SANTORINI

XJR 1300

New member
Pozdrav ljudi! Evo moja ženica i ja ozbiljno se bavimo mišlju da se samim početkom desetog mijeseca zaputimo motorom u Grčku  :skuter:šta nije problem ali otok Santorini nas jako privlaći jeli možda neko s motorom iša tamo ima li neko kakva iskustva kako ide s trajektom rezervacijama itd. I još jedno pitanje za iskusne putnike, jeli deseti mjesec dobar za taj put sobzirom na vremenske prilike(neprilike). :misli:
 
Predivan otok, bio tamo 1987. godine. Trajekt imaš svakodnevno iz Pireja, rezervacija nije potrebna. 10 mjesec je idealan za Santorini. To je vulkanski otok sa crnim plažama , od lave. možeš od tamo na izlet čamcem na još manji vulkanski otočić. mislim da se zove Nea Kameni, ili slično. Dobru zabavu i napiši nešto o tome kada se vratiš, da vidim da li je sve ostalo isto!
 
XJR 1300 said:
Pozdrav ljudi! Evo moja ženica i ja ozbiljno se bavimo mišlju da se samim početkom desetog mijeseca zaputimo motorom u Grčku  :skuter:šta nije problem ali otok Santorini nas jako privlaći jeli možda neko s motorom iša tamo ima li neko kakva iskustva kako ide s trajektom rezervacijama itd. I još jedno pitanje za iskusne putnike, jeli deseti mjesec dobar za taj put sobzirom na vremenske prilike(neprilike). :misli:

Razmisli!Puno bolje je u tom terminu ići avionom.Aranžmani po osobi za 7 dana nisu puno preko 2000 kn.Tamo rentaš bike.Otok je premalen za neko moto istraživanje.U solo aranžmanu motorom je daleko skuplje.Računaj da ti je povratna karta za dvoje i motor iz Pireja barem 200 eura!
Ja ga upravo iz tog razloga ostavio, kao jedan od rijetkih Grčkih otoka koje nisam obišao,za ovaj način posjete!  :wink:
 
darkofj said:
Zakaj nisi onda išel na Nordcap avionom???? Bilo bi puno jeftinije i udobnije!

Nisam ni Grčkom tri godine za redom krstario avionom!  :jesus: Ovdje je riječ o Santoriniju.  :wink: A imam iskustvo glede smještaja,trajekata i ostalih p...darija na Mikonosu,pa sam tom logikom i sam ostavio Santorini za Agencijski aranžman!  :D Npr kamp je na Mikonosu odmah pored najfrekventnije (danju i noću) plaže,pa je spavanje moguće kao na nekom susretu Respecata,kao drugo sobe ili apartmani su mahom bili zauzeti,a ono malo slobodnoga je imalo cijenu ne manju od 200 eura za noć.O tome govorim Darko!  :wink: Kao treće Santorini nije ništa puno veći od Mikonosa,a njegovu sam svaku uvalicu i brežuljak prokrstario u dva dana!Iz tog razloga ne vidim potrebu za vlastitim motorom na Santoriniju!  8)
 
Ma neidem ja motorom radi Santorinija znam da je to malen otok ali nisam dosad iša u Grćku pa je to samo ugodno s (ne)korisnim. Primarni cilj je vozit do Atene i nazad proć C. Goru, Albaniju, Makedoniju... I budući da si iša tri godine koja je iz Splita najpametnija ruta do Atene gleda sam na Michelinu oni kao najbržu i s najmanje Albanije predlažu C.Goru,Albanija,Srbija,Makdonija Grčka... al neznam ima li koji pametniji put jerbo u tom smijeru najdalje sam bia u Konavlima. :?
 
Ja nikada ne idem najkraćom rutom,ali na tvom bi mjestu išao Split-Bar-Ohrid-Bitola-Solun-Atena.Sretno!  (y) Uz napmenu da se na začudiš hladnom vremenu na sjeveru Grčke!  :wink:
 
Evo fala bogu sretno i u komadu vratili se prije par dana s puta Split-Ohrid-Volos-Atena(PIREI)-Santorini. Sve je bilo savršeno ni kapi kiše motor radia ko singerica sve 5 prešli 3150.4Km. Malo sam se bojao jer smo išli sami a u tom smijeru bia sam najdalje u Konavlima al kažem sve je bilo po planu.  (y) Ubacit ću koju sliku ćim stignem.
 
KAMENI DJ said:
Ajde,jesil se odmorio :mrgreen:
Ma pusti čovika tek se oženija,nek još malo gušta  :LOL:
Tek će sad bit umoran  :LOL:
 
:klopa: :klopa: :klopa:  SLIKE SLIKE ...svi navalili na slike , ajd susid da vidimo i to cudo o Grčke.