Savez moto klubova hrvatske

Status
Not open for further replies.

BABA OS

New member
Što je moguće očekivati od udruživanja sportskih moto klubova u Hrvatskoj u novoj 2008 godini?
Došli su novi ljudi sigurno će biti novi odnosi nova pravila igre i ko zna šta još?
 
          ništa.
 
skala said:
           ništa.
Jedna riječ a tako puno rečeno!?
 
BABA OS said:
Što je moguće očekivati od udruživanja sportskih moto klubova u Hrvatskoj u novoj 2008 godini?
Došli su novi ljudi sigurno će biti novi odnosi nova pravila igre i ko zna šta još?
ufff, ja bi malo više informacija trebao da  mogu složiti nekakav realan stav prema toj temi, pa ako može neki link ili nešto slično, jer u mom klubu je totalni mrak i tišina u vezi Oldtimera, odnosno niko niš nezna,a i ne interesira ih,  a mene samo to zanima....
 
Ogi said:
ufff, ja bi malo više informacija trebao da  mogu složiti nekakav realan stav prema toj temi, pa ako može neki link ili nešto slično, jer u mom klubu je totalni mrak i tišina u vezi Oldtimera, odnosno niko niš nezna,a i ne interesira ih,  a mene samo to zanima....
Upravo si izgovorio "bitno".Nitko ništa nezna.Nastavno na takvu situaciju normalno je da otupi percepcija a ona ubije interes kod ljudi.Nakon toga lov u mutnom koliko ti drago na svim razinama.Svi ponešto znamo no to je sve nejasno i neslužbeno.Nit se zna tko vodu nosi nit tko vodu pije.
 
upravo mi je prijatelj rekao za novu klasu 8 u oltajmerima
pa jel se službeno nesmije ništa znat prije više od dva dana prije prve utrke,kao da odeš u trgovinu i kupiš si motor za oltajmere i biraš i koju klasu želiš
jel to tako jako zavladao zimski san ???
 
BABA OS said:
Što je moguće očekivati od udruživanja sportskih moto klubova u Hrvatskoj u novoj 2008 godini?

kakvo udruživanje? Zar nisu udruženi u HMS-u?
 
Jesu i dosad su bili članovi HMS-a sve ove silne godine.Savez je samo trošio.Ne u natjecanja i vozače.Ulagali su u svoje đepove.Danas  HMS nema novaca.Ništa ne posjeduje.Dobro bi bilo da nije tako.Nema "Gazde"koji je sve rješavao nekad.Došli novi.Pitanje je što će se dalje događati.Nešto se zna nešto naslućujemo a gdje su klubovi i članovi u toj priči.Plačat će članarine vjerojatno.
 
husaberg said:
upravo mi je prijatelj rekao za novu klasu 8 u oltajmerima
jel to tako jako zavladao zimski san ???
:misli: Prosvetli nas, i reci o čemu se radi? :shock:
Kolko je meni poznato , Karlovčani već duže briju nešto da se napravi od klase jedan dve klase 175 i 250 ccm-a, al kolko ja znam to su uglavnom bile fantazije na roštiljima uz gemište, :jesus: al  :blahblah: znači li to da to nisu bile samo fantazije??? :misli: :misli: :misli:
E evo vam i rezultata od ove godine, pa malo prokomentirajte, molim vas, jer zanima me i vaše mišljenje.....
 
Statut se mijenja, direktori disciplina takodjer, rade se velike rosade i veliki planovi. Sad sta ce od toga biti i kada cemo mi biti obavjesteni, to nemam poima.
 
Svašta prepričavaju.No mislim da ipak negdje moraju biti informacije.Ako dakle negdje jesu onda ih se mora distribuirat.I to ne "negdje nego u javnost".Bilo kako ali moralo bi se.
Ne tvrdim da su novi koji su došli bez entuzijazma ali javnost rada mora se osigurati.Mediji moraju biti prisutni na svakom važnom sastanku u HMS-u.Većina nas nezna što se događa i na koji način funkcionira sistem.Jednostavno nevjerujem da neki direktor neke  kompanije može bit autoritet Šoli,Roguljiću,Aljinoviću ili Ljeljeku na temi "moto sport".
 
bikerbj said:
prijatelju ali politika je autoritet svemu....
Lucidan i elokventan komentar.Predlažem da idemo još korak dalje.
 
BABA OS said:
Svašta prepričavaju.No mislim da ipak negdje moraju biti informacije.Ako dakle negdje jesu onda ih se mora distribuirat.I to ne "negdje nego u javnost".Bilo kako ali moralo bi se.
Ne tvrdim da su novi koji su došli bez entuzijazma ali javnost rada mora se osigurati.Mediji moraju biti prisutni na svakom važnom sastanku u HMS-u.Većina nas nezna što se događa i na koji način funkcionira sistem.Jednostavno nevjerujem da neki direktor neke  kompanije može bit autoritet Šoli,Roguljiću,Aljinoviću ili Ljeljeku na temi "moto sport".

Ne vidim zašto bi im morao biti autoritet? Osim toga, funkcija predsjednika ne podrazumijeva osvajanje prvih mjesta pa da navedenima to mora imponirati. Radi se o poštovanju funkcije koja se mora zaslužiti radom i rezultatima a ne autoritetu.
 
mate said:
Ne vidim zašto bi im morao biti autoritet? Osim toga, funkcija predsjednika ne podrazumijeva osvajanje prvih mjesta pa da navedenima to mora imponirati. Radi se o poštovanju funkcije koja se mora zaslužiti radom i rezultatima a ne autoritetu.
Drago mi je da si u temi jer si jedan od autoritativnijih moderatora.Ipak ajmo bit manje diplomatski orjentirani.
Ljude biramo ili dizanjem ruku jer su naši ili ih biramo po rezultatima,autoritetu ili po predloženim programima.Ovdje samo razgovaramo o temi koja nas sve zanima.Takav pristup može biti i zanimljiv i kreativan.Siguran sam.
 
