača jer živimo di živimo, ali ja uvijek mislim da su ljudi dobri i pošteni pa ostanem pokakan :D

Ideja u mojoj glavi je bila ova;
Omogući se ljudima plaćanje na rate(virmanski), ali ljudi nisu vlasnici motora do trenutka kada motor ne isplate nego je vlasnik prodavač.. Potpiše se ugovor gdje sebe osiguraju da ukoliko se preskoči mjesečna rata, oni su slobodni uzet motor u svoje vlasništvo, a sve uplate koje su do tad nastale se ne vraćaju jer nije ispunjena obveza iz ugovora. ukoliko imaju svoj servis ili surađuju s nekim servisom, obvezuju kupca na servise kod njihovog servisera tako da mogu pratit u kakvom je stanju motor (a mogu i tu neku proviziju zaradit).. prodavač može bit onda i fizička osoba koja ostaje vlasnik motora do ispunjenja ugovora.. znam da sam opisao leasing princip, ali ovo gledam u smislu motora do 5k€ ili slično.. bolje platit prodavaču koji euro više nego potpisivat ugovor s vragom kak @Nino777 veli

3. Kreditno sam sposoban, da, ali kao što sam već naveo; radije ću dat bilo kome drugom novce nego banci AKO NE MORAM. Radije ću motor od 3000€ platit 5000€ auto-kući, nego dat banci 4500€ ako dignem kredit od 3000€. Shvaćaš ili treba još malo bolje pojasnit?

4. Slažem se da iza banaka stoje i država i cijela pravosudna i MUP mašinerija, ali kao što ovrha na plaći ima prednost pred ovrhe nad računima, isto tako postoje drugi oblici prednosnog reda naplate, kojima se bilo tko tko zna kako se to radi može osiugrati po pitanju prednosnog reda naplate.
 
bum ti nacrtao, očito si malo sporiji..

1. Nisam tražio kreditora nego sam tražio informaciju kao što možeš vidjeti.


2. da si pročitao s razumijevanjem, shvatio bi da 'govorim' generalno, ne samo za svoju guzicu, ali ljudi niže inteligencije se uvijek uhvate za ono kaj misle da mogu argumentirat i po tom lupaju.


3. Kreditno sam sposoban, da, ali kao što sam već naveo; radije ću dat bilo kome drugom novce nego banci AKO NE MORAM. Radije ću motor od 3000€ platit 5000€ auto-kući, nego dat banci 4500€ ako dignem kredit od 3000€. Shvaćaš ili treba još malo bolje pojasnit?

4. Slažem se da iza banaka stoje i država i cijela pravosudna i MUP mašinerija, ali kao što ovrha na plaći ima prednost pred ovrhe nad računima, isto tako postoje drugi oblici prednosnog reda naplate, kojima se bilo tko tko zna kako se to radi može osiugrati po pitanju prednosnog reda naplate.
1. Trazis obrocno placanje bez kamate? Ako DA onda si retardiran, ako NE onda trazis kredit.

2. Bratstvo i jedinstvo. Svi placaju jednom, jedan placa svima? Zivio Bernie. I ask you once more for your financial support 😂😂

3. Ne shvacam jer je izjava retardirana. I necradis nikom uslugu ako nadjes nekog da mu u 3 god motor mogu platit 5 umjesto 3k eur radje nego da banci dam 3,7k

4. Imam vec deset godina presudu u moju korist za 4k eur. Ovaj duguje na sve strane i nema love. Banka uzela auto i kucu. Ja ni eura nisam vidio
 
1. Ne tražim obročno plaćanje bez kamate, nego obročno plaćanje. A hoće li prodavatelj podići cijenu za 500-1000-2000€ i tu razliku nazvati cijenom motora ili kamatom, boli me taki..
2. Nisi smiješan, samo ne znaš čitat s razumijevanjem.. a nisi ni pametan kad u istu rečenicu stavljaš komunističke parole i parole donositelja demokracije i kapitalističkih vladara ..
3. Znam da ne radim, netko radi uslugu meni
4. Očito ne znaš kome treba posuditi novce ili s kime kako treba ući u posao što pokazuje nedostatak tvojih trgovačko-prodajnih kapaciteta
 
Netko ti je gore napisao da si malo glup. Bio je preljubazan ❤️.
I objasni kome radis uslugu kad nadjes trgovca koji ce mi dati vecu kamatu no banka za iste novce?
Ustvari nemoj. Preglup si da shvatis pitanje. Puno sretnih km na tvom biciklu ti zelim. 😘
 
Netko ti je gore napisao da si malo glup. Bio je preljubazan ❤️.
I objasni kome radis uslugu kad nadjes trgovca koji ce mi dati vecu kamatu no banka za iste novce?
Ustvari nemoj. Preglup si da shvatis pitanje. Puno sretnih km na tvom biciklu ti zelim. 😘
ovo je samo dokaz tvoje mentalne i emocionalne zaostalosti :)
 
Ako ideš u banku i tražiš kredit, automatski tražiš veću cijenu za otplatu superiorni intelektualče :D :D :D
3. Kreditno sam sposoban, da, ali kao što sam već naveo; radije ću dat bilo kome drugom novce nego banci AKO NE MORAM. Radije ću motor od 3000€ platit 5000€ auto-kući, nego dat banci 4500€ ako dignem kredit od 3000€. Shvaćaš ili treba još malo bolje pojasnit?
jel ti sad jasno šta ti želi reć