sažetak jedne kratke vožnje

Status
Not open for further replies.

strasilo

Motorator
Jučer navečer, nakon posla, krenuh "po službenoj dužnosti" motorom u Lipik.

Nabacih opremu, ugrijah motor i laganini..... Usput pozdravim neke likove u Saxu, samo si mahnusmo, a oni p...e neće samnom .. 

Stadoh na INA-i dopuniti koju litricu, čisto da se nađe... 

Vani već pomalo mračak, onako ni dan ni mrak, ali trebaju svjetla. Do Brestovca laganini, a onda opleti po gasu. Tako sam vozio nekih par minuta sve dok nisam naletio na prvi traktor bez osvjetljenja. Koči, drž-nedaj, vamo-tamo i prođm ga nekako ... sviram mu, spominjem familiju, srednjak mu skoro u oku... Ajd reko dobro, sve je OK... ajmo dalje.... Opet ja zaleg'o, i po gasu.... Par kilometara dalje, tamo kod skretanja za "Mavrovića" opet ista situacija, samo sam ovdje bio na pravcu, pa sam ga na vrijeme spazio... Ulazim u Orljavac i na prvoj "S" krivini parkiran traktor uz cestu, ali do pola ceste viti i naravno opet bez osvjetljenja... Opet koči, prelazak u drugu traku u sred zavoja, s druge strane vidim svjetla, a ja gubim putanju... opet drž-nedaj.... ali uspijem se vratiti na svoje.... Mislim si koja sam ja budala... ali opet reko, ovo je zadnje selo u nizu, valjda ih više nema... bio sam upravu !

Ali tu nastaju novi neslućeni problemi. Taman prođem Kamensku i opet po gasu. Reko, tu su zavoji OK, cesta nije loša, a i nema sela i ljudi.... I tu sam bio u pravu. Taman pređem apreko hupser-mostića i opletem po gasu, kad ONO .... obitelj divljih svinja (sa rođacima) pretrčava cestu u pola zavoja... i opet drž-nedaj... neznam ni kud bi ni šta bi, oni se uzjebali, a ja još više.... Odjednom se stvori neki prolaz među njima i uspijem tu proći kroz njih bez posljedica... Osjetim srce u petama... 

Više nisam načisto kako bih vozio i bi li uopće vozio...

Dolazim na Bučje, na usponu vidim srebrnog Passata ispred sebe i polako ga stižem! Dolazimo do vrha i kreće spuštanje, a ja krećem u obilaženje. Ima laaagani lijevi, pa odmah jači desni, pa još jedan desni. Kod lijevog krećem, ali i lik u autu počinje ubrzavati, ja mu već na pola auta, ali on i dalje ubrzava, a ja više nemam prostora... Šaltam nižu i po gasu jer više nemam vremena za kočenje i uspjevam mu uletiti prije drugog desnog... 

Do ulaska i Pakrac na sreću nisam više imao bliskih susreta...  U pakracu mi se nakači neki lik u autu DA tablica i izaziva na trku, mslim si šta mi to treba u životu, ali razum je ipak prevladao ( :x ) i prihvatim trku.. naravno da nije imao šanse i stigao me tek na semaforu u centru... Ja lijevo on desno i svi sretni 

Napokon sam stigao na odredište...

Popih prvo jedno pivce da smirim živce, a kako to uglavnom biva, popio sam odmah i drugo, naravno pod izgovorom živaca  :mrgreen:

Potražih ekipu koju sam naravno brzo našao, bar jedan dio... a drugi dio nam se obrzo pridružio...  :mrgreen:
No kako to nije dio bitan za ovu priču, preskočit ću ga...

Ponovo nisam dozvolio da razum prevlada, pa sam popio još samo jedno pivo i prešao na sokove ...  :(

Došlo je i vrijeme povratka !

