Savjeti o kupovini er5

ROPE

New member
Trebam pomoć oko izbora mog PRVOG motora. Do sada sam vozio skutere i 125tice, ali ništa konkretno. Trenutno imam Beverlya 200 ali me ne zadovoljava za putovanja. Na raspolaganju imam 5000€, pa kako sam našao da se samo Kawasaki ER5 uklapa u tu lovu zanima me vaše mišljenje o tom motoru. Moje potrebe su cjelogodišnja vožnja po gradu (Rijeka) i par putovanja godišnje do dalmacije.

Svaki savjet zlata vrijedi!,
 
Ma, ima tu jos mac puno motorcekov.. =) Imas Hyosung Comet 650, Suza GS 500 E, Kawic KLE... Onda imas rabljene motore.. Moj savjet: Kupi si Moto Puls katalog pa malo prolistaj i vidi, i razmisli o kupovini rabljenog.

P.S.: ja ti samo govorim sto jos ima - da me nebi krivo shvatio, ER-5 je super motor.. (valjda :D )

E, i malo off-topic u moju korist : Kawasakic Z 750 i pocetnik isto kao i striko gore.. kak bi to proslo? :D .. sastavio popis i dodje mi Z 750 kao neki Best Buy i Suzic kao Gran Prix.. :D :mrgreen:
 
Ja mislim da se isplati kupit tog motorceka. Za tu cijenu nema boljeg. Samo naprijed s kupnjom. 8)
 
Fire Breath said:
Ma, ima tu jos mac puno motorcekov.. =) Imas Hyosung Comet 650, Suza GS 500 E, Kawic KLE... Onda imas rabljene motore.. Moj savjet: Kupi si Moto Puls katalog pa malo prolistaj i vidi, i razmisli o kupovini rabljenog.

P.S.: ja ti samo govorim sto jos ima - da me nebi krivo shvatio, ER-5 je super motor.. (valjda :D )

E, i malo off-topic u moju korist : Kawasakic Z 750 i pocetnik isto kao i striko gore.. kak bi to proslo? :D .. sastavio popis i dodje mi Z 750 kao neki Best Buy i Suzic kao Gran Prix.. :D :mrgreen:

početnik + z750...što se tiče stanja na forumu: jedan podrapan , drugi D.O.A.

pa si ti razmisli
 
jolly the roger said:
početnik + z750...što se tiče stanja na forumu: jedan podrapan , drugi D.O.A.

pa si ti razmisli

Vis, to ocito neki napad japana na svijet - bace na trziste Z 750 - motor koji kosta malo vise od 125-ica a brz ko ovi od 80 000 kn :no: :anger: :mrgreen:

Ma, nije on do Suze :D :liza: :dribble:
 
fin je to motor mislim izgled i sve ima 50 ks imas u crvenoj i crnoj boji a meni jedini shit je bubanj kocnica nazad a sto se tice potrosnje bez pretjeranog divljanja je jako razumna
 
pike_ said:
fin je to motor mislim izgled i sve ima 50 ks imas u crvenoj i crnoj boji a meni jedini shit je bubanj kocnica nazad a sto se tice potrosnje bez pretjeranog divljanja je jako razumna

To si procital u Moto Puls kazalogu :D :D
 
Fire Breath said:
pike_ said:
fin je to motor mislim izgled i sve ima 50 ks imas u crvenoj i crnoj boji a meni jedini shit je bubanj kocnica nazad a sto se tice potrosnje bez pretjeranog divljanja je jako razumna

To si procital u Moto Puls kazalogu :D :D
kaj je bitno glavno da je covjeku prenesel pravu informaciju :|
 
E, nes me zanima.. Usporedba ER-5 i Suza GS 500 E.. Suzuki po novome dodje 40 000 kn, sto je mrvicu vise od ER-5 ( par sto kn ) a ima iza disk i monoamortizer, 52ks, manje kil (znaci valjda je i jaci ) i ima 20l tank.. Jedino kaj kawic ima bolje je vodeno hladjenje dok ovaj ima zracno.

Moze, molim ljepo, to neko prokomentirati i malo usporediti ta 2 motora?

hvala..
 
Da Ruting uvaža i novi model CBF500 bila bi tu velika borba u toj klasi. Mislim da bi CBF bio tada najpametniji izbor, a budući da sad nema tog modela na našem tržišti onda definitivno SUZUKI GS 500 F.
 
Fire Breath said:
pike_ said:
fin je to motor mislim izgled i sve ima 50 ks imas u crvenoj i crnoj boji a meni jedini shit je bubanj kocnica nazad a sto se tice potrosnje bez pretjeranog divljanja je jako razumna

To si procital u Moto Puls kazalogu :D :D
sta ja znam dali momak ima motopuls kat. :D
aj ba nisam nista slago
 
tomee said:
ma daj pusti njih koja je to spika za zenske

ziva glupost :evil:

Ma pusti ... ima nekaj u tome. Ja svaki put dok se sednem na motor se osjećam nekak ženstvenije, ... popravljam si frizuru u retrovizoru, gledam dal mi paše boja jakne uz boju motora i tak. :LOL: :LOL: :LOL:
A skužil sam i da se frajeri okreću .... :love:

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
HONDA-biker said:
Da Ruting uvaža i novi model CBF500 bila bi tu velika borba u toj klasi. Mislim da bi CBF bio tada najpametniji izbor, a budući da sad nema tog modela na našem tržišti onda definitivno SUZUKI GS 500 F.

mislim da se uvozi taj motor!!! zapravo....jedan CBF se uvozi ali neznam jel to 500 ili 600!? ima na honda.hr ziher
 
Kawaman said:
tomee said:
ma daj pusti njih koja je to spika za zenske

ziva glupost :evil:

Ma pusti ... ima nekaj u tome. Ja svaki put dok se sednem na motor se osjećam nekak ženstvenije, ... popravljam si frizuru u retrovizoru, gledam dal mi paše boja jakne uz boju motora i tak. :LOL: :LOL: :LOL:
A skužil sam i da se frajeri okreću .... :love:

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

ti si lud ha ha ha :D
 
Ja imam er5 i slicne su mi potrebe ko i tebi (90% grad, 10% otvorena cesta). Za to ti je savrsen motor. Nije neka mrcina, ne puca od snage, nisi glavna faca u selu, al za te nofce je jako isplatifffff....fff...f. Mislim da konj vise - manje u odnosu na GS se ni ne osjeti.
Najbitnije je to kaj bus se naucil vozit, a onda lakse sjednes na nesto vece.
 
Fala svima na stručnim savjetima, :D Čuo sam da Suza ima katastrofalno loš servis i djelove pa mi nekako i nije zapela za novčanik. Zanima me dali tko zna (pogotovo 2Fast) koliko je ubrzanje za Er5 i koliki je on u usporedbi sa Z750 (dužina, veličina- ono na oko?). Pošto ću ga imati neko duže vrijeme (bar 2 god.) treba mi što više informacija. Što se tiče onoga za žene, čuj svatko ima pravo na svoje mišljenje (i osjećaje- ako se osjećaš neugodnu u svom tijelu, your problem :) :) :) )