Sarafi prednjih diskova

mirko9

Member
Pokusavam pronac slicne s inbus  glavom al ovaj original navoj M6ima samo s glavom za inbus kljuc 5 ...naime original ima glavu za inbus kljuc 6 ...e sad u service manualu se pritezu na 20 Nm sto je poprilicno ,jedan mi je i puko zbog toga tako da vise i ne pritezen .tako jako vec s loctiteom ...ima ko kakav savjet za alternativu ..
 
Pa stavi tu peticu, pritegni s ''osjećajem'' i to je to... Kakvu ti ulogu igra što će jedan od 6 šarafa biti imbus 5, a ne 6  (y)
 
Ma promijenio bi ih sve posto diskove uvijek skidam pri izmjeni gume ..da ih ne ostetim ....e sad i prije sam " po osjecaju " pritezo pa kad sam nabavio kilo kljuc vidjeh da je prilicno jace s snjim .....a imam i neke 6 kutne s sirom glavom onak koda sajbicu imaju ...mozda i te prisarafim ...na ebayu ima samo polovne kolko sam vidio
 
Ovaj desni bi bio alternativa
 

Attachments

  • 1489151818017-75098622.jpg
    1489151818017-75098622.jpg
    2 MB · Views: 147
Ništa zlonamjerno...znam da se ona dva vijka što osiguravaju prednju osovinu kotača, ili kako se već zovu, pritežu na 22 Nm...a isto su čini mi se M5/6...
 
Priteži sve šerafe po manualu.Nisu oni bezveze to napisali.Kolega pravo ima kad kaže da 20 Nm nije puno.Jedino ako ti je kilo ključ loše baždaren,pa ima velika odstupanja.
 
Keko xx said:
Priteži sve šerafe po manualu.Nisu oni bezveze to napisali.Kolega pravo ima kad kaže da 20 Nm nije puno.Jedino ako ti je kilo ključ loše baždaren,pa ima velika odstupanja.
Istina, a mozda ako je polovni kljuc nije vracen na minimum nego ostao stegnit do kraja sa se posemerio od stajanja, jer je ipak u pitanju samo 20nm (cca 2kg)...
 
ma rijesio  sam to s osjecajem i bok ko i dosad ,,,loctite na navoj i bok
äl  eto  objasnjenja posto  sam naceo  temu  ....naime imam novi  saraf ovaj 6 kutni ...krom ...nije neko sranje ...znaci  nebi se trebo  pigat ...zamor materijala i te sheme ,,,,e sad stegnem osjecajem znaaci  dok ide lagano i  onda jos malo  ne .. ...i probam po kljucu to je negdje 16.5 -17 Nm (kljuc sam prije toga testiro s jos jednim i tocan je u tom podrucju  ....e sad ak stezem dalje ide poprilicno i  osjecam da "jede navoj " e sad tak mi  je ipuko originalni  inbus vijak ...stoga i ovaj post .....i nakraju  izvadim taj  saraf opet van  i  vidim  da je prvi  navoj do  glave potrosen vec i jbg sad  ti budi pametan ,,,,..
 
Nemoj više često skidat diskove to nema smisla, a i balansiranje ide s diskovima.

using  tapatapa