servisi motora u splitu

honda cb900f

New member
čitajući priću o servisu KMS u Karlovcu uhvati me muka kad razmišljam gdje u ST servisirati. Inaće sam promjenim ulje i te gluposti ali ponekad mi se neda šporkavat te sam par puta otišao u takozvanih pravih servisera i što se dogodi ODERE ME i naravno da ću sam opet ići minjati ulje i nekad odugovlaćit iako je prošao već kilometara jer mi se neda.
Jednom sam otišao u nekakvog lika i rekao mu toćno šta da mi napravi(zategne kumplug,promjeni ulje,svičice i još par sitnica nešto u svezi struje)
i što on napravi promjeni ulje izmjeni svječice a ostalo ništa i ja ga pitam a šta je sa ostalim a on da to ne treba dirat da to mogu i sam, pa zato sam mu ga i doveo jer mi se neda sada nešto zezat oko sitnica a bia sam voljan platit tu uslugu ali opet naravno postoji i granica jer drugi put sam u drugog lika odvea motor i on mi je naplatio 1000kn obićan servis na tadašnjoj yamahi xt,
--za picila i njegov sam servis ćuo dosta hvale ali da je preskup tj da rade na ure za 250kn, sad dali je istina ne znam
-- lik nasuprot škvera da je dobar ali opet da zna brljati odnosno da ako mu motor nije novije generacije i nema volje baš raditi već ga ofrlje sredi ali da za bili kakva pitanja i savjete će dati i da je stvarno u tom smislu ludilo(nešto mi je radio oko motora prosječno ali moglo je biti i jeftinije)
---nasuprot hotela lava lik koji najviše radi sa kawasaki-em i da je profesionalan i stvarno dobar ali opet da zna pucati razne cijene te za istu stvar naplatit razlićito odnosno po procijeni kako izgledaš

te da skratim više kojeg servisera preferirate i zašto ta kakva je cijena oprilike redovitog mu servisa(navesti i koji je motor servisiran)
jer mi se neda više zezati oko banalnih stvari ja sam tip koji ako treba cijeli motor rastaviti napraviti ču to i sredit ga kompletno ali ako nekakve sitnice samo treba zategnut,podmazat.... platit ću to jer mi se za to sitno neda ruke šporkat
prijatelji mi kažu da sam u tom smislu lud jer da ispred kuće sastavljam motore i rastavljm ali kad treba nešto na mome pritegnut da neću ali što ću to mi je mana a imamo ih svi[/b]
 
Meni je prvi servis na Fazeru u Piccila došao malko manje od 400kn. Sve uračunato u cijenu.
Doduše, on mi je matični serviser, pa nisam nigdje drugo ni bio, ali...
 
Jednom prilikom sam nazvao SUZUKI servis u Splitu.Još ga je držao onaj Šola!
Taman mi je falilo nekih 500 km do servisa,pa reko idemo vidit.S obzirom da sam trebao ići za Split,pa da spojim ugodno s korisnim.
Kad sam pitao za cijenu,prvo je uslijedilo njegovo pitanje koji motor imam.Kažem ja njemu Marauder,a onda najgluplje pitanje jednog ovlaštenog servisa...
-a jel ima to oklop?
Pa koji je to trgovac Suzukiima,kad nezna dal dotični motor ima oklop?
Ok!Nakon odgovora da motor nema oklop,izbacio je cijene.
"Ruke su 500 KN,triba ti tri kila ulja (u moj motor idu 2 "kile" ulja),to je 200 KN,filter za ulje ti je 150 KN!Znači...850 KN!"
E sad,do Splita ima nešto manje od 400 km,za to meni trebaju 2 rezervara goriva,a to je cca 180 KN.Pa onda put nazad,još 180 KN.Pa nek spalim rezervar po Splitu za taj vikend,to je još oko 90 KN.I to je sve zajedno 450 KN!I računica mi se svede da bi za taj vikend potrošio 1300 KN!Sva sreća da sam imao di prespavat i šta jest.
Naravno da sam odustao od svega!
I na kraju me servis u Rijeci ispao 300 KN,i benzin 180!
Pa sam otišao u Split tjedan dana kasnije! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Rivi said:
Meni je prvi servis na Fazeru u Piccila došao malko manje od 400kn. Sve uračunato u cijenu.
Doduše, on mi je matični serviser, pa nisam nigdje drugo ni bio, ali...
i kazu da je picillo skup,moj prvi servis dosa je 650kn dvocilindricni motora tvoj fazer 400kn.kako???????????
By the way to mi je radija picillov brat-Nebo za kojega bas i nije da mu ljudi viruju(ne tvrdim,vec san tako cuja)ali ja san zasad samo taj servis ucinija sa njin pa vidit cu,mada mislin da cu posli isteka garancije ic u servis od game,ili u Cunija(toga nasuprot skvera)
 
e da Cuni se zove, bas sam prićao sa nekim poznanicima u svezi njega i zakljucia da ih dosta ide kod njega poslje isteka garancije te da ih je dosta jeftinije ispao a prijatelj što vozi kawasakia da ga točno duplo jeftinije ispadne od ovlaštenog te da su ga tamo pokradali i po 1000-1300kn naplaćivali redovni servis na ZX-6RR
 
A Mario, neman ti pojma kako. Iman i račun negdi pa ti mogu pokazat ako oćeš. Samo bi ga mora' nać.
 
