SHOIE XR 1000

*lady_750*

Active member
trazila sam sve gdje se je spominjala ova kaciga ali nisam nasla bas nista konkretno.
pa molim, kazite mi ako ste ju isprobali sve mane i vrline njene jer upala mi je mogucnost kupnje nove shoice za manje od 2 soma kuna a koliko znam kosta oko 4 u trgovinama. pa sve sto znate da mi napisetet i bacite mozda koju sliku svojih XR-ki
 
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,45305.msg866304.html#msg866304

ak ti ovaj topik gore ne pomogne, ne znam kaj ce  :mrgreen:
 
kak ja ovo nisam nasla kad sam pretrazivala....  :misli: :misli:

hm...  idem citati... :D
 
hajte mi samo objasnite, gledam po stranicama distributera i vidim samo tamo XR 900. to je stariji model, noviji ili???
xr 1000 nisam vidjela ni na stranicama od sepica ni moto tradea pa da mi malo pojasnite...
 
*lady_750* said:
hajte mi samo objasnite, gledam po stranicama distributera i vidim samo tamo XR 900. to je stariji model, noviji ili???
xr 1000 nisam vidjela ni na stranicama od sepica ni moto tradea pa da mi malo pojasnite...
XR 900 je model star cca. 4 godine. Šepić još u prodaji ima par komada XR 900 i nije promjenio naziv modela na webu. Aktualni model je XR 1000. Kaciga je odlična. Ja sam nedavno kupio Raid II koja je slična XR u ali nema spojler i malo lošiju ventilaciju, ali pokazala se izvrsna. Kupio sam odmah tamni vizir tak da je vizualni efekt mrak. Sigurno vrijedi 2 soma. (y)
 
jessy said:
XR 900 je model star cca. 4 godine. Šepić još u prodaji ima par komada XR 900 i nije promjenio naziv modela na webu. Aktualni model je XR 1000. Kaciga je odlična. Ja sam nedavno kupio Raid II koja je slična XR u ali nema spojler i malo lošiju ventilaciju, ali pokazala se izvrsna. Kupio sam odmah tamni vizir tak da je vizualni efekt mrak. Sigurno vrijedi 2 soma. (y)


pa to sam i ja mislila... ali reko aj da cujem iz prve ruke.
i ja sam razmisljala za tamni vizir ali ovako corava bojim se da po noci necu moci voziti kako spada....
 
Sistem skidanja vizira je nevjerovatno jednostavan. Furaš sa sobom i prozirni i sčenđaš ih.
 
Ja imam XR 900 i to je kak veli jeesy model star 4, ak ne i malo više godina. Uglavnom sam sa kacigom zadovoljan, sistem skidanja vizira je isti kao i na XR 1000 i stvarno je jednostavan. Jedino je problem stalno sa sobom nositi i dodatni vizir, da se ne izgrebe, slomi itd.. Zato ja imam samo jedan. Mana je to kaj se s njom (XR 900) nije dobivalo ništa od dodatne opreme, pa se dosta magli i fali onaj 'podbradak'. Al kolko sam skužio to je na XR 1000 serijski pa se nemaš kaj brinut.
U svakom slučaju moja slijedeća kaciga  (y)
 
darkovsky said:
Ja imam XR 900 i to je kak veli jeesy model star 4, ak ne i malo više godina. Uglavnom sam sa kacigom zadovoljan, sistem skidanja vizira je isti kao i na XR 1000 i stvarno je jednostavan. Jedino je problem stalno sa sobom nositi i dodatni vizir, da se ne izgrebe, slomi itd.. Zato ja imam samo jedan. Mana je to kaj se s njom (XR 900) nije dobivalo ništa od dodatne opreme, pa se dosta magli i fali onaj 'podbradak'. Al kolko sam skužio to je na XR 1000 serijski pa se nemaš kaj brinut.
U svakom slučaju moja slijedeća kaciga  (y)

Imam XR 1000 i mogu reci da sam jako zadovoljan!
Malo je bucna,ali i za to SHOEI ima lijeka "Whisper Strip Kit" koji u D kosta nekih 35-40€!
Jedino Xspirit kao njihov najjaci model ima svu opremu!

Na XR 1000 nema niti podbradak (12€)!


 
Evo kad se vi hvalite onda cu i ja  :mrgreen:
 
darkovsky said:
Znači sa XR 1000 dolazi samo pin-lock vizir, niš od zaštite za bradu?

Tak je! (y)

To je mene pri kupnji malo i uzdrmalo,tolko love za kacigu a pol je fali!

Ali kaj bus, bila mi je jedina koja mi odgovara na moju glavu! :mrgreen:
 
evo vam svi novi modeli shoei pa si pogledajte sa opisom na HR
http://www.moto-oprema-amd.hr/?A=IDG&IDG=14      (y)
 
Ja imam diabolic 1 i prezadovoljan sam, sve sta imam na njoj kupio sam naknadno, definitivno preporučam
 
Hm...ja mislim da sam dobio s kacigom stitnik za bradu?! No u svakom slucaju ja sam jos dokupio wishper kit i crni vizir
A evo i slikice
normal_DSCF2185_resize.JPG

A ostale slikice mozete pogledat ovdje  http://www.vidam.hr/gallery/thumbnails.php?album=11
 
Na stranicama od AMD-a piše: ''traka za zaštitu brade na skidanje''. To je valjda to  :misli: Daj stavi sliku tog 'tihog' kita i jel velika razlika sa i bez?
 
darkovsky said:
Na stranicama od AMD-a piše: ''traka za zaštitu brade na skidanje''. To je valjda to  :misli: Daj stavi sliku tog 'tihog' kita i jel velika razlika sa i bez?

To ti je to: