Šepić commerce-Moto trade= 1:0

Depp

Member
Moram ovo napisati jer sam ugodno iznenađen.17.03.sam u karlovačkom Moto-tradeu kod Zorića,kupio za IXS 222 kacigu metalizirani iridium vizir i Motul maramice za čišćenje istog.Bio sam krajnje pažljiv prema održavanju istog ali sam prošli tjedan primjetio da se taj iridium sloj počeo-brisati!Povremeno sam koristio Arexons sredstvo za čišćenje kacige(koje je puno lošije od Shellove pjene koju kupujem u KMS-u) i te maramice Motul koje su baš za to.Bez mehaničkih oštećenja.Nazvao sam Moto trade i sve i m to objasnio ,ali bez neke rekacije.Kao-a,da,što ćete...Čak sam im naručio novi vizir,ali ovaj puta od tamne plastike jer je definitvno bolji,odnosno manje osjetljiv.I nazvao Šepić commerce da vidim da li je to uobičajeno oštećenje kod takvih vizira.Gospodin Marijan mi je rekao da dođem i da ću dobiti  novi vizir kakav želim.Tako je i bilo i on je također probao brisati taj vizir i ustvrdio da se sloj smeđeg"metalica" skida.Kad sam došao u Klc,nazvao sam Moto Trade da im kažem da je Šepić napravio ono što su oni trebali,ali reakcija je bila -Dobro,ajd'Bog. :D Super jel'da? Pa,eto ako netko ima slične probleme,da zna! (y)
 
Vizir ti je najbolje prati običnom mlakom vodom i obrisati ga mekanom krpicom jer ti ova sva sredstva skidaju te koje kakve premaze dolje s vizira!  (y)

Ovi su onda u KA stvarno nekorektni jer mogli su bar pitat uvoznika jel ima kakvo jamstvo na te vizire!  :palacdolje:
 
One motulove maramice za vizir kurcu nevaljaju. Jednom sam to kupil, probal obrisat vizir s njima i zaključil da to više dere vizir nego kaj ga čisti (malo bolje od šmirgl papira)  :palacdolje:
 
nisam probao ta sredstva nikakva,al inače namočim vizir i prođem papirnatom i nema beda,ako je jako prljav stavim tekućeg sapuna za ruke 5.5 :wink:
nikad problema...

e da jednom na sharku čistio sa arfom za staklo  počela se gulit folija antifog :misli:
 
Gledaj ja sam kod tog čovjeka išo na servis(zorića) NIKAD VIŠE
 
Šepić je bio OK jer ti je poklonio vizir, ma da ja mislim da si ipak ti kriv jer si čistio vizir sa svačim. Ubuduće, najbolja je VODA i obična papirnata maramica. Vjerojatno su ta tvoja sredstva MOTUL i Arexons sadržavala alkohol ili neke druge sastojke koje nagrizaju iridijum sloj (u tvom primjeru), a i mogla bi uništit i anti frog sloj (u nekom drugom primjeru).
 
phay said:
Šepić je bio OK jer ti je poklonio vizir, ma da ja mislim da si ipak ti kriv jer si čistio vizir sa svačim. Ubuduće, najbolja je VODA i obična papirnata maramica. Vjerojatno su ta tvoja sredstva MOTUL i Arexons sadržavala alkohol ili neke druge sastojke koje nagrizaju iridijum sloj (u tvom primjeru), a i mogla bi uništit i anti frog sloj (u nekom drugom primjeru).

Potpisujem!  (y)
 
Ne,Šepić je bio samo odgovoran kao uvoznik opreme koja ne sadrži nikakva upozorenja da se ne smiju primjenjivati sredstva specijalizirana baš za to-vizire ma kakvi oni bili.Ja sam ih upotrebljavao zbog toga što sam se htio osigurati da će vizir biti najbolje moguće tretiran.Da bi se Šepić ubuduće osigurao od takvih ekscesa morao bi svojim distributerima dati uputu o tome da se iridium viziri tretiraju isključivo-mlakom vodom!Prema tome,nema govora o poklonu.To sve stoji u zakonu koji bi trebao štititi potrošača od ovakvih propusta.Svejedno,poklon ili ne,Šepić je postupio korektno.Za razliku od neposlovnog Zorića,kojem sam btw.ostavio puuno love za opermu svekoliku. :palacdolje:
 
a jesi li ti pročitao uputstva od kacige, tamo bi ti pisalo da kacigu čistiš mlakom vodom, i nikakvim kemikalijama, ne piše ni da je ne smiješ grebat čavlom, pa to ipak ne radiš, znači nije on ništa kriv, ako je netko kriv onda je to proizvođač vizira (IXS) i (motul) maramica, pa neće ti šepić otvarat kutije sa kacigama i stavljat uputstva za korištenje kacige, a kako očistit vizir, imaš temu na forumu potraži u tražilici.
iz osobnog iskustva nisam nikog čuo uopće da koristi te maramice, najbolje ti je sapunica i dlan i kasnije osušit sa mekanom krpom.

jebiga znam da si imao najbolju namjeru sa tim maramicama, ali savjetujem ti da čisiš ovako kako sam ti napisao.
rezultat, vizir kao nov nakon tri sezone
 
Da,sigurno je mlaka voda neškodljiva.Ali usporedba sa čavlima i nije baš prava.Ispada da su sva najbolja sredstva razvijena specijalno za čišćenje kaciga i od najboljih svjetskih proizvođača-opasna i uništavaju opremu koju bi trebali štititi apsolutno bolje nego topla voda?!Prošlu sam sezonu čistio vizire (imam ipak više od samo jedne kacige)sa Shellovom pjenom i o njoj sve najbolje!Ove sezone,kad sam ju htio kupiti u KMS-u je nije više bilo.A nitko drugi u Klcu je niti ne prodaje.Itekako su mi poznata uputstva o održavanju sve opreme i motora,a najbolji dokaz za to je činjenica da su motori koje vozim zajedno sa opremom u-salonskoj kondiciji,marketinški rečeno...Ovaj topic nisam zamislio kao neko prepucavanje nego kao zabilješku o neugodnom iskustvu koje je za mene završilo ipak ugodnom spoznajom.Ako bih sada ja trebao biti krivac za to što se dogodilo,onda sve to skupa ni nema nekog smisla.  :wink:
 
Ja tu ne vidim nikakva prepucavanja. Druga stvar je ak ti ne prihvačaš nićije savjete ili odgovore koji su bili dobronamjerni. Nisu svi viziri isti a nisu niti sva sredstva za čišćenje ista. Moj zaključak je da ipak nemaš dovoljno iskustva sa čišćenjem vizira. Dobro ti je rekao Sale za čavao. Nemoj se ljutit, nismo mi krivi ak si ti pogriješio, a ti se tješi sa Šepičem koji te se smilovao i poklonio ti novi vizir.




ponavljam, to je moj zaklučak!