SBK 2010

Ducati službeni otkazao test bez definicije točnog razloga, a slijedom toga "otpao" i novi satelit team Ducati Althea koji bez tvorničke pomoči nije u mogučnosti pohoditi test, što im je i dobro došlo jer je Shakey tek prebolio gripu.
Smrz vozi RSV4, ali još nije definirano sigurno hoće li B-G team biti na Apriliji u 2010.
Honda, Aprilia SBK i test Team, Suzuki i Yamaha su potvrdili dolazak
 
U Valeniciji su se našli i menageri ukupno šestorice vozača koji su "izvisili" Aprilijinom, odnosno Piaggiovom odlukom o povlačenju iz Moto2 projekta.
Između njih su i 3 svjetska prvaka koji nemogu vjerovati da neće voziti u 2010. Talmacsi, Simon i Di Meglio.
Plan im je nastupiti udruženo protiv Aprilie a prića se i o tužbi koja je vjerovatno daleko od realnosti zbog njihove dugogodišnje dosadašnje suradnje.
Spominje se čak i mogučnost da se "šestorica žigosanih od strane Aprilie" pojave u 2010 sa svojim 250 2T Aprlijama, što je pak također malo vjerovatno zbog mogučnosti da i pobjede te time naprave smiješnim Moto2 projekt kao takav.

 
joke said:
U Valeniciji su se našli i menageri ukupno šestorice vozača koji su "izvisili" Aprilijinom, odnosno Piaggiovom odlukom o povlačenju iz Moto2 projekta.
Između njih su i 3 svjetska prvaka koji nemogu vjerovati da neće voziti u 2010. Talmacsi, Simon i Di Meglio.
Plan im je nastupiti udruženo protiv Aprilie a prića se i o tužbi koja je vjerovatno daleko od realnosti zbog njihove dugogodišnje dosadašnje suradnje.
Spominje se čak i mogučnost da se "šestorica žigosanih od strane Aprilie" pojave u 2010 sa svojim 250 2T Aprlijama, što je pak također malo vjerovatno zbog mogučnosti da i pobjede te time naprave smiješnim Moto2 projekt kao takav.

Znači, vesela večer!  :mrgreen:
 
joke said:
Ducati službeni otkazao test bez definicije točnog razloga, a slijedom toga "otpao" i novi satelit team Ducati Althea koji bez tvorničke pomoči nije u mogučnosti pohoditi test, što im je i dobro došlo jer je Shakey tek prebolio gripu.
Smrz vozi RSV4, ali još nije definirano sigurno hoće li B-G team biti na Apriliji u 2010.
Honda, Aprilia SBK i test Team, Suzuki i Yamaha su potvrdili dolazak

Isto kao što nije bilo sigurno da će Camier voziti.  (y)
 
Camierovi pregovori otpočeli su početkom ove sezone, a Smrzov je "friško" u pregovorima.
Koliko sam imao dostupnih informacija, Aprilijaši su im pristupili tijekom zadnjih utrka kao i večini "privatnika", te im ponudili RSV4
I ova koju Smrz vozi nije posuđena iz tvorničkog teama, več je posebno za njega složena.

Moje osobno mišljenje je isto da je to gotova stvar, ali nije mi jasno zbog čega se onda ističe da je stvar još nesigurna  :misli:
Također moje osobno mišljenje je da je Aprilijija Racing menagemetn postao marioneta velikog šefa Piaggia, Colanina, te ne žele ništa izjaviti što on nije ovjerio, odnosno službeno potvrdio, da im se nebi desila "Moto2 sramota broj 2"
 
joke said:
Camierovi pregovori otpočeli su početkom ove sezone, a Smrzov je "friško" u pregovorima.
Koliko sam imao dostupnih informacija, Aprilijaši su im pristupili tijekom zadnjih utrka kao i večini "privatnika", te im ponudili RSV4
I ova koju Smrz vozi nije posuđena iz tvorničkog teama, več je posebno za njega složena.