Nisam pošteno niti sjeo na motor a već me zaustavila prva patrola :x ... Imaju akciju na SVE ... alkohol, mladi vozači, pojas, kaciga, broj cipela... Ja naravno u savršenom stanju, osim što nemam tablicu...  :mrgreen: Tu nastupa dugo "kovani plan" koji prolazi kao po loju .. ( :oops: )

Krenuh dalje, prolazim prvo selo i dam si malo oduška po gasu... Mrak ko u guznom otvoru... Kako nemam retrovizore, par puta sam se okrenu da vidim prati li me tko, ali je bilo tako mračno da mi se bilo pomalo neugodno ponovo okrenuti... strava i jeza...  :mrgreen: Taman prelazim fupser-most i ponovo dodajem gas kad mi iz šume izleti jedna lisica. Vrti mi se po glavi da je lisica mala i da bi najbolje bilo da niti ne pokušavam izbjegavanje jer idem dosta brzo i u tom manevru bi mi se mogao motor oteti kontroli ! Ova lisica je imala sreće i uspjela me izbjeći ..  :mrgreen: kao i dvije slijedeće, ali četvrta nažalost nije bila te sreće pa sam ju zakačio lijevom nogom i zadnjim točkom.... kaaakav hUUUpser ! Što od šoka, što od straha, nisam se zaustavljao već sam nastavio dalje u malo lakšem ritmu dok se malo ne saberem. Dolazim do Kamenske i reko ajd tu je jedan pravac, pa da se malo opustim i opletem po gasu, kad mi iz mraka izjeti čudno crveno svjetlo koje maše u svim pravcima... policija opet .. pošto nisu mjerili brzinu, samo su pregledali papire, ja složih istu priču kao i sa prethodnom skupinom drugova u plavom i nastavim dalje...

Prolazim most prije Orljavca i bacam ga u lijepi desni zavoj kad se nađem usred šljunka na cesti, za koji se mogu zakleti da nije bio tamo prije par sati ! Malo me razbacao lijevo-desno, ali sam se uspio održati na motoru i sad već poprilično zamišljen o ovoj vožnji nastavio sam dalje u lakšem nivou. Do Požege na sreću više nisam imao većih doživljaja osim što me u Završju neki lik sa Cliom skoro izgurao sa ceste, ali tu sam i sam bio malčice kriv jer asm ga išao obilaziti gdje baš i nisam smio, a i bili su znakovi o radovima na cesti pa smo došli u situaciju da smo istovremeno obilazili istu rupu na cesti..  :mrgreen:

U Požegi kod Grabrika još jedna patrola me zaustavlja, ista spika i laku noć-laku noć ... napokon sam stigao kući u komadu.... !
 
  :shock: :shock:
Jebate,skoro RIP :mrgreen:
Dobro da si ti nam dobro,jer tko bi nam ubuduće pisao takve umotvorine :mrgreen: (y)
 
ma nije za RIP  :mrgreen: , ali sam šokiran da mi se sve to uspjelo desiti na samo jednoj vožnji od 100tinjak kilometara i u par sati ...  :mrgreen:
 
strasilo said:
ma nije za RIP  :mrgreen: , ali sam šokiran da mi se sve to uspjelo desiti na samo jednoj vožnji od 100tinjak kilometara i u par sati ...  :mrgreen:

Fakat je splet nevjerojatnih okolnosti,ali može ti se desiti i za manje km 8)
 
1. ak nisi imao tablicu zašto si stao....
2. jebeš Don Kihota i njegove vjetrenjaće
3. pa šta bi mi bez tebe

:mrgreen:
 
1) da vidim jel mi prolazi dugo "kovani plan" ...  :mrgreen:
2) jebi ih ti ...  :jesus:
3) bili sretni ...  :mrgreen:
 
strasilo said:
1) da vidim jel mi prolazi dugo "kovani plan" ...  :mrgreen:
2) jebi ih ti ...  :jesus:
3) bili sretni ...  :mrgreen:
1. pravi si kovač
2.ja sam izbirljiv
3.nisi u pravu
 
To se samo tebi može izdogađati  (y)
Da si popio još koje pivo tko zna što bi još vidio po cesti  :jesus:

A ja kako sam bio izgubio tablicu puno "slobodnije" sam se vozio, pa stvarno razmišljam da i ubuduče tablica bude u bunkeru ispod sica. A i samo to što nemaš tablicu "odvuče" pažnju policiji, pa ostale detalje neprimječuju  :mrgreen:
 
Hvala svima koji su glasali za mene i ovu priču....  (y)
 
Status
Not open for further replies.