savijanje plexiglasa

oriano said:
Nisam ni mislio da je plexi tako lak za oblikovat grijao sam fenom i natezao na kalup.
Ako vam se desi da se probuši može se sa komadičem škarta pokrpat.
Sutra dotjeravam detalje poslat ću još koju fotku.

Fenom za što ? Onaj industrijski il onaj od mame za kosu
 
Podanu radim tek navečer je staklo kolko tolko leglo.
Iskreno rečeno ispalo je malo kineski.

Napravio bi od nekog štopsvjetla poklopčić koji bi pokrio žarulje.

led bi slagao ali imam još neke stvari za dovršit ako ispadne dobro stavit ću slike.

 
ktm977 said:
ej a di se nade gips i koliko kosta,i di bi moga nabavit pleksiglas???

Jel se ti to zajebavaš  :misli: Neznaš gdje kupiti gips? Probaj u ljekarni ( za nuspojave ne odgovaram)  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
maRRio 8 said:
Ček ti se zajebavaš il kaj??? :misli: :misli: :misli:
cini mi se da se zajebava jer inace kak pise postove djeluje mi da mu je pamet u granicama normale.
 
OldBoy said:
       ...ja kuhao pa ništa, neki materijali na 100 još uvjek ne popuštaju (konkretno, aftermarket vjetrobran od Horneta kupljen u Motormaniji, nisam uspio korigirati zakrivljenost niti malo).
Probao sam i ja carobirat s pleksijem pa bas i nije islo, tako da me rezultati oko izrade ovog stop svjetla blago receno iznenadjuju! (y)
oriano said:
Evo skoro gotovo.
Nije ko original ali zadovoljan sam s obzirom koliko sam sumljao u izvedivost.
Sada moram izmislit nekakav crveni filter koji bi stavio preko žarulja.
I još par detalja možda ledice umjesto žarulja.
Koju debljinu pleksija si koristio i koliko si ga dugo grijao da ti je tako lijepo sjeo na kalup? :misli:
 
znam ja da ga ima u ljekarni!ali me zanimalo da li se moze nabavit na nekom drugom mjestu gdje se uobicajeno uzimau vece kolicine,jel na takvom mjestu bi bilo dosta povoljnije.ja iman plan radit dosta velike kalupe,necu doc u ljekarnu i narucit 200kg gipsa  :wink: .a inace ljudi pazite malo sa tim komentarima u vezi pameti......
 
Gato said:
Probao sam i ja carobirat s pleksijem pa bas i nije islo, tako da me rezultati oko izrade ovog stop svjetla blago receno iznenadjuju! (y)Koju debljinu pleksija si koristio i koliko si ga dugo grijao da ti je tako lijepo sjeo na kalup? :misli:

aftermarket vjetrobrani i slicne stvarce su izradjeni od polikarbonata i zato ih je nemoguće naknadno formirati zagrijavanjem....
sa pleksijem uz malo strpljenja ne bi trebalo bit nikakvih problema, bez obzira na debljinu...
 
ktm977 said:
znam ja da ga ima u ljekarni!ali me zanimalo da li se moze nabavit na nekom drugom mjestu gdje se uobicajeno uzimau vece kolicine,jel na takvom mjestu bi bilo dosta povoljnije.ja iman plan radit dosta velike kalupe,necu doc u ljekarnu i narucit 200kg gipsa  :wink: .a inace ljudi pazite malo sa tim komentarima u vezi pameti......
ocekujes pravovaljani odgovor a ne napises da zelis vece kolicine i povoljniju cijenu :misli: (y)

Neznam kolko si postova procitao od Icek.a ali ja sam podosta i decko se stvarno kuzi u dosta stvari i normalno da ti nije jasno kad postavi jedno takvo pitanje!?! dal misli ozbiljno ili se zeza i jos k tome ako je vec u temi pisano s kakvim fenom! Nitko nista uvredljivo nije mislio cak potpuno suprotno!

Inace kad zelis potpun pravovaljan odgovor onda postavi i potpuno pravovaljano pitanje :wink: (y)