Moje osobno mišljenje je isto da je to gotova stvar, ali nije mi jasno zbog čega se onda ističe da je stvar još nesigurna  :misli:
Također moje osobno mišljenje je da je Aprilijija Racing menagemetn postao marioneta velikog šefa Piaggia, Colanina, te ne žele ništa izjaviti što on nije ovjerio, odnosno službeno potvrdio, da im se nebi desila "Moto2 sramota broj 2"

Zbog navodnih problema Guandalini teama s Ducatijem. Koliko sam imao čuti, Ducati prijeti tužbom zbog raskida ugovora. Navodno postoji nešto pisano sitnim slovima.  :wink:
 
"Dobro" je počeo Toseland  :?

toseland-crash.jpg
 
Kažu još da su vremena oko 1,35 što je jako blizu Spiesovim 1,34,7 ostvarenih u najbržem krugu utrke.
Od ostalih vijesti bitno;
- Biaggi ne forsira vrijeme, isprobava nešto na motoru
- Sofoglu se razbio pri highsideu u provom krugu izlaska na stazu. Ozljedio kralježnicu i glavu i u bolnici je.
 
mislim da se taj turčin mora pod hitno ostaviti toga sporta..
ja isto velim crutchlow (y)
 
1. Leon Haslam (Suzuki) 1min 34.5sec
2. Max Biaggi (Aprilia) 1min 34.7sec
3. James Toseland (Yamaha) 1min 34.8sec
4. Jonathan Rea (Honda) 1min 34.9sec
5. Cal Crutchlow (Yamaha) 1min 35.1sec
6. Leon Camier (Aprilia) 1min 35.8sec
7. Max Neukirchner (Honda) 1min 35.8sec
8. Sylvain Guintoli (Suzuki) 1min 36.1sec



James Toseland, Sterilgarda Yamaha World Superbike Team (1’34,8)
“It’s nice being on a track I know so I could really concentrate on the bike, unlike Portimao in the last test where I was learning the circuit as well. I think we’ve been really competitive today, the times I’ve been doing have been really comfortable, so a sign for me that the bike and team is working well. We’ve been mainly working on the electronic side of things today. It’s such a new bike, there were a lot of things the team wanted to try out during the 2009 season but didn’t have time to do, so the team are taking the opportunity to try some new things with a new rider to see if there’s an improvement.”

Cal Crutchlow, Sterilgarda Yamaha World Superbike Team (1’35.0)
“We worked through some stuff today, mostly positioning on the bike, it felt a bit different from Portugal so it’s been harder to get comfy today. I didn’t use any good tyres in today’s sessions so I think I got some decent times which I’m pleased with, the times were consistent 35’s over the day. We’ve got some more stuff to try tomorrow and we’ll keep working hard methodically through everything.”
 
Update
Prva trojica po vremenima testa vozili su sa najnovijim Pirelli gumama namijenjenim sezoni 2010.
Od Rea-e pa niže su vremena napravljenim na dosada poznatim gumama koje već sad nazivaju "crap tyres" (smeće od guma)  :mrgreen:
 
Evo malo slikica pa slinite  :mrgreen: http://www.racesport.nl/nieuwsbericht/22134/Superbikes-Foto%5C%27s+van+de+Superbike+en+Moto2+test+in+Valencia.html
 
Priest said:
Evo malo slikica pa slinite  :mrgreen: http://www.racesport.nl/nieuwsbericht/22134/Superbikes-Foto%5C%27s+van+de+Superbike+en+Moto2+test+in+Valencia.html

De nam i prevedi sta pise  :mrgreen:
 
Mocippaldi said:
De nam i prevedi sta pise  :mrgreen:

Na stazu u Valenciji pristigli su timovi Superbike, Supersport i Moto2 kako bi trenirali. Tamo se zatekao fotograf Donny koji je napravio /snimio/ slijedeće fotografije.


Samo ti pitaj.  (y)  :mrgreen:
 
Priest said:
Na stazu u Valenciji pristigli su timovi Superbike, Supersport i Moto2 kako bi trenirali. Tamo se zatekao fotograf Donny koji je napravio /snimio/ slijedeće fotografije.


Samo ti pitaj.  (y)  :mrgreen:

Na licu mjesta  :mrgreen:
 
Mocippaldi said:
Na licu mjesta  :mrgreen:

Jesi cjepidlaka, ovo je u kontekstu hrvatskog jezika.  :mrgreen:
 
Priest said:
Jesi cjepidlaka, ovo je u kontekstu hrvatskog jezika.  :mrgreen:

Sad vise necu stavljat citate na Njemackom vec na Oolanskom vidim da ima dobrih poznavatelja tog bjelosvjetskog jezika  :mrgreen: