Savjeti; R1 CBR

sv24

New member
Pozdrav, znači imam u planu kupiti Yamahu R1 ili Hondu CBR 1000 (godište između 2000.-2007.) dobro bi mi došlo par savjeta oko troškova servisiranja, registracije, mane/prednosti motora i različita iskustva s tim motorima.
Hvala Vam unaprijed Lp  :)
 
sve ti je koliko para toliko muzike, Honda / Yamaha isto sranje drugo pakovanje..rega ista,troskovi isti..e sad kvarovi..najbitnije ti je od koga uzimas motor..ima ih ubijenih a godinu star a ima 10g ko nov..sto noviji to bolji al nije pravilo..R1 ljepsa a hondu uvijek mozes kasnije prodat nekom koji je zarazen sa honditisom :mrgreen:
 
yamaha r1 ima problema sa magnetom, 2006, 2007. to cim ju kupis ako nije mijenjan moras ti promjenit. gle, stvar je koji ti bolje lezi, trosit ces lovu na koji god da uzmes. ja sam sebi planirao uzet r6 06-07 pa kad sam probao zx6r 07 nisam ni razmisljao sta cu uzet (kawa). a i sad neces nac nista po ok cijeni jer su cijene u nebesima. jednostavno probat i vidjet sta ti bolje lezi
 
Ima i sc57 problema sa alternatorom, ako nije mjenjan.
Honda se 10 puta lakse vozi od yamahe.
R1 ispod 2005e ne uzimaj, mrtvacki sanduk, pogotovo za pocetnike.
 
Imam dovoljno iskustva, samo nemam iskustva sa ovim markama pa su mi dobro došle neke informacije...

Hvala svima na odgovorima :)
 
gastajbarter said:
sve ti je koliko para toliko muzike, Honda / Yamaha isto sranje drugo pakovanje..rega ista,troskovi isti..e sad kvarovi..najbitnije ti je od koga uzimas motor..ima ih ubijenih a godinu star a ima 10g ko nov..sto noviji to bolji al nije pravilo..R1 ljepsa a hondu uvijek mozes kasnije prodat nekom koji je zarazen sa honditisom :mrgreen:
De gustibus non est disputandum....odkad je r1 lijepša od Honde, ajme majko kakvih nas sve ima.... :smiley:
 
sv24 said:
Imam dovoljno iskustva, samo nemam iskustva sa ovim markama pa su mi dobro došle neke informacije...

Hvala svima na odgovorima :)

Test vožnja rješava sve nedoumice.
Ako imaš u džepu novaca, na njuškalo, nađeš, probaš jednog, probaš drugog i to je to.
Sve ostalo je rekla kazala, osim savjeta na što pripaziti, kvarovi, servisi,...
 
zek@n a kakva je situacuja sa 2004/2005..te nemaju problema sa magnetom?