SAMOSTALNI UNOS RABLJENOG MOTOCIKLA IZ EU (HOW TO/KAKO TO)

Ima li kakva preporuka za transport motora iz Njemacke u ZG? Neke pretpostavke o iznosu mozda🤔 udaljenost 500km, taman na granici s Austriom.
 
Pozdrav, novi sam vozač, tek sam položio za A2 i zanima me iskustvo i dosta toga oko uvoza, ako itko zna nešto o Yamaha mt-03 (2016.-pa nadalje). Pronašao sam dosta njih s ispod 16tkm u Italiji za po meni realnu cijenu(3500-4500 Eura što je dobrih dvije tisuće manje nego u Hr). Zanima me trenutna procedura oko uzova nakon shengena (je li išta drukčije), čitao sam i stalno se spominju Export papiri u Italiji koji se rade na policiji kod njih koliko sam razumio, sad je li potrebno znanje talijanskog ili se može proći s savršenim engleskim (regije su oko Milana, Verone i Trsta)? Tu mi sve postaje mutno... Prodavači su privatne osobe, hvala i Lp.
Ako nisi već doznao. Kad izvoziš motor iz Italije treba napraviti kod njih odjavu koji nazivaju " demolizione" ili "radiazione per esportazione" u agenciji koju zovu "ACY", nakon čega se vozilo više ne može registrirati u Italiji. Postupak košta oko 100 eura ali vozilo mora biti registrirano u trenutku odjave. Potrebni su dokumenti vlasnika, kupca (može osobna) i kupoprodajni ugovor. Nakon što se odjavi mogu se uzeti carinske tablice ili motor utrpati u kombi i pravac Hr , prijaviti ppmv u roku 25 dana od unosa, platiti ga, homologacija, tehnički, registracija, gas....!
Uglavnom dosta su komplicirani u odnosu na Njemačku i Austriju. Poljska je sllučaj za sebe, jer kod odjave zadržavaju prometnu (radi zakona o zaštiti osobnih podataka kažu) tako da treba odvesti motocikl neodjavljen pa poslati dokumente i tablicu poštom da se odjavi, ako se uspijete dogovoriti s prodavačem.
Pitaj prodavača da se raspita o postupku za izvoz, ako pristane to napraviti dođeš ujutro u Italiju i za par sati si gotov pa možeš krenuti prema Hrvatskoj . Ako uzimaš carinske tablice dobivaš točno određenu rutu kojom moraš putovati, samo da znaš. Eto , nadam se da pomaže. Guglaj malo "drmolizione i razdiazione per esportazione "
 
Ima li kakva preporuka za transport motora iz Njemacke u ZG? Neke pretpostavke o iznosu mozda🤔 udaljenost 500km, taman na granici s Austriom.
Nisam prije vidio ovu poruku, ali ako ti nije prekasno...Auto Čavelj iz Krapine (vjerojatno imaju oglas i na Njuškalu). Prošla godina, siječanj, BMW F750 GS iz okolice Augsburga do Krapine, 350 €.
 
Nisam prije vidio ovu poruku, ali ako ti nije prekasno...Auto Čavelj iz Krapine (vjerojatno imaju oglas i na Njuškalu). Prošla godina, siječanj, BMW F750 GS iz okolice Augsburga do Krapine, 350 €.
Nisi se mogao dogovorit s tomasevicem da podjelite trosak s tramvajima?
 
Ima li kakva preporuka za transport motora iz Njemacke u ZG? Neke pretpostavke o iznosu mozda🤔 udaljenost 500km, taman na granici s Austriom.
Imam zatvorenu prikolicu i cesto vozim zg-njemacka. Javi se u poruke
 
Jedno pitanje,nisam nikad uvozio iz Njemacke u HR. Naime Multistrada mi je pala na TÜV-u zbog previše CO2. Neda mi se natezati previše sa vracanjem stare mape i svega ostalog pa sam odlučio na HR papire ga prebacit."Zlatni" balkan. Pošto sam ja vlasnik motora u Njemačkoj,pretpostavljam da ne moram nekakve fiktivne kupoprodajne ugovore ispunjavat? Dovoljno je CoC,odjavljeni motor u njemačkoj i vlasnički list?

A što se tiče auspuha,jel se kod nas još uvijek plaćaju atesti zasebno,nije dovoljno imati samo papir sa e oznakom od auspuha?
 
