satori

sismis

New member
kakve satore imate i imate li koju preporuku
i di u zg kupit vodonepropusan šator za 2-3 osobe
za motorijadu i opcenito za kamp

ovaj stari mi je pukel i propušta vodu,ukratko za ku_ac je  :palacdolje:
 
ne kužim se baš nešto u te šatore iako i sam trebam jedan za moto susrete ali evo upravo sam se vratio iz KingCrossa i tamo u Cisalfa-i imaš jedan izložen,čini mi se dobar šator za dvije osobe,vodonepropusan i vodo nepropusna podnica za 230 kn,trenutno na sniženju ali ne znam koja je marka(nisam zapamtio)....... :misli:
 
Tema ti je vec bila otvorena i pisalo se dosta o vrsti materijala i gdje kupiti. Preporuka je www.iglusport.hr, a cijene ozbiljnijih satora koji te nece iznevjeriti se krecu od oko 400 kn pa na vise za 2/3 osobe,

poz
 
kako frgić kaže,odi u iglu-centar u ilici...za dobar šator za 3 osobe ćeš dati cca 800 kn,ali se isplati,imam ga 3-u sezonu i ko nov je  (y)

..što je najvažnije jako lako se slaže  (y)
 
Ako ćeš šator samo za susrete, znači za 2-3 dana i to par puta sezonski onda nemoj davati više od 300 kn. Takav će ti sigurno trajati par godina bez da propusti kišu. Samo ga uvijek poslije susreta raširi i dobro osuši. Ja takav imam već 8 godina. Koštao je u njemačkoj 60 DM u Lidlu.

Druga je priča ako trebaš šator za neke ekstremnije uvjete, jaki vjetrovi, sa kišom, i to tako konstantno par dana ili eventualno spavanja na temeraturama ispod nule. Onda daj veću lovu za šator, ali budi siguran da ni jedan u takvim uvjetima neće trajati vječno.
 
Vukopas said:
kako frgić kaže,odi u iglu-centar u ilici...za dobar šator za 3 osobe ćeš dati cca 800 kn,ali se isplati,imam ga 3-u sezonu i ko nov je  (y)

..što je najvažnije jako lako se slaže  (y)

Iglu sport vise nije u ilici .. sad su u radnickoj iza plinare  (y)
 
Preporučam da uzmeš šator sa dva najlona. Jedan se montira, a drugi se prebaci preko. Taj drugi ti je vodonepropusan, i siguran si...  (y)
 
ja sam u cisalfi u king krosu kupila sator za 4 osobe za 400 kn. odlican je stvarno. lako se slaze, ima onu vodoneprospusnu dodatnu prekrivku, lako se slaze i ima pretprostor za cizmice smrdljivice  :mrgreen:
 
ak uzimas sator za ozbiljnije kampiranje obavezno uzmi onaj u 2 sloja, bolje ce te izolirat od vanjske temperature
 
Sator za tri osobe, dvoslojni, s dodatnim stangama za ulaz (ali nije predprostor koji se da zatvoriti) kupljen u Pevecu za 250 kn. Sasvim dovoljan za susrete i manje kise. Najbitnije je da je dvoslojni i u slucaju kise pazis da dovoljno zategnes vanjski dio koji se ne smije dodirivati s unutarnjim. Uz to ovi novi satori imaju cak i laksi nacin slaganja jer nema vise provlacenja stangi kroz utore nego se sator kukicama kaci za stange. U svakom slucaju preporucujem, ako ne mislis kampirati po velikim kisama pa ti treba profi i skup sator s posebnom zastitom spojeva itd...  :wink:
 
sad sam u lidlu vidio šatore po 70-90 kn. dimenzije 200x120x90. nemam pojima jel to vrijedi ali ako neko hoće neka ode pogledati
 
treba mi za susrete al mora biti vodo nepropusan
evo jedan savjet za one koji ne znaju.. kad postavite šator iskopajte kanal oko njega tako da u slučaju jače kiše voda ide u taj kanal i ne ulazi vam pod šator  (y) al to vas večina zna  :wink:

nego,planiram zeti za 3 osobe vodonepropusan .. znači iglusport i kingcross ?
thnx svima  (y)
 
I ako pise sator za tri osobe onda je to samo za dvije normalne osobe jedino ako ne zelite biti kao ribe u konzervi. Uvijek uzmite  sator za osobu vise ako zelite posteno spavati, mada sumnjam u to jer na motorijadama se uvijek nade netko tko ce u pola pet ujutro pucati iz auspuha sve u sesnaest. Dvostruki satori puno bolje stite od kise i ne zagrijavaju se na suncu kao jednostruki. Provjereno iz osobnog iskustva. Jednostruki je zavrsio u smecu nakon drugog propustanja slabe kisice.
 
Chimpa said:
Iglu sport vise nije u ilici .. sad su u radnickoj iza plinare  (y)

ne idite u Iglu sport jer tam su šatori preskupi da bi ih koristili samo za moto susrete........
bolje je pogledati u http://www.zlatnimedvjed.com.hr/
 
goc said:
ne idite u Iglu sport jer tam su šatori preskupi da bi ih koristili samo za moto susrete........
bolje je pogledati u http://www.zlatnimedvjed.com.hr/
Ako čovjek želi spavati na miru, bolje mu je da si kupi skuplji, bolji šator, koji će mu trajati nekoliko godina. Investicija od par sto kuna više nije velika u odnosu na broj godina koliko će koristiti šator.
 
Ana said:
Sator za tri osobe, dvoslojni, s dodatnim stangama za ulaz (ali nije predprostor koji se da zatvoriti) kupljen u Pevecu za 250 kn. Sasvim dovoljan za susrete i manje kise. Najbitnije je da je dvoslojni i u slucaju kise pazis da dovoljno zategnes vanjski dio koji se ne smije dodirivati s unutarnjim. Uz to ovi novi satori imaju cak i laksi nacin slaganja jer nema vise provlacenja stangi kroz utore nego se sator kukicama kaci za stange. U svakom slucaju preporucujem, ako ne mislis kampirati po velikim kisama pa ti treba profi i skup sator s posebnom zastitom spojeva itd...  :wink:

Ja ga imam i super sam zadovoljan za sada, ima mjesta koliko hoces.
U Stankovcima sam sam spavao u njemu i osjecao sam se kao kralj  :mrgreen: vrtio se na sve strane.....
Mala je razlika u velicini između onog za 2 i ovog koji je prije za 4 nego za 3 osobe a komot puno veci
Zatvorio samo komaricu  i sve super dok npr. od poznanika puno skuplji nije ima tu mogucnosta pa sam se skuha
 
goc said:
ne idite u Iglu sport jer tam su šatori preskupi da bi ih koristili samo za moto susrete........
bolje je pogledati u http://www.zlatnimedvjed.com.hr/

Jesi ti vidio cjene tih satora, kaj mislis jel skupo dati 3.000kn za sator za 5 osoba?
 
linza said:
Jesi ti vidio cjene tih satora, kaj mislis jel skupo dati 3.000kn za sator za 5 osoba?

pa naravno da je puno s obzirom da ti za moto susret ne traba šator za 5 osoba već za 2 čini mi se nepotrebno raspravljati o tome........samo sam naveo adresu na kojoj zaineresirani mogu pogledati ponudu i cjene kako bi imali što veći izbor.......