Savjet odjeća na putovanje

markotornic

Member
Relativno sam novi pa ako moze savjet od iskusnijih. Trebao bih slijedeci tjedan prema Dalmaciji pa me zanima neka preporuka kako bi se vi obukli ispod odjela, imam moto hlace i jaknu. Naime do sada sa radio uglavnom krug cca 200 kn po toplijem vremenu. Kada je hladnije jace se obucem, slojevito, ali do sada nisam bio na motoru cca 5-6 sati u komadu pa nemam pravu sliku. Unaprijed hvala.
 
Vrime u Dalmaciji je ove godine skroz porebambilo, tako da štagod obučeš, sigurno ćeš falit.



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
https://www.louis.de/produktkategorie/motorrad-funktionsbekleidung-waesche/175

Izaberi nešto ovdje, bitno je da podhlaće i majca dobro "dišu". Bez njih znoj ide ravno po hlačama i jakni, uzmi i nešto toplije jer kroz Liku zna biti puno hladnije nego na ostalim dionicama.
 
Shepa said:
Vrime u Dalmaciji je ove godine skroz porebambilo, tako da štagod obučeš, sigurno ćeš falit.



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

Pet vikenda sam putovao dole a za zadnji sam ostavio šećer, Beverly sa koferom. :mrgreen: Koji gušt kad do Karlovca nosiš jednu jaknu/kacigu/rukavice, pa onda nakon Korenice odnosno Gračaca ponovno ljetna varijanta... :mrgreen:

Uzmi samo to što si nabrojao,  eventualno još jednu majicu dugih rukava u ruksak.
 
Ako je duže putovanje onda obavezno kožni 2 djelni kombinezon i ispod majca iz LIDLa i kratka majca dolje, ako je hladnije  duge gaće iz LIDL-a...

Uglavnom LIDL is your friend...
 
Sunčane naočale i japanke  :mrgreen: :mrgreen:
 
Pa ne ide čovjek na plažu da nosi trodjelni badić...








Naočale, japanke i šešir :D
 
Kiki_Rotten said:
Sunčane naočale i japanke  :mrgreen: :mrgreen:

Je, ako vozi skuter, inače mu toplina mašine spali dlake na nogama,

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 
Zog said:
Je, ako vozi skuter, inače mu toplina mašine spali dlake na nogama,

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

ili zapali jaja ako vozi KTM ! :mrgreen:
 
markotornic said:
Relativno sam novi pa ako moze savjet od iskusnijih. Trebao bih slijedeci tjedan prema Dalmaciji pa me zanima neka preporuka kako bi se vi obukli ispod odjela, imam moto hlace i jaknu. Naime do sada sa radio uglavnom krug cca 200 kn po toplijem vremenu. Kada je hladnije jace se obucem, slojevito, ali do sada nisam bio na motoru cca 5-6 sati u komadu pa nemam pravu sliku. Unaprijed hvala.

Računaj na temp. oko 30 na moru sa dobrom šansom za pljusak.

Poželjan je T-shirt (po želji i gaće) koje ne upijaju znoj. Vanucci iz Louisa se usmrdi nakon par sati korištenja.
Oprema za bicikliste iz Lidla je daleko jeftinija i ne usmrdi se tako lako.

I ne zaboravi ponjeti kišni kompletić :wink:
 
Zog said:
Je, ako vozi skuter, inače mu toplina mašine spali dlake na nogama,

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

Di ćeš bolje, odmah dobije i besplatnu depilaciju  :mrgreen: .
 
Nekidan do Knina i malo iza 30, a onda bi, da sam imao sa sobom, navukao i zimsku podstavu od Korenice do Karlovca. Poslije opet semi summer edišn  :021:
Uglavnom, šta imaš od opreme uzmi jer može bit svakako. Ovo ljeto samo jednom nisam totalno pokisao na dužim vožnjama.