Savjet oko poderanog navoja

berislavv

Active member
Pozdrav
Dakle kao što se vidi na donjim slikama navoj koji drži amortizer je poderan totalno pa bi sada to trebalo napraviti.Nažalost i drugi je u istom stanju

Ima tko kakav pametan savjet/majstora koji to zna napraviti?
Ili da probušim rupu kroz sve to i gurnem vijak odotraga i stegne s dvije strane??

 
skinuti amortizer...odpiliti postojeci saraf(sto je blize moguce uz karoseriju)...i zatim na isto mjesto zavariti jedan kvaliteniji(tvrdi) saraf...to slici to bi mogao biti m10 ili m12....kada sve sve to lijepo zavari...pofarbati (pospricati) crnim sprejom...i eto ! I da....obavetno skinuti minus klemu sa baterije....prije varenja....da nebude poslije suza.... :mrgreen:
 
bmw m 5 said:
skinuti amortizer...odpiliti postojeci saraf(sto je blize moguce uz karoseriju)...i zatim na isto mjesto zavariti jedan kvaliteniji(tvrdi) saraf...to slici to bi mogao biti m10 ili m12....kada sve sve to lijepo zavari...pofarbati (pospricati) crnim sprejom...i eto ! I da....obavetno skinuti minus klemu sa baterije....prije varenja....da nebude poslije suza.... :mrgreen:


akumulator je ovako i onako već dole :)
M10 je u igri
 
ma ja bi tu narezao M8 i bok..ionak ti samo drzi da ne ispadne van a to ce i m8 odradit a tijelo sefafa koje preuzima silu ti ostane iste jacine..
ili vari..ili odrezi seraf i na mjesto di bi vario izbusi rupu i narezi navoj pa bubnes seraf izvana.
ipak..M8 narezi :mrgreen:
 
Druže Bero, u ovom slučaju definiivno poslušati vrlo konstruktivan prijedlog druga BeMWeja .....  (y)

reži i zavari novi vijak ( tvrdoće 10.0 )  (y)
 
strasilo said:
Druže Bero, u ovom slučaju definiivno poslušati vrlo konstruktivan prijedlog druga BeMWeja .....  (y)

reži i zavari novi vijak ( tvrdoće 10.0 )  (y)

moze i 12.9, jaci je a i lakse ce ga nac :wink:
 
jolly the roger said:
moze i 12.9, jaci je a i lakse ce ga nac :wink:

apelirao samna minimalno 10 ... ali ni više nema potrebe...

a sad ovo boldano....  :misli: ... jebote, meni nikako nije jasno da u ZG postoji nešto što je teško naći, a isto to u PŽ ima u svakoj željezari...  :misli: .... a uz to ne mora ići dalje od "vijci Kranjec" ..... jer sam ih kod njega vidio ...  :mrgreen:
 
strasilo said:
apelirao samna minimalno 10 ... ali ni više nema potrebe...

a sad ovo boldano....  :misli: ... jebote, meni nikako nije jasno da u ZG postoji nešto što je teško naći, a isto to u PŽ ima u svakoj željezari...  :misli: .... a uz to ne mora ići dalje od "vijci Kranjec" ..... jer sam ih kod njega vidio ...  :mrgreen:

jebo kranjeca, nezna spontano ni pivu platit neg ga mora napakoscena banda natjerat :no:
 
na sve ovo još dodajem - kad ga odrežeš, ostatak koji je u šasiji izbuši sa bušilicom. Novi vijak prvo stavi u rupu pa onda zavari.

Jer ako dobro ne variš.................ovak bude sigurnije (y)
 
Hvala svima sad mi još treba aparat za varenje  :mrgreen:
 
ajde ajde riješit ćemo to
stavit ću ramu u gepek pa kod tebe kad ću po mašinu dolazit :D
 
Ima još jedno polurješenje  :misli: ,zalipiti to s loctite za oštečeni navoj (ne za osiguranje ,.ebi ga sad 443  :misli:) prije toga  dobro odmastiti montirati zavidati maticu pustiti da kemija napravi svoje i gibaj...
Kotrlj !
 
nareznice te cekaju, reci kad idemo po njih  :)
 
možeš i do mene doletit da ti to sredimo..  (y)
 
freebikercroatia said:
na sve ovo još dodajem - kad ga odrežeš, ostatak koji je u šasiji izbuši sa bušilicom. Novi vijak prvo stavi u rupu pa onda zavari.

Jer ako dobro ne variš.................ovak bude sigurnije (y)
preporucio bih to nekoga tko zna dobro variti...i obavezno sa co2 aparatom.....i jos da je aparat ESAB.... :mrgreen:........varenje elektrodama...odavno je prevazideno.... 8)
 
Hvala svima na konstruktivnim prijedlozima.

Probat ću prvo narezat M8 gore pa da vidimo kako će izgledat
 
ostaje ti još jedna mogućnost prije nego kreneš išta pilit i narezivat..probaj nać M10 maticu sa manjim korakom od ovog navoja na slici..stavi podloške na ovaj izlizani dio da ti uhvati na početku gdje se nazire još par gangova i silom ga našarafi..možda zagrizne :misli: :shock:
 
grgaSH said:
ostaje ti još jedna mogućnost prije nego kreneš išta pilit i narezivat..probaj nać M10 maticu sa manjim korakom od ovog navoja na slici..stavi podloške na ovaj izlizani dio da ti uhvati na početku gdje se nazire još par gangova i silom ga našarafi..možda zagrizne :misli: :shock:


teško
toliko je poderano da je promjer  9 mm