serijski najšira zadnja felga??

srka

New member
Zanima me koji model motora kod nas ima najširju zadnju felgu i gumu.... Radi ću neakvog chopya pa bi metal AVON 250, ali me zanima imali kakav motor da ima felgu koja može na sebe primit AVONKU.....
ili ću morat radit prerade auto-felgi...
 
Moral buš delat preradu, ili platit felgu čitavo bogatstvo...nema je serijski na motoru.
 
http://www.deget.com/index_ie.html


reci o kakvoj se felgi radi, dimenzije sad i posle pa mogu pitat kod ovih gore kolko bi to kostalo
 
2 bandit: super avatar!

tog sam se i bojal', izgleda da bum moral ipak prerađivat autofelgu

2 speed attack: radi se o bilokakvoj felgi kojamože na sebe primit širinu 250, i da nije baš čelična, ovo za što ja trebam takvu felgu, radi se o samogradnji choppera, i zadnja felga mi je potrebna radi usklađivanja rame.

P.S. Vidim da si iz gromova , jel znaš možda matu britveca? ili dannya?
 
srka said:
2 bandit: super avatar!

tog sam se i bojal', izgleda da bum moral ipak prerađivat autofelgu

2 speed attack: radi se o bilokakvoj felgi kojamože na sebe primit širinu 250, i da nije baš čelična, ovo za što ja trebam takvu felgu, radi se o samogradnji choppera, i zadnja felga mi je potrebna radi usklađivanja rame.

P.S. Vidim da si iz gromova , jel znaš možda matu britveca? ili dannya?

znam matu, susjedi smo
a i dannya znam (y)
 
Ja sam si to zamislio na način da uzmem srce od neke standardne felge od motora,a obruč od nekog auta sa 17 incha i 9-10 incha širine.
Treba naći nekog sa velikim tokarskim strojem i aparatom za zavarivanje i to sve ljepo istokarit,zavarit i ponovo nakon varenja istokarit jer obično se malo felga izbaci zbog temperature,ali to nema veze jer obruč od auta ima ionako predebelu stjenku koju treba stanjit !
 
2 speed attack: pozdravi mi matu, reci da ga srka iz Lučkog pozdravlja!
 
GIXER said:
Ja sam si to zamislio na način da uzmem srce od neke standardne felge od motora,a obruč od nekog auta sa 17 incha i 9-10 incha širine.
Treba naći nekog sa velikim tokarskim strojem i aparatom za zavarivanje i to sve ljepo istokarit,zavarit i ponovo nakon varenja istokarit jer obično se malo felga izbaci zbog temperature,ali to nema veze jer obruč od auta ima ionako predebelu stjenku koju treba stanjit !

To sam i ja mislio napraviti, pa sam malo bacio oko na stranjske forume, i apsolutno je izvedivo.
Problem je samo u relizaciji.
Pitao sam Tonu, ali on za ispod 2000kn ne želi ni čuti za takvu gimnastiku.
Trebalo bi se raspitati u nekom od servisa alu-felgi, vjerojatno imaju svu potrebnu opremu ( tokarski stroj velikog prihvata, aparat za varenje aluminija ), pa bi se dala dogovorit kakva normalna cijena?

Moja druga varijanta: otiđeš u dućan Molydon u Sesvetama i kupiš neku od 17-inčnih alu felgi koje su na sniženju.
Ima ih i po 80-100kn, jer su van kompleta, a više se ne proizvode.
Istokariš adapter koji će doći unutar glavčine felge, a šarafi se normalnim vicima kao i na autu.
U taj centralni adapter iliti prirubnicu uprešaš kuglične ležajeve, a s lijeve strane montiraš i lančanik i disk.
Izgledat će vrlo smooth na chopperu.

Treća varijanta: kupiš felgu u Molydonu, izrežeš sredinu i krakove, potokariš obruč na glatko.
Izbušiš rupe po obodu obruča, te montiraš glavčinu i žbice od nekog endura ili customa.
Tu možeš birati želiš li disk ili bubanj kočnicu.
Najbolje bi bilo uzeti zadnji 17-inčni kotač od nekog endura s diskom.
Potrebno je samo napraviti distancijal koji će pomaknuti lančanik prema van, i to je to.

Četvrta varijanta: naći žbičanu fegu od starog Jaguara ili Morgana.
Jedino nisam ziher kojeg su promjera.


I na kraju, trenutno najšira serijska felga je 6.5 inch, 7 još nisam nigdje primjetio.

Ja sam to na svojoj Hondi VFR riješio pripasivanjem 17-inčne automobilske OZ felge na ducatijevu mono vilicu s VFR-ovim ekscentrom.
Guma će biti 250mm širine.
Ou jeah!  :mrgreen:
 
Mogu tokariti do 1500 mm u promjeru a uskoro mi stiže i novi aparat za zavarivanje AC-DC...
 
zvonko situm said:
Mogu tokariti do 1500 mm u promjeru a uskoro mi stiže i novi aparat za zavarivanje AC-DC...


zainteresiran jesam, jer ja sam došel na ideju da stare felge istalim i napravim felgu za motor po svojoj želji, već sam imal kalup i tipa koji bi to napravil ali sam odustal jer mi neki kemičar rekel da aluminij ak nije 100% čistoće kad se ponovo ukruti da puca. Budući da se radi o ljudskim životim odustal sam od tog. A inače našel sam tipa koji radi felge u americi i prilično je jeftin naspram svih prodavača felgi u europi 12000 KN 3 KOMPLETA (PRVA I ZADNJA FELGA), (felge su puni aluminij i mogu se stokariti), dok recimo u Europi nisam našel nš ni približno tim cjenama jedna zadnja felga za 250 Avonuko dođe kojih 1000 eura. :misli: PA kaj je zlatna?
 
felge, felge  :mrgreen: , al nema toga kaj balkanci nebi prilagodili il napravili :LOL: