san ili jawa

hornet28

Active member
ovak, da počnem, još nemam neki bike pravi, sviđa mi se naked stil, recimo nešt jefitno a onak dobro recimo ER-5, ali nemam para za to pa sam nabasao na netu na Jawu 350 chopper a ima i naked, to je valjda neka češka firma, pa me zanima gdje u hr ima za kupiti dotičnih motora?

Mladen
 
Hehehe...
Ja sam imala Jawu Chopper godište 96...

Slike nemam kod sebe ali ču jih staviti na net kad se jih dočepam ;).

Meni je bil dobar motorčič za početnika, nema baš neki sound jer je zweitakter, pali se na kurbl (kako se to kaže)... Nije ti to R6!!! Ali baš mi je bilo žao kad sam ga prodavala... Pitaj ako nešto želiš znati.
 
[ pa me zanima gdje u hr ima za kupiti dotičnih motora?

Mladen[/quote]

na otpadu.
rista,ak se hoćeš dugovječno (živ i zdrav) vozit,pričekaj još malo i skupi lovu za neki MOTOR.
Meni je prvi motor bila MZ-a.i imam sreće što sam ovdje sa Vama,a ne tamo gore :hello:
 
Meni je prvi motor bila MZ-a.i imam sreće što sam ovdje sa Vama,a ne tamo gore

Ti malo preteruješ... barem 60% motorista koje ja poznajem imali su Jawu, MZ ili nešto sličnokad su bili mladi... i ubijali su se s njima baš kao sada ljudi s GSXom, Ninjo i svim hi tech motorima.

Dejstvo je, da je motor u usporedbi s novimi slab, ali nije za ubit se. Moraš poznati granice svog motora i to je to... Pamet u ruke i na motor. I nema veze ako je to najnovija R1 ili Jawa Chopper 350...
 
zanima me gdje ih ima novih za kupiti ili tak nešt a slika imaš na ovom sajtu http://www.motorbikes.be/en/Jawa/1997/350%20Chopper/ pa vidi jel to to? biti će mi jako drago ako budeš znao gdje ih ima za nabaviti...
hvala mladen
 
Ak ti je lova problem, kaj ćeš to kupovat novo??
Plavi oglasnik i traži.
Moja preporuka ti je mz etz 251, jer je jednostavniji motor od jawe (jedan cilindar), ima bolje kočnice, lakše ga je naštelat, manje troši, 5 brzina, da se nabavit dijelova....
Uzmeš ga za neku super lovu, napraviš pravi servis i voziš...
 
MZ 250- e to su bili motori!
Prvi kraj mu je tako plesa po cesti, a naročito u zavojima da i dan danas još plešem! - He, he! :p :D
Potisujem onaj post od Dek-Dadeka- srića da san još živ obzirom da san njega vozija! :peace: :piva:
 
Je, ali dajte razumite i dečka...nema love, nismo svi u prilici vozit nove ili novije motore. Mnogi od nas su se učili na MZ-ima i JAWA-ma...i kaj nam fali? Još smo živi. Na njima smo nekaj i naučili...Svako se pokriva kak mu je deka dugačka...
 
Ma O.K. je to samo ga upozoravamo - doduše ove nove Jawe nisam vozija tako da ne znam šta bi reka, ali uglavnom bolje to nego da kupi skuter! :p :p
 
Ove Jawe imajo potpuno istu mašinu ko stara 350, ima nekih malih izboljšava ali ništa drastično...
Meni se uopče nije kvarila, nisam imala nikakvih problema s njom, a vozila sam ju 1,5 sezone. Ima takav oldtimerski look, ali garantiram da padaju pogledi na susretima :D ... neču kazati kakvi... :wink:
 
Bandit said:
Je, ali dajte razumite i dečka...nema love, nismo svi u prilici vozit nove ili novije motore. Mnogi od nas su se učili na MZ-ima i JAWA-ma...i kaj nam fali? Još smo živi. Na njima smo nekaj i naučili...Svako se pokriva kak mu je deka dugačka...

Viš, 'bemu, ... meni je moja deka prekratka. Stalno se raskrijem dok spim. :D
 
drago mi je da se nešto piše o jawama i MZ-ima ali mene zanima GDJE IH IMA U HR ZA NABAVITI NOVIH???? što se tiče polovnih našao sam jednu jawu 350TS 1992. regana za 3500kn i jednog MZ-a s oštećenom radilicim i neregistriran za 1000kn.. .ali to je po strani zanima me NOVA JAWA!!!! dali netko može pomoći??????


Mladen
 
Još jedna preporuka ako ih i ima, nemoj kupovat novo, jer baš i nisu jeftine, brzo ćeš se zasitit i htjeti nešto drugo, a ovo jako teško i naravno za puno manje love prodat...
Ova emza ti je mrak, još dodaš cca 2500 kn i imaš složen i regan motor, a kaj te košta da odeš pogledat i jawu... :shock:
 
Mrki to si dobro rekao...prije sam viđao u auto klubu uvoznika za motore ČZ(čezetka) 175,mislim da se više ne uvoze ali oni su slični Jawama.
 
Imao ja JAWU, kupio novu, i nebi nikad više. Nikam nejde, troši ko KAMAZ, većina ih ima 4 brzine, zračno hlađenje, nikakve bremze, okvir se piga na svakom zavoju, ma zlo na dva kotača. Rađe 10 godina stari japanski motro nego to novo. Ja sam imao tu JAWU koja je imala 180 kubika, a TOMOS BT50 je prema njoj bio ko avion.
 
Koliko sam cuo iz prica od staroga ta Jawa stvarno nije neki motor,ali 83 je bila glavna pila...
Kocnice su stvarno lose, hladenje zracno, u startu je MZ 250 brzi i pri max. brzini brzi, okvir Bož' sačuvaj...
Stvarno bi bilo bolje da skupis jos nesto novaca i kupis nekog polovnog Japanca... a za 2000€ mozes naci dobr CB900 Bol'dor iz 80'tih. :wink:


Ride to live!
Live ti ride!
 
Kakva crna Jawa , zaboravi to govno jedan dan radi jedan cilindar , a jedan dan drugi , a nekad moze da se desi da rade i oba.MZ 250 je zakon za Jawu
 
Ne znam s čime se baviš,al skupi tih 2-2,5t eura i kupi nekog enduriča od 500-600ccm.Jawu ćeš više gurat nego vozit,i još neće upalit.Možda je MZ malo pouzdaniji,ali rame su koma,obje.No,ako si jedva skupio 500k za regu,onda stvarno moraš razmislit o kupovini motora :?: I Jawu treba registrirat,ne?Sretno.
 
taj kram pod jawe je regan, što se tiče enduraca nisam tip za njih mali sam, kratke noge i tak, neki naked rekoh nekog er-a ili tome slično... a možda ipak bude ETZ 250... no dobro... što se tiče onoga što radim i čime bavim idem u matematičku gimnaziju, a nagodinu na strojarstvo tak da... od para i motora ako sad pred maturu nešto ne ukapnem nema do kraja faxa.... jebiga...