Nitko za nikoga ne može unaprijed reći koliko će biti (ne)uspješan..... natjecateljski rezultati nisu uvijet da bi dobro mogao voditi neku organizaciju, dapače, to iskustvo čak može ograničiti vidokrug..... dakle, bitno je biti uspješan poduzetnik i odličan "političar" jer kao takav mora pronači rješenja za sve strane unutar organizacije i pri tome nitko ne smije dobiti sve jer će to značiti da će netko drugi dobiti ništa..... cilj je da svi dobiju nešto a vrijeme će pokazati..... čemu unaprijed zaključivati išta?

ne bi li bilo poštenije i konkretnije da se sve strane upitaju kako mogu pomoći i pridonijeti boljitku umjesto da gledaju samo na to što (ne)će dobiti?
 
BABA OS said:
Drago mi je da si u temi jer si jedan od autoritativnijih moderatora.Ipak ajmo bit manje diplomatski orjentirani.
Ljude biramo ili dizanjem ruku jer su naši ili ih biramo po rezultatima,autoritetu ili po predloženim programima.Ovdje samo razgovaramo o temi koja nas sve zanima.Takav pristup može biti i zanimljiv i kreativan.Siguran sam.

U pravu si, jedino što ti odmah moram reći da ne pratim baš previše ovu temu, ne mislim samo na forumu nego generalno. Kroz priču sa Sašom i ostalim dečkima saznao sam da je Gavrilović postao predsjednik HMS-a, da Điđi vodi brzince... Ni prije a ni danas nisam imao baš visoko mišljenje niti o klubovima kao udrugama građana, niti o pojedincima koji ih vode, a pogotovo ne o HMS-u kao krovnoj organizaciji koju čini, po mom mišljenju, hrpa sitnih kokošara koji se grebu za dnevnicu i eventualno malo janjetine. Od prisutnih trkača, mislim da je Kec možda jedini elokventan za bilo kakve važnije korake. A poznam ih osobno gotovo sve, i moram naglasit da ne mislim time ništa loše. Novi predsjednik HMS-a, kojeg isto osobno poznajem kroz neke druge poslove i kojem sam već godinama ostao dužan da ga vodim na Grobnik da proba stazu, isto je veliki pozitivac ali teško mi je vjerovati da će on išta napraviti. U svakoj organizaciji postoje zimzeleni i listopadni ljudi. Ovi drugi su vrh piramide, obično postavljeni, a i rušeni političkim utjecajem, dok su prvi operativci koji realno drže stvari u svojim rukama. I šta se sad dogodilo, Gavrilović je izabran za predsjednika. Moje pitanje bi bilo slijedeće: kako vi mislite da čovjek poput njega, sposoban bez ikakve sumnje ali bez poznavanja tematike, može voditi jednu takvu organizaciju ako ga minimalno 6 mjeseci godišnje nema u Zagrebu a više od pola toga niti u Europi? Naravno da se odmah nameće logičan zaključak da tada zimzeleni preuzimaju igru a to su isti ljudi s kojima se koljete već godinama i opet ste na početku.
Da ne ispadne da pljujem samo po HMS-u, predlažeš neko okupljanje klubova. Opet ću napamet malo teoretizirat... i izjavit da nema ništa od toga jer to jednostavno naš mentalitet ne dopušta. No, možemo za probu analizirat šta bi bilo kad bi bilo. Sutra se svi klubovi "nešto" dogovore i ujedine. I šta onda? Opet ti treba krovna organizacija koja se zove HMS, ili ćete moći organizirati neslužbeno paralelno prvenstvo. To imate i na happeningu. Mene osobno s jedne strane totalno baš briga za cijelu stvar, dok mi je s druge žao jer se u HR počeo buditi moto sport i ima dosta mladih, i malo manje mladih dečki, koji odlično voze i imaju nekog potencijala a koji će po svemu sudeći opet ostati samo lokalni heroji za jedan dan.
I sad se vraćam na početak. Vilko Sever. Takav čovjek bi bio potreban a toga više nema. On je imao autoritet o kojem pričaš, kojeg je sagradio na poštovanju... ali i koje je proizašlo iz straha.  :wink:
 
mate said:
U pravu si, jedino što ti odmah moram reći da ne pratim baš previše ovu temu, ne mislim samo na forumu nego generalno. Kroz priču sa Sašom i ostalim dečkima saznao sam da je
Mudro zboriš Mate. Kad čovjek malo razmisli...
 
Za probu analizirat,hm!? nije loš prijedlog.Više je mogućih riješenja.Naprimjer.
Kako bi funkcionirao HMS bez klubova?.Isto tako kako bi klubovi ujedinjeni izvan saveza ostvarivali svoje interese u HMS-u ili kako bi to funkcioniralo kad bi vozači imali svoj sindikat?.Navodno sindikat nemože u neprofitne.No savez je itekako za nekog profitan.Ne i za vozače.Bile bi to dvije strane koje bi na ravnopravnim pozicijama ostvarivali svoje interese.Bilo bi sigurno dosta zajedničkih tema za staviti na papir.Sad su učlanjeni nemaju sindikat i čini se nemaju neke važne interese jer takovih razgovora nikad nema.Sve će se odvijati i dalje po direktivi(organi upravljanja ,lobiranja , nadglasavanja).
 
Status
Not open for further replies.