Shiver trese

bdrazen50

Member
Da li bi tko znao odgovor zašto mi se moj Shiver trese pri brzini preko 150 km/h. Do te brzine je miran i sve ok. Ali kad dolazim do 150 i prelazim dalje, trese se. Da li je to normalno? Možda zato jer je naked? Inače sam ga navukao maksimalno do 204 km/h. Na kratko, jer trešnja je dosta jaka pa se ne usudim dulje voziti tako. Trese se cijeli motor pri većoj brzini. Inače su na njemu nove gume Michelin Pilot Road u 5. mjesecu kupljene u Sloveniji. Da nisu možda krivo izbalansirane?

Ili se i zove Shiver (drhtavica), jer je normalno da trese?
 
evo i u mene je bil potpuno isti problem ...riješen upola što sam vratio u prvobitni položaj vilice .... al to ti nije riješenje u potpunosti i dalje je trreslo...inače super bike al ipak japanez je japanez :mrgreen:
 
balansraj gume, ili ako su stare promijeni ih  (y)
 
nema to veze ,ja sam svoje dva puta balansiro i ništa :palacdolje: ,jednostavno bježi cijeli prednji kraj tj Leluja ... jer opet i bez balansiranja su vrludanja minimalna ...meni je čak najmanje vrludal bez balansa  :mrgreen: ...inače trebalo bi vilice riješiti ...javi se članu tu pod nikom K5 on će te dalje uputiti  (y)
 
gume su nove... kupio sam ih u 5. mjesecu u Sloveniji... Michelinke... ne uvaljuju valjda slovenci robu s greškom? u biti da je greška u gumama, tvornička greška, kaj da radim? možda su tada krivo izbalansirane... probat ću još jednom balansirati ovdje u zg... da li to može napraviti bilo koji vulkanizer ili treba neki poseban?

na 130 sam pustio volan i vozi normalno... pri toj brzini kada se trese znači preko 150, ne usudim ga se pustiti...

inače on ne lejula, nego naprosto preko 150 km/h sav se trese, vibrira... nije to jako neugodno, ali smeta i frka me da uslijed vibracija ne počne nekaj otpadati... inače do te brzine je skroz miran... inače sam s motorom baš zadovoljan... tek prije koji dan sam se usudio ga staviti u S mod i to je sasvim druga pjesma... nenormalno kako lovi gas, baš se osjeti moment kako vuče... inače sam ga do neki dan vozio samo u T modu i bio sam oduševljen... ali ovo je daleko bolje... frca od snage... čak je i potrošnja malo manja...

znam da je japanac japanac, ali zbog određene kombinacije nisam mogao baš birati, međutim za sada nisam požalio... jako vozan motor...
 
Jel se to događa u određenom stupnju prijenosa, ili u različitim?

Možda ti rezonira kvačilo na određenim okretajima, pa prenosi vibracije na ramu.

:neznam:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
ja govorim samo o prednjem kraju ,a ti veliš da ti cijeli se trese? e to ti je onda drugi problem ,jer gume to nemogu uzrokovat ,obrati pozornost na sam agregat da ti nebi bilo do otpušteno nešt..ako i dalje trese nakon balansa ,potraži servisera (y)
 
pa sad... imam osjećaj da se cijeli trese... zapravo možda ipak samo guvernal..

a kaj se tiče stupnjeva prijenosa, na toj brzini je samo u petom ili šestom stupnju...
 
Meni zeko trese ali tek preko 200 zbog vizira. Kad mi se glupira onda skinem vizir i sve 5. Ne znam dal ti imaš kakav vizir, kofer, bisage ili nešto drugo što ti jebe aerodinamiku...
 
bdrazen50 said:
pa sad... imam osjećaj da se cijeli trese... zapravo možda ipak samo guvernal..

a kaj se tiče stupnjeva prijenosa, na toj brzini je samo u petom ili šestom stupnju...

trese guvernal i kod mene... pa je valjda to normalno :)
 
imam kofer... a i velim shiver znači drhtavica, trešnja... pa valjda tako mora biti... nema veze, nije to ništa zabrinjavajuće s obzirom da se rijetko imam priliku voziti tako brzo... da hoću stalno preko 200, onda bi si kupio R a ne nakeda... ovako taman znaš da može iako nije potreba...
 
sehrz said:
trese guvernal i kod mene... pa je valjda to normalno :)

Jebo vas, da prostiš, motor na kojem je to normalno..
 
Ključno je pitanje kako je bilo prije promjene guma. Meni većina nakeda trese na cca 165, ništa zabrinjavajuće ali nisam naviknut. :mrgreen:
 
ja kad se vozim preko 150 onda se ja tresem  :mrgreen:

probaj bez kofera !
iako meni sa tank torbom i bisagama nije pokazivao nikakve nervoze, tresnju i ostalo.
 
morat ću probati bez kofera, čisto da se uvjerim... drugačija je aerodinamika s koferom ili bisagama... rijetko se vozim brže od te brzine i ako se i vozim onda ipak samo kratko... ipak je to naked i nosi glavu i tijelo pri velikim brzinama, a čemu se patiti...