Jedno pitanje,nisam nikad uvozio iz Njemacke u HR. Naime Multistrada mi je pala na TÜV-u zbog previše CO2. Neda mi se natezati previše sa vracanjem stare mape i svega ostalog pa sam odlučio na HR papire ga prebacit."Zlatni" balkan. Pošto sam ja vlasnik motora u Njemačkoj,pretpostavljam da ne moram nekakve fiktivne kupoprodajne ugovore ispunjavat? Dovoljno je CoC,odjavljeni motor u njemačkoj i vlasnički list?

A što se tiče auspuha,jel se kod nas još uvijek plaćaju atesti zasebno,nije dovoljno imati samo papir sa e oznakom od auspuha?
nije dovoljan papir,atest moraš napravit i naravno platit (n)
 
  • Like
Reactions: roberto and cvancek
Netko zna gdje bi se u Zagrebu mogao unajmiti kombi za prijevoz motora?
Ideja je da se sjednem u kombi i sam odem u Njemačku ( donji dio ) po motor. Nađem nešto, stavim iza i za Zg. Ne znam koliko mi trenutno igra opcija kupovine samo na temelju fotki.
Znači, neka provjerena firma, sa normalnim cijenama i dobrim kombijima.

Pretraga na netu daje hrpu takvih firmi i likova pa mi palo na pamet da tu vidim ako netko ima provjerenu opciju. Da barem smanjim ponudu. :D
 
Nisam prije vidio ovu poruku, ali ako ti nije prekasno...Auto Čavelj iz Krapine (vjerojatno imaju oglas i na Njuškalu). Prošla godina, siječanj, BMW F750 GS iz okolice Augsburga do Krapine, 350 €.
Netko zna gdje bi se u Zagrebu mogao unajmiti kombi za prijevoz motora?
Ideja je da se sjednem u kombi i sam odem u Njemačku ( donji dio ) po motor. Nađem nešto, stavim iza i za Zg. Ne znam koliko mi trenutno igra opcija kupovine samo na temelju fotki.
Znači, neka provjerena firma, sa normalnim cijenama i dobrim kombijima.

Pretraga na netu daje hrpu takvih firmi i likova pa mi palo na pamet da tu vidim ako netko ima provjerenu opciju. Da barem smanjim ponudu. :D
Ne trudi se s najmom kombija, imaju limitiranu kilometražu koju možeš napraviti dnevno ,200-300 nisam siguran koliko ali nije dovoljno za otići po motor niti u Austriju.
 
Ak si mislil unajmiti kombi ,otići gore i na temelju sličica s mobilea ili kleinanzeigea kupiti motor ,i da buš fajn prešel sretno ti bilo i javi kak su prošle putešestvije.👍😎
 
  • Like
Reactions: Octane
I zanimalo bi me jel se budu ljudi ikad opametili,polako ali sigurno gubim nadu da se bu to desilo😎
 
Ak si mislil unajmiti kombi ,otići gore i na temelju sličica s mobilea ili kleinanzeigea kupiti motor ,i da buš fajn prešel sretno ti bilo i javi kak su prošle putešestvije.👍😎
A kod nas se ne mozes zajebati 🤣?
 
Može ,kako ne bi moglo.👍😎
Ali nije isto unajmiti kombi,otići do Minkena na lijepu slikicu ,ak je motor za 5,6,7 tisuća.Ali ak se kupuje nekaj za sitno ,tipa tisuću ili dve ,onda je ovih petsto šesto itekakav pušing.👍
 
Netko zna gdje bi se u Zagrebu mogao unajmiti kombi za prijevoz motora?
Ideja je da se sjednem u kombi i sam odem u Njemačku ( donji dio ) po motor. Nađem nešto, stavim iza i za Zg. Ne znam koliko mi trenutno igra opcija kupovine samo na temelju fotki.
Znači, neka provjerena firma, sa normalnim cijenama i dobrim kombijima.

Pretraga na netu daje hrpu takvih firmi i likova pa mi palo na pamet da tu vidim ako netko ima provjerenu opciju. Da barem smanjim ponudu. :D
Ja uskoro planiram na Accorda staviti kuku pa kombinirati najam prikolice i zaletiti se u DE po neki VFR. Ali frend ne želi sa mnom, a ne ide mi se sam!
 
Pozz. Kakva imate iskustva s autoscoutom24? Tek nedavno naletio na stranicu i malo me kopkaju cbr 600f ili fs iz dojčlanda vidim da ih ima dosta s malo km a dobre cijene. Unaprijed fala na odgovorima