Preferiram onog zadnje spomenutog u uvodnom postu, ima najviše iskustva i profesionalan je (y)
U Cunia jednom bio i nikad više - isprva nije htjeo radit jer je stari motor, a onda nakon (ne)čišćenja karburatora je stavio širu gumu za gorivo kroz koju je curilo po motoru šta sam uočio tek nakon dva dana. I kad sam došao da mi sredi to još je htjeo to naplatiti! :roll:
...iako u zadnje vrime većinom sve sam radim...
 
e da ono kada san spomenija 650kn danas bas san bija u njega i kaze da ne treban platit toliko vec 455,da je nesto on zabuca ili mislija da ce bit jos rada itd itd-u svakom slucaju 200kn vec otpisanih ipak ostaju meni i jos mi je ucvrsnija ovjes i nije nista naplatija,ni vrime,ni nista(ruku na srce nije to bas puno posla ali ima svega)
mislin da bi svi trebali za prvu ruku zanemarit price i pricice i donosit zakljucke samo na osnovu svojih iskustava,znam da nekada to moze i biti skupo iskustvo ali takoder osudivati neciji rad na osnovi prica takoder je bezveze.Priznajen ni ja nisan imun na takve pizdarije al eto pokusavam ne suditi u prazno.
 
Već smo imali jednu temu za servisere u Splitu, gdje se blatilo Piccila, a došli su do izražaja i ostali serviseri. Provaj pročitati o tome.
 
Bilo je više na temu usluge, prodaje. Ovdje je intonacija isključivo na servisu. Tipa ključ, čekić, dlijeto.
 
Najbolji serviseri su Pichilo i Blažević (onaj kod LAva): kod njih stvarno dobiješ najbolju uslugu u Dalmaciji.
Njihove cijene: e to je drugi par postola ! Valjda vridi ona: šta vridi to i platiš!

Inače onaj Nebo je brat od Pichila: ne bi tija sad u detalje ( nije ni red) ali moj komentar na njegovu stručnost je : :palacdolje:
 
alien said:
Valjda vridi ona: šta vridi to i platiš!

u tome i je stvar i cijela prića od kms iz Karlovca da vrijedi a nepreserava se, meštri za motore imaju neki film kao da su doktori pa mogu naplaćivat 250kn/h oni su obićni mehanićari kao i automehanićari te i imaju istu skolu a razlika u uslugama su cirka duplo ili troduplo a lakše je prominit ulje motoru nego autu a za motor ti je 600kn sa filterom dok sam jućer za auto platio 170 sa filterom
a možda ima tu i naše krivice i što nas se smatra da imamo luksuzno prometalo pa neka naplati, i na kraju gledano zašto je motor luksuz zato jer ga nemože svak servisirati tj malo ljudi jer naši "doktori" nisu zaludu završili fakultet pa da rade i žive normalno već deri jer se nitko iovako nebuni a moj najbolji prijatrelj koji ima auto ali živi za motore ali kako on kaže jednostavno si ga nemože priuštiti tj njegove servise
 
Ma, tako su mi svojevremeno i serviseri za kompjutere digli tlak, pa sam naučio sve o kompovima. Od grafičke kartice radim i bojler, ako treba.
Ako me naljute, tako ću i s ovim mojim motorom, pa će bit jeftinih servisa. :D
 
:misli: dečki, svi ti koji mudruju brzo će ostati bez posla, vjerujte :!: i to onog momenta čim se pojavi neki normalan serviser a siguran sam da takav postoji i da razmišlja kako da smogne lovu i otvori servis u ST... i usput: iz KMS-a su godinama prisutni na Kawa seminarima i tvorničkim specijalizacijama i ne sreću "ovlaštene" distributere i servisere tamo :mortal:
 
Evo kako se to radi:
stojim blizu Blaževića i zamolija ga da mi na motor montira neke stvari jer neman one neke imbuse, ključe...bla, bla, bla...
Još san reka da je to 10-ak minuta. Na kraju se ispostavilo da su talijani malo žešće objasnili kako se to montira ali neka, skužili smo i montirali i sve izgleda really super! :cool:
I tako prošlo baren uru vrimena. Napominjem da je motor došao na red u onom trenutku kad sam se pojavio i pitao, znači čovjek ostavio sve ostalo i prihvatio se moga!
I na kraju pitaj ja da koliko to košta, sasvim uredno!
Dobivam odgovor: ništa!
Kaže da on to ne naplaćuje nikome. Napominjem da mi je motor pod garancijom, što znači da kod njega ne servisiram ništa, prema tome nema nekog jakog razloga da ne naplati, osim ako stvarno ne naplaćuje nikome!
Znači ima i takvih!

POANTA: Živija Blažević i dabogda takvih bilo više! (y) :peace: :cool:
 
Čua san da neki imaju malkice drugačije mišljenje o njemu. Šta se tiče naplate, ne kvalitete rada.