Sarajevske impresije

33

Active member
Krecem iz Beograda autoputom do odvojka za Sabac i onda za Zvornik. Dio od Graza do Bg ( oko 560 km)sam u prosjeku imal 70 kmh. Ovdje to nije moguce radi kucica koji izlaze na cestu i svih ostalih koji nemogu biti doma.Dio kroz Srbiju je monoton sa slabom cestom djelimicno(obilazak radi izgradnje). Moram napomenuti da vozaci auta u Srbiji i BiH voze jako solidarno tj. micu se i propustaju brze.Problem su oni Tomo Vinkovic motokultivatori radi sporosti. Jednog sam tako ugledal kak dolazi prema meni iz mog lijevog buduceg zavoja (njemu desni i nepregledan).Samo me iskustvo (citaj sesto culo) natjeralo da sam isel kociti sa 120 na 60, kad evo kamiona koji je u svom nepreglednom desnom zavoju naisel na iznenadnu prepreku i naravno isel u preticanje uzimajuci tako cijelu cestu.Posle trubi i mase mi u znak zahvalnosti,jer sam stal cisto.
Zvornik - velika carina a prometa nigdje.Carinik ispunjava sebi neki formular i to je to samo jos kuda i ok.
Cesta ide dolinom Drine koja nije bogata vodom.Kraj je prelijepi, kao posle dolina Vrbasa.Sa vrhova se pruza nevidjen pogled na okolinu.Cesta se penje u sumovite brijezne dijelove i nije losa (vozis kolko ide). Promet slab.Prolazim preko Romanije i izgleda mi ko Lika tj kao dio Udbina - Gracac.Cesta ide ravno po ravnici i onda pregledan zavoj pod 90 stupnjeva. Prolazim Han Pijesak,Sokolac i uzivam u bezbrojnim zavojima zivopisnog krajolika.Mjesta za stati na prekrasnim lokacijama ima puno no ja sam sam i nekak nemam bas zelju sam sjediti u svratistima.

Odjedmput se otvara sa visine otvara pogled na Sarajevo. Prvi dojam koji osjecam je pozitivan.Grad mi se svidja.Bil sam tu prije 30 god i naravno nebi nist prepoznal osim, naravno,Bas Carsije i Miljacke. Prometno je sve prosto ko pasulj,ide se glavnom cestom i prate se djevojke u ljetnim haljinama.Na Ilidzu se stize lako,no naci Walter moto susret je nemoguce jer im je neko poskidal smjerokaze.No ja sam ih nasel kod bazena i agilni predsjednik je odmah organiziral novo postavljanje istih. Stizem prvi oko 13 sati. Prosjek u tih 302 km je 62kmh.Romaniji hvala i novim Metzler gumama.
Sam susret u petak je stvarno nekaj kaj sam si sam pozeljeti mogel.Predgrupa je naprosto super.Gitaristi moji godisnjaci a pjevac mladic dobrih glasovnih mogucnosti. Pri izvodjenju stvari Deep Purpla solist uzima dosta izleta u improvizaciju sto je zvucalo jako dobro uz onakavu profesionalnu binu. Zvuk je cist i covjek na ispravnoj udaljenosti osjeca vibracije (good vabrejsen).
Posle je sviralo Atomsko skloniste kaj netreba uopce komentar. Jedino sam si pjeval,kad je Langer pjeval ono:"Majko ja sam mornar na bilom brodu,majko ja sam mornar u bilom grobu " , Ovak : "Majko ja sam pilot na bijelom motoru, majko ja sam pilot u bijelom grobu."
Ti su Puljani imali i djevojku koja je plesala na bini tak da je ugodjaj bil i vizualni. Cevapi su bili posebni, no to Lav pivo nije nikaj posebno (op. autora).
Taj dan sam bil naravno na Bas Carsiji.Slijede neke fotke.Interesantno je da mi je od silne vrucine i vremena koje se mijenjalo (pogorsavalo) na kisu,te sparine bilo jako lose i u voznji oko centra mi se pocelo mantrati. Stal sam na plocnik na samoj Bas C. jer bi se inace slozil na cestu. I evo ti odma par talijana pored,misleci valjda da se tak parkira.  Tek kad sma si spil 1,5 litra mineralne i jos tuliko one sa "cesme", sam isel malo okolo. Nazalost Hodzic 1 i 2 nisam mogel iskoristiti jer sam jesti ne mogel videti. Da se tam prodaju suncane naocale i majce je super ali da nema niti jedan kineski ducan je za svaku osudu. Sedeci tak na stengama gledal sam kak deca srdiju lokalnog retardiranca i odma sam se zmislil na Salkija (Salko) iz Visegrada ("Na Drini cuprija"). (To je u planu za posjetit.)
Jos pohvala osiguranju (petak) skupa. Nije se nikaj kralo. Ja sam svojeg perkiral u kmicu i nije nikaj falelo (isel sam periodicno kontrolirati- kak da bi to kaj pomoglo).
Sarajevo treba bar dva dana za obilazak.


Prvi...


Ljubazni domacin (jedan od mnogih)


Prvi Talijan je vec parkiral








Meni se cini da je to novogradnja u izvornoj arhitekturi.


Tak se to pije (pored je rahat lokhum - ili ti ga turski med. To smo kak deca jeli dosta.










Oblaci promjene i izvor sparine.


Vidi se da je pocel filmski festival pa sam gledal da li bi mozda videl Monicu.




Salko. Ono kaj je govoril je isto jako interesantno.

(Powered by frubar.net)
 
He he, zanimljiv kratki opis mi rodnog grada, jako lijepo  (y)
 
Odlično, odlično, s puno osebujnog stila  (y)

I naravno, čista petica za motor, stvarno je prekrasan  (y)
 
brum said:
Odlično, odlično, s puno osebujnog stila  (y)

I naravno, čista petica za motor, stvarno je prekrasan  (y)

Ne samo to nego mi niko ne vjeruje da trosi od 5,8 do 6,4 l makar imam prosjeke voznje od 60 do 70 kmh po CESTAMA, a to znaci da se mora dati gas (s vremena na vrijeme) i da sam uvijek tezak oko 140 kg.    :misli:
 
Super si ovo opisao. Nisi se javljao što znači da nisi imao problema! Drugi put kad budeš u Bosni svakako se javi!
 
Lijepo, malo si mi izazvao nostalgiju, prisjetila sam se davnih dana kad sam se šetala Baščaršijom, a ćevape da i ne spominjem  :slinavac:

 
To: Robe -  svakako. Znao sam da si u to vrijeme u Jajcu.
To: Renate. U subotu sam prosel kroz tvoj lijepi grad pa sam ti mogel donesti cevape sa Bas carsije. Ili vise volis ih tam konzumirati. Ja ih nisam jel kod Hodzica jer su mi napravili (extra) na Walteru - ali zamisli nisu imali luka.