Shema auspuha

ako mislimo na isto ,perforirana cijev kojoj vjerojatno biraš samo promjer, vidio ih u na metre u servisu za autoispuh tako da odeš do njih i kupis 1m ako ces oba topa raditi


http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,77091.0.html


ps. bilo je programa na webu za izracunati dužinu,izlaz...... za 1-2 cilindra ili kopiraj kojeg isprobanog
 
Branko-ST said:
Sta se tice duzine cijevi i zakrivljenosti to vec imam,isa bi sa otvorenom cijevi i po potrebi stavio zvijezdu u cijev da ga malo ugusim,malo sam zapea oko same unutrasnje cijevi,koji materijal i koliko izbusit,trazim sliku same unutrasnje cijevi

sta nisi rekao da imas perforirani lim?

Stavio ti je netko vec sliku:
http://img9.imagevenue.com/img.php?image=00122_DSC00375_122_1153lo.JPG
 
Da stavim samo preforirani lim, njega namotam i sve skupa nabijem u lonac?
 
Branko-ST said:
Da stavim samo preforirani lim, njega namotam i sve skupa nabijem u lonac?

unutarnja cijev;
imas gore slike kako to treba izgledat. Ako hoces napravit konusnu cijev. sto je bolje, daj si truda; do tokara nek ti od drva napravi konus po mjerama oko kojeg ces smotat lim i povarit po spoju. Preko te cijevi ti je dobro stavit finu metalnu mrezicu da ti duze traje i kako je vec negdje gore navedeno kupi tu vunu za auspuhe ili stavi tu kamenu ako nemas izbora.

vanjski plast;
Oblikuj kako zelis da izgleda top i donji kraj (prema grani) zatvori i izrezi rupu koja ima fi grane. Neka ti ta ulazna rupa bude promjera 1 mm manje nego sto ti je veci fi na unutarnjoj cijevi. Nakon toga s te strane di ti je rupa na plastu guras unutarnju cijevi tako da prvo guras stranu di je manji fi. Ovaj visak sto ostane vani (jer je fi rupe na plastu 1mm manji nego nego sto je najveci fi od unutarnje cijevi) povaris na spoju sa plastom.

vuna;
Sad kad imas s jedne strane zatvoreno, s druge strane di je plast jos uvijek skroz otvoren i unutarnja cijev viri van trpas vunu unutra. To po onim pravilima sto sam ti u prvom ili drugom postu opisala. Kad zavrsis izvedi po zelji gornji poklopac, ukroji i povari.

Sa ovom izvedbom koja ima samo jednu tu finu mrezicu koja je oko unutarnje cijevi postoji vrlo realna mogucnost da ce ti se auspuh nesto vise grijati izvana. Ako to zelis izbjec pogledaj si ove slike sto je netko stavio od akrapa pa ukroji plast oko unutarnje cijevi po principu: mrezica-vuna-mrezica i to tako da je sve skupa odvojeno od plasta.


 
Pronasa sam sitnu mrizu od inoxa(komarica)koriste je za filtere a lako se savija.Da je stavim kao prvi sloj na cijev?